Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích
image of item
Lustr je pětiramenný a je celý v chromu. Koule jsou původní, skleněné ze zvláštního ledového skla, Všech pět je v naprostém pořádku, všechny jsou nepoškozené. Lustr je dlouhý 66 cm a jeho průměr je 45 cm.
image of item
Šperkovnice ve tvaru obdélníkové skříňky je z tvrdého ořechového dřeva.Přední strana má figurální dřevořezbu, jsou to milenci Dafnis a Chloe. Oba boky skříňky mají dřevořezbu z rostlinných motivů. Uvnitř skříňky je 6 přihrádek. Součástí skříňky je funkční klíček. Šperkovnice je vysoká 36 cm, její rozměry jsou 17 x 26 cm. Je v pěkném stavu. Hodí se na komodu nebo malý stolek.
image of item
Velké dekorativní čalouněné křeslo je z období I. republiky, mezi léty 1918 - 1939. Křeslo má hladké světlé dřevo, jednoduchý tvar a pěkný stav. Je vysoké 114 cm, výška sedáku je 45 cm, hloubka sedáku je 65 cm. Křeslo má zachovalé pěkné čalounění s drobnými kytičkami.
image of item
Pětiramenný lustr z období I. republiky je 90 cm dlouhý včetně prostředního původního skla. Misky na ramenech zřejmě nejsou původní, protože jsou sice také ve smetanové barvě, ale v jiném odstínu. Středový spodní skleněný širm má podobný odstín jako dřevěná část lustru. Jako celek vypadá lustr dobře i s jiným odstínem misek, působí to jako úmysl.Ramena lustru jsou z chromu a ve středu lustru jsou i dekorace z ohýbaného kovu, rovněž pochromované. Dřevo, chrom i celý lustr jsou v dobrém stavu. Průměr lustru včetně širmů, neboli misek je 65 cm.
image of item
Skleník, vitrína se šuplíkem a zabrušovaným sklem, I. rep. Celý kus nábytku je z masívního dřeva a je zdobený dýhou z kořene ořechu, takzvanou kořenicí. Dvoudveřová vitrína se dvěma hlubokými šuplíky je dvoudílná. Horní díl se skládá z části skleníku, spodní díl se skládá z celé spodní části včetně šuplíků.Ve spodním díle jsou dřevěné kolíčky, na které se po přemístění vitríny opět horní díl nasadí a zajistí.Je to výhodné pro stěhování, protože vitrína není tak těžká. Všechna čtyři skla u vitríny mají původní zabroušení při okrajích o rozměrech 2 cm. Celá vitrína prošla restaurováním, kování je nové. Vitrína má výšku 180 cm včetně zahnutých nohou o výšce 20 cm, šířka vitríny je 1 metr, hloubka vitríny je 35 cm. Je velmi dekorativní a hodí se jak do starožitného pokoje, tak i jako solitér do moderně zařízeného bytu.
image of item
Funkcionalistický lustr má kruhové tělo s originálním plochým skleněným stínítkem. Lustr je z niklovaného obecného kovu a v horní části má 5 koulí z mléčného skla. Ve spodní části jsou 4 objímky na žárovky. Lustr je ve funkcionalistickém stylu z období 30. let minulého století. Výška je 93 cm, průměr 58 cm. Lustr je v pěkném stavu, funkční. Na horní straně lustru je několik škrábnutí, ale při zavěšení nejsou vidět. Stejný, jen trochu větší lustr byl nabízený v aukční síni Dorothea s vyvolávací cenou 18000 kč a následně vydraženou cenou za 25000 kč. Hodí se do vily z I. republiky.
image of item
Překrásné podlouhlé zrcadlo s plastickým zlatým rámem vhodné do ložnice nebo koupelny. Zrcadlo už není původní, zabrušované, je nové. Zlatý rám je široký 9 cm a je v pěkném stavu. Zrcadlo včetně rámu měří na výšku 75 cm, na šířku 42 cm.
image of item
Náhradní skleněný širm o průměru 50 cm a výšce 5 cm má mramorovaný dekor a patří k lustru z 30. let, který se nedochoval. Po obvodu lustru je černá linka a širm k lustru je zcela nepoškozený.Na fotkách je lustr kompletní, jak by měl vypadat.
image of item
Starý perský koberec,běhoun, má rozměry 370 cm x 88 cm. Koberec má na několika místech drobná poškození. Jeho stáří je 100 let.Koberec má překrásné stylizované květinové vzory.
image of item
Dvě sedátka bez opěradel, takzvaná štokrlata, původní péra Dvě sedátka bez opěradel jsou v kombinaci režné čalouněné látky a dřeva. Zespodu jsou vidět původní funkční péra sedátek. Sedátka jsem nepoškozená a funkční. Ze dvou stran mají trnože. Sedátka pochází ze sedací soupravy z 30. let, která se nedochovala.Každé sedátko má čtvercový tvar o rozměru 40 x 40 cm, výška obou je stejná a to 50 cm včetně čalounění. Potahovou látku lze jistě nechat vyměnit. Zde je látka přichycena původními kovovými cvoky.
image of item
Zrcadlo v starožitném dřevěném rámu má zajímavý osmihranný rám. Původně to byl rám na svatý obraz a visel horizontálně. Dnes je háček k zavěšení umístěn vertikálně. Z rámu jsou odstraněny původní nátěry až na surové dřevo a dřevo je odborně ošetřeno. Není v něm žádný červotoč. Výška zrcadla včetně rámu je 137 cm a šíře 70 cm. Hodí se na chalupu, nebo i do restaurací a penzionů s retro zařízením.
image of item
Stojánek na menší obrázky se používal v 19. století. Dokladem je i provedení ve stylu historismu, které se datuje kolem roku 1878. Materiál je bronz, vysoce vyleštěný. Pokuď se nebude leštit, pokryje jej patina. Výška je 57 cm, šířka v nejširší části u nožek je 30 cm. Obrázek je umístěn jen pro dekoraci.
image of item
Původní starý lustr z 30.let je zajímavě provedený. Má originální skleněný kulatý širm o průměru 40 cm a výšce včetně středového výstupku 20 cm, který je nepoškozený. Celkem délka lustru včetně elektriky 80 cm, lze zkrátit. Širm je plastický s barevnými geometrickými tvary.
image of item
Zrcadlo v masívním dřevěném starožitném rámu má vnější rozměr 115 x 90 cm. Tloušťka rámu je 16 cm. Zrcadlo již není původní. Původní zabrušované již bylo slepé. Překrásný masívní dřevěný rám je zdobený zlatem a stříbrem a je ve velmi pěkném stavu. Na zadní straně je velký kovový závěs k zavěšení,
image of item
Černý pánský stolek má na horní desce kazetu na doutníky. Kazeta je součástí stolku. Klíč je funkční. Výška stolku je 88cm, šířka 49cm, hloubka 35cm.
image of item
Masívní karetní stolek se 4 šuplíky, světlý fládr, originální nevšední kousek, období art deco. Jednou z nejcennějších kvalit slohu art deco je jeho hravost, smysl pro směšné, zvyk vytržení z kontextu. Tento stolek všechny pobaví. Výška 62cm, rozměr 60 x 85cm.