Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích
image of item
Hodiny z 50. let do kuchyně jsou funkční na natahování klíčkem. Klíček je součástí. Ciferník je skleněný, skříňka hodin je dřevěná, lakovaná. Spodní a horní díl hodin je do oblouku. Průměr hodin na výšku je 22 cm, na šířku 24 cm, hloubka hodin je 7 cm. Hodiny jsou v pěkném stavu. Hodí se na chalupu nebo do bytu v retro stylu.
image of item
Stolní hodiny jsou z černě mořeného dřeva a jsou dekorovány bronzovými aplikacemi. Jsou z období historismu kolem roku 1880 ve francouzském stylu. Na přední straně hodin jsou zdobené jednoduchými květinovými intarziemi z bronzu. Ciferník je z tlačené mosazi. Je chráněný původním snímatelným sklem. V horní části ciferníku je průřez a je zde vidět ozubené kolečko z hodinového stroje, což je rarita. Hodiny jsou funkční, od hodináře. Jsou na natahování klíčkem, s půlovým bitím. Výška hodin je 28 cm, šířka je 32 cm, hloubka je 17 cm.
image of item
Funkční budík značky Clipper, což je švýcarská značka, jsou funkční. Budík je zřejmě ze 70 let. Je v pastelově zelené barvě s chromovými zvonky a funkčním budíkem. Budík má na ciferníku fosforeskující číslicemi, což se ocení zejména v noci.Průměr ciferníku u budíku je 9 cm, celý budím měří na výšku 13 cm.
image of item
Hodinky značky Lugano s originálním páskem, swiss made Dámské hodinky jsou švýcarské výroby. Jsou ze žlutého kovu a v horní části ciferníku mají značku Lugano. Ve spodní části ciferníku je napsáno swiss, na spodní straně hodinek je napsáno base metal swiss. Kovový pásek je součástí hodinek a má ve spodní části také značku base metal a pod tím swiss. Uvnitř pásku je ještě vyryté číslo No 10. Hodinky jsou mechanické a jsou plně funkční.
image of item
Švýcarské náramkové hodinky jsou mehanické a jsou funkční. Na ciferníku pod nápisem RODANIA je i text 17 jewels. Zcela dole na ceferníku je text swiss made a nad tím je text WATTER-RESISTANT INCABLOC. Na zadní straně je text RODANIA INCABLOC ANTIMAGNETIC, WATERPROOF. Dále jsou an zadní straně 2 čísla. Silně vyryté je číslo 4697H a pod ním slabě vyryté číslo 4380H. Hodinky mají černý kožený pásek.
image of item
Krbové hodiny o výšce 42 cm z mosazného kovu mají na obou stranách v horní části tepanou hlavu andělíčka. Jsou velmi dekorativní a funkční . Jsou po opravě u hodináře, zcela funkční. Mají hezký jemný tón. Bijí v půl a v celou. Hodí se na krb, stolek nebo komodu.
image of item
Funkční půlové hodiny s římskými číslicemi na porcelánovém ciferníku jsou ve vyřezávané skříňce z tmavého dřeva, rovněž s vyřezávaným nástavcem. Vše je původní. Porcelánový ciferník a též kyvadlo je kombinace mosazi a porcelánu s monogramem RA.Jsou to pérovky, natahují se klíčkem, který je součástí, výška hodin včetně nástavby je 1 metr. Hodiny bijí v půl a v celou. Pokud by bití vadillo, stačí natahovat jen chod a nebudou bít vůbec. Hodiny nemají žádnou stopu po červotoči, jsou v pořádku.Podle provedení jsou hodiny z období kolem roku 1880-1890.Hodiny se hodí jako vánoční dárek nebo dárek k významným kulatým jubileím, k 50. narozeninám, 60. narozeninám, atd.