Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích
image of item
Jednou z nejznámějších švýcarských hodinářských manufaktur je IWC International Watch Company V Schaffhausenu, která je znalci hodinek považována za tvůrce nejjemnější precizní mechaniky a hodinářského umění. Tříplášťové zlaté hodinky o průměru 5,5cm, měřeno bez krčku, jsou značené značkou IWC na strojku a na všech pláštích. Na strojku je číslo361419 a na zlatém pouzdře je číslo 391625. Podle těchto čísel se dá dohledat přesný rok výroby. podle provedení je to rok 1900. Na všech pláštích je Švýcarský punc a ryzost 14 kt, na krčku je platný punc z doby Rakouska Uherska pro cizí zboží. Na vnitřním plášti je z vnější strany ještě vyrytá značka INTERNATIONAL WATCH Co SCHAFFHAUSEN. Ciferník je porcelánový, s římskými číslicemi, zcela nepoškozený. Hodinky váží celkem 110,00 gramů. Jsou uloženy v originální etui s nápisem International Watch Compy. Hodinky jsou funkční
image of item
Budík značky PRIM vyrobený v Československu zřejmě v 70-80 letech. Je ve výborném stavu, zřejmě celá léta nepoužívaný, uložený někde ve skříňce. Budík je funkční, jdou hodiny a funguje i buzení. Ciferník je olemovaný stříbrnou linkou.Povrch budíku je jasně světle zelený. Průměr ciferníku je 10 cm. Dnes jsou módní retro předměty, dávají se do moderních interiérů.
image of item
Budík značky PRIM vyrobený v Československu zřejmě v 70-80 letech. Je ve výborném stavu, zřejmě celá léta nepoužívaný, uložený někde ve skříňce. Budík je funkční, jdou hodiny a funguje i buzení. Ciferník je olemovaný stříbrnou linkou.Povrch budíku je jasně červený. Průměr ciferníku je 9 cm. Dnes jsou módní retro předměty, dávají se do moderních interiérů.
image of item
Hodiny z 50. let do kuchyně jsou funkční na natahování klíčkem. Klíček je součástí. Ciferník je skleněný, skříňka hodin je dřevěná, lakovaná. Spodní a horní díl hodin je do oblouku. Průměr hodin na výšku je 22 cm, na šířku 24 cm, hloubka hodin je 7 cm. Hodiny jsou v pěkném stavu. Hodí se na chalupu nebo do bytu v retro stylu.
image of item
Stolní hodiny jsou z černě mořeného dřeva a jsou dekorovány bronzovými aplikacemi. Jsou z období historismu kolem roku 1880 ve francouzském stylu. Na přední straně hodin jsou zdobené jednoduchými květinovými intarziemi z bronzu. Ciferník je z tlačené mosazi. Je chráněný původním snímatelným sklem. V horní části ciferníku je průřez a je zde vidět ozubené kolečko z hodinového stroje, což je rarita. Hodiny jsou funkční, od hodináře. Jsou na natahování klíčkem, s půlovým bitím. Výška hodin je 28 cm, šířka je 32 cm, hloubka je 17 cm.
image of item
Hodinky značky Lugano s originálním páskem, swiss made Dámské hodinky jsou švýcarské výroby. Jsou ze žlutého kovu a v horní části ciferníku mají značku Lugano. Ve spodní části ciferníku je napsáno swiss, na spodní straně hodinek je napsáno base metal swiss. Kovový pásek je součástí hodinek a má ve spodní části také značku base metal a pod tím swiss. Uvnitř pásku je ještě vyryté číslo No 10. Hodinky jsou mechanické a jsou plně funkční.
image of item
Švýcarské náramkové hodinky jsou mehanické a jsou funkční. Na ciferníku pod nápisem RODANIA je i text 17 jewels. Zcela dole na ceferníku je text swiss made a nad tím je text WATTER-RESISTANT INCABLOC. Na zadní straně je text RODANIA INCABLOC ANTIMAGNETIC, WATERPROOF. Dále jsou an zadní straně 2 čísla. Silně vyryté je číslo 4697H a pod ním slabě vyryté číslo 4380H. Hodinky mají černý kožený pásek.
image of item
Funkční půlové hodiny s římskými číslicemi na porcelánovém ciferníku jsou ve vyřezávané skříňce z tmavého dřeva, rovněž s vyřezávaným nástavcem. Vše je původní. Porcelánový ciferník a též kyvadlo je kombinace mosazi a porcelánu s monogramem RA.Jsou to pérovky, natahují se klíčkem, který je součástí, výška hodin včetně nástavby je 1 metr. Hodiny bijí v půl a v celou. Pokud by bití vadillo, stačí natahovat jen chod a nebudou bít vůbec. Hodiny nemají žádnou stopu po červotoči, jsou v pořádku.Podle provedení jsou hodiny z období kolem roku 1880-1890.Hodiny se hodí jako vánoční dárek nebo dárek k významným kulatým jubileím, k 50. narozeninám, 60. narozeninám, atd.