Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích
image of item
Betlém o rozměru 36 x 16cm a výšce 30 cm Má základní postavy, Marii, Ježíška a Josefa a Tři krále. Za Ježíškem leží v trávě oslík a kravička.Nahoře je Anděl strážný. Materiál je překližka, postavy jsou ze hmoty.Betlém je v pěkném stavu, nepoškozený.Je to pěkná dekorace na Vánoce.
image of item
Původní psací souprava z období I. republiky je zcela kompletní ve výborném stavu. Je zde nůž na dopisy s mosaznou střenkou, držadlo na peru, kam lze je vložit mosazné péro, které je také součástí. Dále je to tužka versatilka, s možností výměny tuhy a pečetítko s vyrytou číslicí 12. Rovněž kazeta je v pěkném stavu s motivem šachovnice. Hodí se jako dárek pro ženu či muže na psací stůl ať už k používání nebo na dekoraci.
image of item
Homole cukru je původní z doby I. republiky.Je to nalezeneno v pozůstalosti.Je vysoká 17,5 cm. Dole má průměr 6 cm. Uvnitř je vložen tmavý papír a na něm je štítek s nápisem Pražské cukrovary Závod 02, Čakovice.
image of item
Závěsná keramická dlaždička je z 50.lét. Je to umělecká ruční práce, originální kousek k zavěšení. Na přední straně je motiv stromů a květin. Dlaždička je nepoškozená, o rozměru 20 x 27 cm.
image of item
Dóza na odkládání šperků má barokní tvar. Dozička je provedená v kovu,zřejmě zinkocín. Pravděpodobně sloužila jako upomínkový předmět z Lázní Poděbrad. Na víčku je zobrazen pomník Krále Jiřího z Poděbrad. Dóza je vysoká 7,5 cm. Rozměr je 9 x 7 cm. Dóza je nepoškozená. Může se použít i na snubní prstýnky.
image of item
Velká obrazová desetidílná encyklopedie od José Pijoana byla vydávaná postupně nakladatelství Odeon od roku 1977. Každý rok další díl. Jsou to velké vázané knihy s barevnými fotografiemi na křídovém papíře. Je to průřez výtvarným uměním od počátku civilizace do současnosti. Všechny díly jsou zcela nepoškozené. byl by to krásný vánoční dárek milovníkovi nebo milovnici umění.
image of item
Těžítko, Miroslav Tyrš, tvůrce Sokolství, * 1832 + 1884 Těžítko o rozměrech 12 x 8 cm a tloušťce 2 cm je z černého hyalitového skla. Uprostřed těžítka je kulatý plastický reliéf o průměru 3 cm s poprsím Tyrše a nápisem Miroslav Tyrš, tvůrce Sokolství českého.Miroslav Tyrš byl narozen jako Friedrich Emanuel Tirsch v roce 1832 v Děčíně a zemřel v roce 1884 v Oetzu. Byl to český národní obrozenec německého původu, kritik, historik umění, estetik a univerzitní pedagog. Podílel se na vzniku organizovaného tělocvičného hnutí v Čechách, zejména na založení Sokola a je autorem českého tělocvičného názvosloví.
image of item
Kulatý tác pochází z pozůstalosti z období I. republiky, z 30. let. Tác je z chromu, má typické provedení úchytů z 30. let ve stylu art deco. Průměr tácu je 26cm, měřeno přes úchyty 29 cm. Vnitřek tácu tvoří původní zrcadlo. Lze je vyměnit za jiné, nové, také lze vyjmout zrcadlo a vložit tam jen sklo a pod ně třeba rodinné fotografie nebo fotky z dovolené. Výměnu lze provést ze spodní strany tácu.Chrom je nepoškozený, při troše fantazie z něj lze udělat originální kousek.
image of item
Spona na šátek je určená pro ženy, které nosí kolem krku jako doplněk jemný šátek. Tím, že se provlékne sponou se oba cípy spojí v jeden bez toho, aby se šátek vázal na uzel. Spona je dlouhá 4 cm, na každý cíp je určena jedna polovina. Jde zřejmě o obecný kov, ale je zde vyražen výrobce M. Gesch. W. a A. Průměr perleťových ozdob je 1 cm.
image of item
Stříbrný otevírací jehelníček byl patrně součástí šitíčka v 19. století.Na spodní části jehelníčku je na obou stranách vyražena značka šperkaře MA a na jedné straně rok 84, což je rok 1884. Jehelníček byl nově puncovaný platným českým puncem v Puncovním ´řadu v Plzni a nyní je puncovaný pro puncem pro stříbro 835/1000. Oba díly jehelníčku celkem váží 3,00 gramy. Jehelníček je v pěkném stavu, nepoškozený, zdobený rostlinným motivem. Jehelníček je sběratelským předmětem, stejně jako náprstky.
image of item
Litinový vánoční stojánek pochází z období kolem roku 1900. Celý je dekorovaný secesními rostlinnými motivy. Výška stojánku je 24 cm. Rozměr stojánku je 24 x 24 cm. Vnitřní průměr kulaté části stojánku, kam se vkládá kmen stromku je 5 cm. Tato část je i otočná. Stojánek je nepoškozený,kompletní, v pěkném stavu.
image of item
Současná čínská malba, rok vydání 1961, Artia pro Londýn Velká vázaná kniha v plátěné vazbě byla vytištěna v roce 1961 v nakladatelství Artia pro Londýn. Kniha je v angličtině. Je to obrazová publikace, která publikuje obrazy čínských malířů, spolu s jejich životopisy. U některých zobrazuje i jejich signatury a pěčeť, kterou označovali malíři své originály. Kniha je v pěkném stavu, nepoškozená. Má 184 stran. Její rozměr je 29,5 x 21 cm, tloušťka je 2 cm.
image of item
Svátostka s očkem je z mosazi a pochází z vykopávky. Na přední straně je zobrazena klečící dívka před Madonou ve skále. Je zde text JE SUIS IMACCULATER CONCEPTION. Na zadní straně je zobrazeno město Lourdes s katedrálou Panny Marie Lourdské . Je zde text LOURDES BASILIQUE DE N. D. DU ROSAIRE Svátostka měří na výšku včetně poutka 2 cm.
image of item
Materiál oválné svátostky s poškozeným očkem je mosaz a pochází z vykopávky. Na přední straně je zobrazen Ježíš na kříži s plačící Pannou Marií pod ním.Je zde text Im Kreuz ist heil!, což je v překladu V kříži je svatost! Na zadní straně je zobrazena Panna Marie Sedmibolestná se sedmi dýkami v srdci! Svátostka má na zadní straně text Schmerzhafte Mutter wiste für uns! což je zřejmě v překladu Bolestná matko, buď při nás! Vše je psáno švabachem. Svátostka měří na výšku včetně části poutka 2,5cm.
image of item
Ručně háčkovaný čtvercový ubrus má rozměr 75 x 75 cm. Má překrásný krajkový vzor, který se skládá z pravidelných stylizovaných květů. Ubrus má lehký smetanový tón. Je zcela nepoškozený.
image of item
Ručně háčkovaný obdélníkový ubrus se zvonky má rozměry 130 cm x 70 cm. Je háčkovaný čistě bílou přízí a je zcela nepoškozený. Lze jej použít i jako záclonku.
image of item
Závěsný mlýnek je z období I. republiky a je zcela kompletní.Rozměry dřevěné desky, kterou se upevňuje mlýnek na zeď je 38cm x 15cm. Mlýnek má původní porcelánovou násypku s rokokovým motivem opatřenou nahoře dřevěnou zátkou. Rovněž má dole originální skleněnou nádobu na mletou kávu. Zcela nahoře nad porcelánovou částí je štítek se značkou Leinbrocks Ideál.
image of item
Ručně vyrobená kulatá dřevěná krabička má bohatě ručně malované víčko chodskými motivy, vlčími máky, kopretinami a pomněnkami. Průměr krabičky je 8 cm, výška 5 cm.Hodí se pro sběratele chodského folkloru a lidového umění, nebo jen na dekoraci na chalupu.
image of item
Ručně vyrobená a ručně malovaná kazeta je dřevěná s pevně přidělaným víčkem. Horní strana a všechny čtyři boční strany jsou ručně malované moravskými motivy. Krabička se hodí na šití, na dopisy, nebo jen k dekoraci na chalupu.Rozměr zavřené kazety je 20 x 15 cm.Výška kazety je 8 cm.
image of item
Cigaretová tabatěrka je z období I. republiky. Na přední straně má vyrytou květinu a v květu má fialový kámen. Uvnitř tabatěrky jsou původní gumičky, které drží cigarety uvnitř. Rozměr zavřené tabatěrky je 8 x 8,5 cm.Tabatěrka je z bílého kovu.
image of item
Litinový popelník s tetřevem se hodí jako dárek myslivci. Využití má na chalupě nebo na terase. Je vysoký 21 cm, rozměr má 24 x 19 cm.
image of item
Soubor kořenek na chalupu je zcela kompletní a vše je originální. Všech osm kořenek má původní víčka a nápisy na kořenkách jsou psané česky. Polička je dřevěná,zdobená v horní části motivy kytic růží. Má výšku 22,5 cm, šířku 23 cm, hloubku 12,5 cm. Výška kořenky je 7 cm, průměr kořenky je 4,5 cm.
image of item
Panenka z celuloidu je oblečená do dívčího chodského kroje s košilkou s červenými pentličkami, do sukně s živůtkem a takzvané pantlíčkové zástěry. Vše jsou originální původní materiály. Oblečení je v pěkném stavu. Panenka měří na výšku 37 cm.
image of item
Záclona s květy je ručně háčkovaná. Záclona má smetanový tón. Záclona má rozměry 2m x 1,80 cm. Lze použít také na ušití dnes moderních krajkových šatů. Dole je na zácloně klikatá čára.Záclona je zcela v pořádku, nepoškozená.
image of item
Vázaná kniha od Hamiltona Ellise byla poprvé vydaná v roce 1968. Toto je páté vydání z roku 1973 vydané v Praze pod ISBN 0 600 03075 X. Kniha Obrazová encyklopedie železnic je v angličtině a má černobílé fotografie a také množství barevných fotek. Kniha má 591 stran. Pevná plátěná vazba je v naprostém pořádku.
image of item
Mokka lžičky z období I. republiky jsou silně stříbřené. Mokka lžičky jsou z období I. republiky, z let mězi rokem 1918 až 1940. Jsou dlouhé 11 cm a rukojeť mají zdobenou při obvodu drobnými vytlačenými korálky. Jsou pěkným dárkem pro milovníky malých kafíček pressíček, nebo pro sběratele. Jsou silně stříbřené, ale neznačené.
image of item
Dřevěný svícen a dřevěné vyřezávané tvořítko na dekor másla tvoří soubor předmětů používaných v domácnosti na vesnici v období První republiky. Svícen je vysoký 35 cm, tvořítko je dlouhé 23 cm a má dírku k provléknutí kaničky a k zavěšení. Otáčivá část na tvořítku je ručně vyřezávaná do lipového dřeva. Tvořítko vytváří květinový dekor na másle určeném k prodeji.
image of item
Sportovec s míčky v ruce, I. republika Starý, zinkocínový sportovec drží v levé ruce dva míčky. Pravou ruku má rozpřaženou a zřejmě v ní chybí tenisová raketa. Sportovec je rozkročený a stojí na zinkocínovém podstavci, umístěném na černém mramoru. Rozměr mramorového podstavce je 8 x 13 cm, výška celé figury včetně podstavce je 26 cm.
image of item
Malá celuloidová panenka je na zádech značená značkou výrobce a číslem 18. Dále je na zádech panenky nápis CELULOID a HOŘLAVÉ. Panenka měří 18 cm a je zcela nepoškozená. Má původní originální šatičky, klobouček, kabelku a botičky. Je vhodná pro sběratele panenek.
image of item
Stará původní kameninová forma na velikonočního beránka je dvoudílná.Je v tmavě hnědé barvě.Je z počátku minulého století. Rozměr ležícího beránka 31 x 20 cm. Forma se dá běžně používat a po dobrém vymazání se upeče dobrý a krásný beránek na Velikonoční stůl. Lze se využít i jinak a nasázet do obou dílů petrklíče nebo trávu a dát do ní pak barevná vajíčka.
image of item
Soška z pálené hlíny Modlící se dívka je vysoká 33 cm. Modlící se dívka má na obdélníkovém podstavci z boku vryto jméno Kolář. Ve slovníku čs. spisovatelů Dr. Tomana je o malíři zmínka. Malíř a grafik Josef Kolář se narodil v roce 1913 v Brně a byl žákem Obrovského na Akademii výtvarných umění v Praze. Také žil a tvořil v Praze.
image of item
Kohout, Velikonoční tác na vajíčka, keramika Velikonoční tác má tvar kohouta. Je keramický, závěsný, s otvorem na zavěšení. Hlava kohouta je ručně malovaná a malovaný je i prostor, který patrně slouží na sůl. Kohout má 8 prohlubní přímo na vložení vajec. Ty jsou vybarvené žluto barvou. Může sloužit k dekoraci na Velikonočním stole, i jako servírovací tác s vejci přímo ke spotřebě. Rozměr Kohouta je 23 x 17 cm. Tloušťka tácu je 2 cm.
image of item
Miniaturní dóza s víčkem je stříbrná, je puncovaná platným českým puncem pro stříbro 800/1000. Je z období I. republiky. Dózička váží 8,10 gramů a průměr má 3 cm, výšku včetně víčka 2 cm.Lze ji použít na odkládání šperků, ale i na jiné účely, například sběratelské. Je v pěkném stavu, nepoškozená. Je to překrásná miniatura. Každou ženu potěší drobná maličkost.
image of item
Panenka s černými vlásky s čelenkou je z celuloidu. Má modré mrkací oči. Na zadní straně má značku v kroužku, která není čitelná, pod ní nápis Czechoslovakia a varování HOŘLAVÉ. Jsou zde i čísla, nad značkou číslo 50, pod značkou číslo 2. Panenka má zavřená ústa, zoubky jí nejsou vidět. Nemá původní šatičky. Je v pěkném stavu, vhodná pro sběratele. Pravděpodobně se jedná o firmu Technoplast , neboť v bývalém Československu byla výroba celuloidových panenek zastoupena zejména firmou Technoplast Chropyně.Celuloid je lehký avšak křehký materiál, mohou vznikat praskliny, promáčkliny, a je extrémně hořlavý. Panenka je vysoká 50 cm a velmi hezká do sbírky.
image of item
Stříbrná leštička na nehty je značená platným českým puncem pro stříbro 830/1000. Váha leštičky je celkem je 10,00 gramů. V manikůře je určená k leštění nehtů. V dolní části je stříbrný kroužek, kam se upíná kůže jelenice a ta leští nehty. Stříbrný je celý horní díl s funkcí ozdobného držátka.Rozměr je 12 cm x 2,5 cm, výška je 5 cm.
image of item
Originální ručně tkaný gobelín má motiv Krokusů a stromů, probouzejícího se jara. Rozměr 100 cm x 68 cm včetně třásní. Výborný stav, nepoškozeno.
image of item
Bílý ručně háčkovaný ubrus se skládá z množství malých čtverečků, které mají uvnitř kytičku. Celý ubrus měří 100 x 90 cm. Obzvlášť vynikne na tmavém podkladě.Lze jej použít i jako záclonku.
image of item
Stará forma Velikonoční ovečka je dvoudílná forma z tenkého plechu. Dá se použít k velikonoční dekoraci nebo i použít. Do trouby se dává hlavou dolů ve dvou stojánkách, které pevně formu uzavírají, aby nevyteklo těsto. Stojánky jsou pozdější prací, původní se nedochovaly. Výška formy bez stojánku je 16 cm, délka 23 cm, výška se stojánkem je 18 cm
image of item
Stará původní kameninová forma na velikonočního beránka je dvoudílná. Je z období I. republiky. Rozměr ležícího beránka 33 x 23 cm. Forma se dá běžně používat a po dobrém vymazání se upeče dobrý a krásný beránek na Velikonoční stůl. Lze se využít i jinak a nasázet do obou dílů petrklíče nebo trávu a dát do ní pak barevná vajíčka.
image of item
Jednotlivé závaží o váze 1 dekagram má průměr 1,3 cm a výšku 1,3 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Jednotlivé závaží o váze 20 dekagramů má průměr 4 cm a výšku 3,5 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Jednotlivé závaží o váze 2 dekagramů má průměr 1,5 cm a výšku 1,5 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Jednotlivé závaží o váze 10 dekagramů má průměr 3 cm a výšku 3 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Mosazné závaží v krabičce. Je tam celkem 8 kusů. Krabička má rozměr 13 x 7 cm a výšku 4 cm. Krabička nemá víčko. byla jen takto bez víčka.
image of item
Krásný ručně tepaný a tlačený podnos v stříbřeném kovu se dvěma uchy je ve stylu historismu z konce 19. století. Podnos je celý pokrytý motivy hroznového vína. Je to velmi pěkná dekorace, ale je vhodný i na používání, Je v dobrém stavu, o průměru i s uchy 29 cm a výšce. 3 cm.
image of item
konvička na smetanu, firma LACKNER, rok 1893 Silně postříbřená konvička je vysoká 15,5 cm. Dole na dně je vyražená značka výrobce LACKNER a je značen i rok 1893.
image of item
Stříbrná lžička je puncovaná starým puncem z doby Carského Ruska platným do roku 1917. Je to punc s číslem 84, což je stříbro 875/1000. Lžička váží 25,00 gramů a je bohatě gravírovaná na zadní straně rukojeti i samotné lžičky a na přední straně rukojeti. Je dlouhá 16 cm.
image of item
Ubrus z jemného plátna je bohatě vyšívaný motivy růžiček. Ubrus měří 120 x 120 centimetrů a lze použít na chalupu nebo do domu s rustikálním nábytkem. Ubrus je z období I. republiky a je ve velmi pěkném stavu. Je ve sněhobílé barvě.
image of item
Knížka v tvrdé vazbě v malém formátu knih zvané Kolibříci. Rozměr knihy je 8,5 x 11,5 cm. Obsahem knížky jsou výroky, tvrzení, poznámky a názory předních našich osobností kulturního života, které zachytil knihkupec šéf Arbesova knihkupectví Vratislav Ebr. ISBN 80-9011554-1-3 Na každém dvojlistě je text od určité osobnosti o tom, kde jak a kdy čte nejraději knížku, což je stvrzeno i jeho podpisem a drobnou ilustrací. Uprostřed knížečky je text Rudolfa Křesťana. Je to velmi vtipná kniha. Přispěl např. František Ringo Čech, Helena Šmahelová, Jan Cimický, Naďa Konvalinková, Vladimír Renčín a další. Knížka je nepoškozená, opatřená původním obalem.
image of item
Návod na obsluhu rádia z 50. let, znaky Tesla Máj 623 je jako nový. Návod měří 140x 20 cm a má 3 stránky, kde je připojení na síť, rozkreslený obrázek i s vysvětlivkami, jak vypadá rádio ze zadní strany, popis funkcí všech knoflíků a vypínačů rádia. Hodí se pro sběratele rádií.
image of item
Ubrus z jemného plátna je bohatě dekorovaný vsadkami ze síťoviny s motivy růží. Ubrus měří 135 x 135 centimetrů a lze použít na chalupu nebo do domu s rustikálním nábytkem. Ubrus je z období I. republiky a je ve velmi pěkném stavu. Má mírně smetanový nádech.
image of item
Černý šál ozdobně zakončený třásněmi z období I. republiky se hodí přes jakýkoliv kabát.Je velmi teplý, chrání před prochladnutí. Přitom působí velmi elegantně.Rozměr šálu měřeno bez třásní je 33 cm x 150 cm (1,5 m).
image of item
Vázaná kniha velkého formátu Babička od Boženy Němcové má na přední plátěné desce medailon s portrétem babičky na tvrdém papíře.Kniha Babička je šestnácté vydání z roku 1940.Kniha byla vydaná v období II. světové války. Ilustrátorem je akademický malíř Adolf Kašpar.Mimo menší obrázky na běžném papíře je v knize 20 velkých barevných ilustrací na křídovém papíře.Knihu vydalo Nakladatelství Česká grafická Unie v Praze.Rozměr vázané knihy je 28,5 x 23 cm.
image of item
Soubor 20 kusů starých vánočních formiček. Tmavé velké formičky jsou ještě z konce 19. století, formičky ze světlého plechu jsou z období I. republiky. Tmavé formičky jsou ručně tepané a jsou ve větších velikostech. je to např. hlava kance, sumec, štika,lev, bábovka a slunce. Ostatní postavičky kluka, holčičky, skřítka nebo sněhuláka, žáby, zajíce, brouka a prasátka jsou světlejší a menší.
image of item
Stará původní mosazná garnýž je dlouhá 96 cm. Je to mosazná tyč bez zakončení a má 15 ks původních mosazných kroužků. Na kroužkách jsou zavěšené kovové klipsy k zachycení záclony.
image of item
Šedá váha má misky z bílého kovu, které vypadají jako stříbrné. Váha je z období I. republiky. Na boku váhy je značka SKZ a číslo 5, takže je váha určená na 5 kg surovin. Váha je v pěkném stavu, funkční. Je určená spíše k dekoraci, ať už na chalupu, na statek, nebo jako vánoční dárek sběrateli vah.
image of item
Mosazný svícen je přenosný, na jedné straně má držadlo k přenášení. Má kulatou misku na stékání vosku, takže je velmi praktický. Lze do něj dát svíčku malou i hodně vysokou štíhlou. Průměr kulaté misky je 13 cm, výška svícnu je 6 cm.
image of item
Mosazný svícen je vysoký 22,5 cm a jeho průměr ve spodní části měří 12 cm. Tento typ svícnů byl vyráběn v první polovině 19. století, v období zvaném biedermaier. Výborně se hodí jako vánoční svícen.
image of item
Velká smaltovaná cedule z I. republiky má nápis Schichtal mleté velemýdlo na vyváření prádla. Rozměr smaltované cedule je 80 x 66 cm. V centrální části je v pořádku,jen na okrajích je restaurovaná.
image of item
Samovar ze 40. let je funkční a je v pěkném stavu. Součástí vybavení je původní šňůra v dobrém stavu. Výška samovaru je 39 cm. Je vhodný k dekoraci i používání. Materiál je chrom.
image of item
Dřevěná ručně vyřezávaná soška s barevnou polychromii. Orientální hudebník s malým bubínkem v náručí z 30. let je dovezen z cest po Asii. Soška je plochá, k zavěšení na stěnu. Výška sošky je 25 cm. Polychromie se neloupe, je v pěkném stavu. Na některých místech jsou barevná sklíčka.
image of item
Zmrzlinový set se skládá u 6 kulatých misek na nožce a z oválného tácu s dekorem hvězdiček při okrajích. Celý set je z chromu. Rozměr tácu je 40 x 27 cm. Průměr kulaté misky je 12 cm, výška misky je 5 cm. Vše je v pěkném stavu, nepoškozené.
image of item
Stolní souprava se skládá z kovové lopatky a dřevěného smetáčku. Obojí je černě natřené a na černém podkladu je ručně namalovaný motiv vlčích máků. Souprava je v pěkném stavu. Je z I. republiky, motiv vlčích máků je v secesním stylu. Lopatka měří 19 x 17 cm, smetáček je dlouhý 25 cm. Obojí lze zavěsit.
image of item
Středně velký mosazný hmoždíř má na podstavci číslo 6. Ze soupravy hmoždířů na poslední fotce je to hmoždíř střední uprostřed. Je vysoký 12 cm a průměr nahoře má 13 cm. Palička je dlouhá 21 cm.
image of item
Pečetítko s monogramem PŠ je z období I. republiky Pečetítko je dlouhé 6,5 cm. Rukojeť pečetítka tvoří černohnědý onyx. Část s razidlem je bronzová.
image of item
Dřevěný růženec je v černé barvě a je zakončený původním starým křížkem z bílého kovu. Zajímavá je i svátostka z bílého kovu, která spojuje tři části růžence. Na jedné straně je hlava Krista, na druhé straně je hlava Madony. Růženec je v pěkném stavu, 100 let starý, dlouhý 52 cm. Je vhodný jako dárek do auta pro šťastný návrat.
image of item
Růžová kabelka je z brokátu a je protkávána zlatou nití. Kování je rovněž ve zlaté barvě.Úchyt je na řetízek. Kabelka je uvnitř potažená růžovým hedvábím.Rozměr kabelky 14 x 24 cm. Kabelka je ze 70. let. Dá se použít jako retro.
image of item
Fotoaparát Pentona II. je podle katalogu vyroben v roce 1957 v Německu. Má objektiv Trioplan 3,5/45, uzávěrku Priomat a rozměr obrázků 24 x 36 cm. ve své době to byl velice kvalitní a drahý fotoaparát. Je v původním koženém pouzdře. Je vhodný pro sběratele nebo k dekoraci.
image of item
Fotoaparát Rolleiflex je podle katalogu vyrobený v roce 1934-38 v Německu. Má objektiv Tessar. Je to typ Rolleiflex 2 Standard., 1:35/75, r-75, uzávěrka Compur 1/500, obrázky 6 x 6 cm. Fotoaparát je v koženém pouzdře. Je vhodný pro sběratele nebo k dekoraci.
image of item
Panenka velikosti dítěte, Armand Marseile, Německo, 19.st. Panenka s porcelánovou hlavou pochází z dílny významného německého tvůrce panenek Armanda Marseille, který provozoval svou továrnu v Německu od roku 1890-1918. Nejoblíbenější panenkou byla právě panenka číslo 390, jako je tato, jak píše autorka v knize starožitné panenky. Panenka je značená vzadu na hlavě AM a číslem 390 a je ve velikosti dítěte, tedy vysoká 80 cm. Má kloubové ruce i nohy, mrkací oči a pootevřená ústa. Je v pěkném stavu, s původní parukou.
image of item
Dřevěná šperkovnice je lakovaná černým lakem a ručně malovaná technikou malby do laku a vykládaním perletí. Provenience je Japonsko. Stav šperkovnice je pěkný. Rozměr zavřené šperkovnice 10 x 15 cm, výška 2,5 cm.
image of item
Konvice na čaj je zdobená prvky historismu. Materiálem je silně postříbřený kov stříbřený uvnitř i vně. Konvice měří 23 cm včetně víčka, které je připevněno pevně a lze je lze odklápět. Konvice je velmi dekorativní. Výborně se hodí na vánoční stůl na čaj nebo punč.
image of item
Lední medvěd je stará hračka z období I. republiky v letech 1948-1940. Materiál je hmota zvaná "papmasche". Lední medvěd je v nálezovém stavu. Je nepoškozený, pouze barva na těle je místy oloupaná. Přesto je hračka zajímavá svou autenticitou. Lední medvěd je vysoký 4 cm a rozměry má 10 x 3 cm. Hodí se pro sběratele i jako retro dekorace.
image of item
Slon je stará hračka z období I. republiky v letech 1948-1940. Materiál je hmota zvaná "papmasche". Slon je v nálezovém stavu. Je nepoškozený, pouze barva na těle je místy oloupaná. Přesto je hračka zajímavá svou autenticitou. Slon je vysoký 10 cm a rozměry má 16 x 5 cm. Hodí se pro sběratele i jako retro dekorace nebo dárek slona pro štěstí.
image of item
Mosazná závěsná váha má dvě malé misky z bakelitu. Je to spíše sběratelský předmět, než ke skutečnému vážení, i když je funkční.Rozpětí mosazných ramen váhy je 13 cm, jazýček váhy včetně úchytu měří 8 cm, průměr každé ze dvou bakelitových misek je 3 cm.
image of item
Japonský zapalovač s hracím strojkem je funkční. Funguje jednak jako zapalovač na cigarety, tak i hrací stojek, který hraje po natažení, melodii. Na zadní straně je vedle natahování strojku i malý knoflíček, kterým se hudba zastaví pohybem do strany, aby nehrála melodie příliš dlouho. Vpředu je na zapalovači nápisem Kraft Music Hall.Dole na dně je nápis Blue Bird Japan. Rozměr zapalovače je 6 x 4 cm, tloušťka zapalovače je 1 cm.
image of item
Polštář je ručně malovaný vínovém textilu z hedvábí. Spodní díl je žlutý, horní vínový. Okraje jsou začištěny ozdobnou portou. Polštář je nacpaný slámou. Sloužil zřejmě výhradně k dekoraci. Rozměr polštáře je 47 x47 cm.
image of item
Páv na hnědém podkladu v přírodním dřevěném rámečku je stylizovaný. je to ručně paličkovaná krajka. Velikost páva samotného je 17 x 15cm a i zdatná krajkářka na něm pracovala měsíc. Rozměr rámečku je 26 x 20 cm.
image of item
Dáma v klobouku krásně vyniká na hnědém podkladu v tmavě hnědém dřevěném rámečku.Dáma je ručně paličkovaná krajka. Velikost dámy v klobouku samotné je 19 x 15 cm a i zdatná krajkářka na něm pracovala měsíc. Rozměr rámečku je 26 x 20 cm.
image of item
Vázaná kniha velkého formátu, Malerisches altes Europa, jMalebná stará Evropa, je psaná v německém jazyce a její rozměr je 39x27,5cm. Je vydaná v roce 1970 v Hamburku a všechny staré grafiky, zde publikované, pocházejí z archivu Německo a svět. V knize je přibližně stovka grafik měst Evropy, některé jsou i kolorované. Je zde Mnichov (München, Feldherrnhalle 1830), Heiderberg, Frankfurt pod Mohanem (Frankfurt am Main 1840), Berlín .Kniha je ve výborném stavu.