Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích
image of item
Starý popelník s myslivcem je pěkným dárkem pro myslivce. Je v pěkném stavu, hliníkový, málo používaný, z období I. republiky mezi dvěma světovými válkami. Jeho rozměry jsou 14 x 17 cm.
image of item
Starý benzínový zapalovač American Zegend je vpředu zdobený orlicí s roztaženými křídly a nad každým křídlem má americkou vlajku s hvězdami. Zespodu zapalovače je text DESIGN STAR písmeno R v kroužku, číslo 15WZ, dole FOREVER STAR SINCE 1988. Rozměr zavřeného zapalovače je 6x4cm tloušťka zapalovače je 1,5 cm. Zapalovač je funkční, hází jistkru. Je vhodný pro sběratele.
image of item
Mosazný svícen je sedmiramenný. Je nepoškozený, vysoký 30 cm, šířka v místech 7 ramen je 27 cm, průměr kulatého podstavce je 12 cm.
image of item
Tác se dvěma oušky na servírování pochoutek je z ručně lisovaného skla napodobující broušené sklo. Tác je z čirého skla a má pět přihrádek na pochoutky k vínu. Průměr oválu na délku je 36 cm, průměr oválu na šířku je 24 cm, výška je 3 cm. Výborně se hodí zejména na Silvestra.
image of item
Miska z chromu má průměr 17cm, výšku včetně zdvihnuté rukojeti 15 cm. Výška misky s položenou rukojetí je 5 cm. Při okraji je miska zdobená perlovcem. hodí se na slavnostně prostřený vánoční stůl.
image of item
Ručně háčkovaný obrus smetanové barvy má motiv velké sněhové vločky. Ubrus je kruhový, osmiboký. Krásně vynikne vzor sněhové vločky, podloží-li se na stole tmavým jednobarevným ubrusem. Průměr ubrusu je 80 cm.
image of item
Dřevěný kulatý vyřezávaný tác má okraje zdobené dřevořezbou, uvnitř jednoduchou stylizací květiny. Je na 4 nožkách, slouží jako podnos k nošení šálků nebo pohárů zejména na chalupě nebo zahradě. Průměr tácu je 40cm.je to pěkný dárek pro chalupáře.
image of item
Zajímavá, neobvykle provedená pudřenka je z mosazi. Na horním víčku je plast, dva barevní chrti v běhu. Uvnitř pudřenky v místě, kde by měl být pudr, je značka MADE IN FRANCE. Zrcadlo je nepoškozené, také pudřenka je v pořádku. Její průměr je 7cm.
image of item
Dva svícny z bílého kovu mají tvar rozvitých růží. Výška každého svícnu je 5 cm, průměr květu je 9cm. Hodí se na vysoké jednoduché svíce na vánoční stůl.
image of item
Kleštičky na cukr s rostlinným motivem jsou dlouhé 14cm. Na ohybu kleštiček je značení KRAFT ALPACCA a značka šperkaře - výrobce RK. Kleštičky jsou silně stříbřené.
image of item
Původní starý litinový hmoždíř s litinovou paličkou je z 19. století. Výška hmoždíře je 13,5cm, průměr nahoře 15cm, délka paličky 27cm.
image of item
Slánka ve tvaru draka je nově puncovaná platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 57,80 gramů. Slánka má ve dně nápis v azbuce, jde tedy zřejmě o Carské Rusko. Oba boky oválné slánky tvoří plastický motiv draka s otevřeným chřtánem. Rukojeť slánky tvoří ocas draka. V horní části chřtánu je plocha pro sypkou sůl. Nad touto plochou jsou proti sobě dva háčky. Zřejmě na lžičku, která se používala na nabírání soli. Lžička chybí. Výška slánky v místech otevřeného chřtánu včetně háčků na lžičku je 6.5 cm, výška slánky v nejvyšším místě držátka je 8 cm.
image of item
Starý koberec, běhoun, má rozměry 370 cm x 88 cm. Koberec je v pěkném stavu. Jeho stáří je 100 let. Koberec má překrásné stylizované květinové vzory.
image of item
Kniha Hrad mistra kloboučníka patří k anglické klasické literatuře první poloviny 20. století. Archibald Joseph Cronin ji napsal jako svoji prvotinu. Po úspěchu po vydání knihy opustil lékařskou praxi a věnoval se pouze literatuře. Napsal mnoho dalších úspěšných knih.Jeho knihy jsou realistickou sociálně kritickou literaturou. Tento román dosáhl v Anglii již 33 vydání. Byl přeložen do několika desítek jazyků. Byl zfilmován i zdramatizován.Tuto vázanou knihu vydal Odeon v roce 1974.
image of item
Překrásná kabelka z černých malých korálků je ručně zhotovená. Vnitřek kabelky tvoří černý textil. Uvnitř je i kapsička na zrcátko. Obě vnější strany zdobí 3 velké motivy kruhů, na dvou kruzích je jako ozdoba štras, na prostřední je mašlička z korálků. Druhá strana je jednodušší, uvnitř 3 kruhů jsou drobné korálky, takže kruhy vypadají jako černé květy se středem.Kabelka je v pěkném stavu. Rozměr je 17 x 13 cm. Hodí se do divadla a na slavnostní příležitosti.
image of item
Kniha v německém jazyce Dreihundert Berühmte Deutsche, v překladu Tři sta slavných Němců, je vázaná a obsahuje 300 originálních dřevorytů portrétů M. Klinsichta. Je vydaná ve Stuttgartu v roce 1912. Mezi slavnými jmény jsou například Otto von Bismarck, Johann Wolfgang von Goetha a daši. Rozměr knihy je 22 x 18 cm, tloušťka knihy je 4 cm. Kniha má 300 stran s životopisy slavných Němcům a vždy s jedním portrétem konkrétního slavného Němce.
image of item
Stříbrná výroční mince má hodnotu 10Kčs a je z roku 1957. Mince je zaměřena na oslavu významné české osobnosti, učitele národů, Jana Amose Komenského, žijícího v letech 1592 - 1670. Mince je v perfektním stavu, stříbrná Ag 500/1000, váží 12,00 gramů, průměr má 3 cm, má vroubkovanou hranu. Návrh provedl František David.
image of item
Ruská medaile se skládá ze stužky v šedé a oranžové barvě a mosazné kulaté medaile. Na medaili jsou z obou stran nápisy v azbuce.Vpředu je azbukou nápis - v překladu- Za osvobození Budapešti. Na zadní straně je jen datum 13 únor 1945, také psáno rusky v azbuce.Průměr medaile je 3 cm, délka včetně stužky je 8,5 cm.
image of item
Ruská medaile se skládá ze stužky v tmavě modré a světle modré barvě a mosazné kulaté medaile. Na medaili jsou z obou stran nápisy v azbuce.Vpředu je azbukou nápis - v překladu- Za osvobození Vídně. Na zadní straně je jen datum 13 duben 1945, také psáno rusky v azbuce.Průměr medaile je 3 cm, délka včetně stužky je 9 cm.
image of item
Ruská medaile se skládá ze stužky ve žluté, šedé a červené barvě a mosazné kulaté medaile. Na medaili jsou z obou stran nápisy v azbuce.Vpředu je azbukou nápis - v překladu- za osvobození Varšavy. Na zadní straně je jen datum 17 ledna 1945, také psáno rusky v azbuce.Průměr medaile je 3 cm, délka včetně stužky je 8,5 cm.
image of item
Ručně vyšívaný obraz má motiv kytice vlčích máků, pomněnek a klasů.Jde o chodský motiv, který se také vyskytuje na chodské černé keramice. Obraz je zarámovaný, zasklený, pěkný na chalupu. Rozměr obrazu včetně rámu je 47 x 64 cm.
image of item
Ubrus velký s ruční výšivkou z období I. republiky má rozměry 120 x 130 cm. Je bohatě ručně vyšívaný motivy růží.Hodí se zejména na chalupu.
image of item
Ručník s ruční výšivkou měří 122 x 55 cm, je obdélníkového tvaru. Je po celé ploše ručně vyšívaný květinovými motivy. Hodí se k dekoraci zejména na chalupu.
image of item
Obdélníkový bílý ubrus s drobnou ruční výšivkou měří 114 x 50 cm. Ve dvou protilehlých rozích je výšivka v několika odstínech hnědé v kombinaci se stříbrnou nití.
image of item
Ručně háčkovaný ubrus je obdélníkového tvaru a je z bílé jemné příze. Je zcela nepoškozený a měří 130 x 50 cm.
image of item
Mosazná závěsná váha má dvě malé misky z bakelitu. Je to spíše sběratelský předmět, než ke skutečnému vážení, i když je funkční.Rozpětí mosazných ramen váhy je 13 cm, jazýček váhy včetně úchytu měří 8 cm, průměr každé ze dvou bakelitových misek je 3 cm.
image of item
Šedá váha má misky z bílého kovu, které vypadají jako stříbrné. Váha je z období I. republiky. Na boku váhy je značka SKZ a číslo 5, takže je váha určená na 5 kg surovin. Váha je v pěkném stavu, funkční. Je určená spíše k dekoraci, ať už na chalupu, na statek, nebo jako vánoční dárek sběrateli vah.
image of item
Soubor 20 kusů odznaků ze sbírky po sběrateli. Nejzajímavější je Lenin, nebo Spořílek. Všechny odznaky jsou pěkné v kombinaci kov a barevné emaily.
image of item
Miska z chromu je ve stylu předmětů firmy Artěl. Charakteristické je osazení misky na 3 plastových nožkách ve tvaru kuliček červené barvy. Výška misky je 10 cm. Průměr misky 24,5 cm.Je nepoškozená, uvnitř zlacená. Materiál chrom a plast. Miska není značená. Hodí se jako dekorace i užití.
image of item
Po starém sběrateli prodávám jako celek 20 kusů obrazů z původní sbírky. Mezi nejzajímavější patří Lenin, Orlík, Český Krumlov a další. Jsou to staré původní odznaky z kovu a barevných emailů.Prodejné jen jako celek.
image of item
Japonský zapalovač s hracím strojkem je funkční. Funguje jednak jako zapalovač na cigarety, tak i hrací stojek, který hraje, po natažení, melodii. Na zadní straně je vedle natahování melodie i malý knoflíček, kterým se hudba zastaví pohybem do strany, aby nehrála melodie příliš dlouho. Vpředu je na zapalovači nápis Kraft Music Hall.Dole na dně je nápis Blue Bird Japan. Rozměr zapalovače je 6 x 4 cm, tloušťka zapalovače je 1 cm.Je to unikát.
image of item
Na papírovém platu je 20 kusů starých odznaků. Prodejní je celek všech odznaků najednou.jedním z nejzajímavějších je Grandhotel Brno nebo RJ Znojmo.
image of item
Na papírovém platu je 20 kusů starých odznaků. Prodejní je celek všech odznaků najednou.Všechny jsou nepoškozené, starý smalt.
image of item
Stará původní mosazná garnýž je dlouhá 96 cm. Je to mosazná kulatá tyč a na ní 15 ks původních mosazných kroužků. Na kroužkách jsou zavěšené kovové klipsy k zachycení záclony.Součástí soupravy jsou i 2 konzole, na kterých tyč na záclony drží. Mosazná garnýž s kroužky a konzolemi je vhodná zejména do stylových chat a selských chalup.
image of item
Šperkovnice ve tvaru obdélníkové skříňky je z tvrdého ořechového dřeva.Přední strana má figurální dřevořezbu, jsou to milenci Dafnis a Chloe. Oba boky skříňky mají dřevořezbu z rostlinných motivů. Uvnitř skříňky je 6 přihrádek. Součástí skříňky je funkční klíček. Šperkovnice je vysoká 36 cm, její rozměry jsou 17 x 26 cm. Je v pěkném stavu. Hodí se na komodu nebo malý stolek.
image of item
Kompletní polička na chalupu se 6 hrníčky se stejným dekorem je z období I. republiky. Všechny hrníčky jsou nepoškozené, vysoké 9 cm, o průměru měřeno bez ouška 8 cm. Hrníček má vždy 3 cm pod okrajem dekor rudých růží. Na poličce je ještě prostor pro 2 malované talíře.Polička je ze smrkového dřeva a měří 80 x 45 cm. Je bez červotoče.
image of item
Závěsná měděná plastika egyptské vládkyně Kleopatry. Je z 50. let, pěkná, nepoškozená, rozměr 30 x 20 cm.
image of item
Kovová kubistická pokladnička s otvorem na mince i papírové bankovky. K pokladničce je funkční klíček, uvnitř je mechanismus na propadávání peněz. Na spodní straně jsou dvířka se zámkem. Dole je značka firmy J. Stegmann Budweis a text Eigentum Deutchen Kulturverbandes, Unverkäuflich.Na přední a zadní straně je medailon z patinované mosazi s nápisem Deutscher Kulturverband. Výška pokladničky z let 1910 až 1920 v kubistickém stylu je 20 cm, šířka v nejširší části dole 17 cm, hloubka je 16cm.
image of item
Kovový pohárek s plastickými slony. Ouško pohárku je ve tvaru sloní hlavy. Na boku je nápis Thailand. Jde o suvenýr z cesty po Thajsku. Výška pohárku je 6 cm.Pro sběratele slonů. Pro štěstí.
image of item
Slepička je ručně paličkovaná krajka na hnědém podkladu v přírodním dřevěném rámu. Velikost samotné slepičky je 17 x 15 cm a zdatná krajkářka na něm pracovala měsíc. Rozměr rámečku je 26 x 20 cm.
image of item
Vídeňský bronz má tvar Velikonočního zajíčka. Soška je vysoká 6 cm, na šířku má také 6 cm, tloušťka sošky je 2,5 cm.
image of item
Sto let stará původní kameninová forma na velikonočního beránka je dvoudílná.Je v tmavě hnědé barvě.Je z počátku minulého století. Rozměr ležícího beránka 31 x 20 cm. Forma se dá běžně používat a po dobrém vymazání se upeče dobrý a krásný beránek na Velikonoční stůl.Upečený beránek je široký 25 cm, vysoký 18 cm a jeho tloušťka je 7 cm. Formu lze využít i jinak, například jako dekorace na zahradě. Nebo nasázet do obou dílů petrklíče, trávu a dát do ní pak barevná vajíčka.
image of item
Pivní lahev zelené barvy na 1 litr piva pochází z 19, století. Je určená pro sběratele pivních lahví. Pivní lahev je vysoká 34 cm včetně porcelánové zátky, průměr ve spodní nejširší části je 9 cm. Láhev má německý název BRAUEREI Bilin, pod tím text UNVERKÄUflich. Bílina spadá do okresu Teplice. Pivovar byl majetkem rodiny Lobkowiczů.Pivní lahev je nepoškozená. Pro sběratele je to hodnotný přírůstek.
image of item
Pivní lahev zelené barvy na 1 litr piva pochází z 19, století. Je určená pro sběratele pivních lahví. Pivní lahev je vysoká 33 cm, průměr ve spodní nejširší části je 9 cm. Láhev má německý název Saazer Bürgerbräu Gegr, 1801 . Saaz je v překladu Žatec v okrese Louny. Pivní lahev je nepoškozená. Pro sběratele je to hodnotný přírůstek.
image of item
Housle v originálním černém pouzdře jsou z období I. republiky. Jsou z kvalitního javorového dřeva a jsou dobře houslařsky zpracované. Není na nich žádný štítek s nápisem výrobce a součástí houslí není ani smyčec. Jsou na nich nově natažené kovové struny. Jsou to housle celé - takzvané 4/4. Délka houslí je 57 cm, délka desky je 33,5 cm.
image of item
Betlém o rozměru 36 x 16cm a výšce 30 cm Má základní postavy, Marii, Ježíška a Josefa a Tři krále. Za Ježíškem leží v trávě oslík a kravička.Nahoře je Anděl strážný. Materiál je překližka, postavy jsou ze hmoty.Betlém je v pěkném stavu, nepoškozený.Je to pěkná dekorace na Vánoce.
image of item
Původní psací souprava z období I. republiky je zcela kompletní ve výborném stavu. Je zde nůž na dopisy s mosaznou střenkou, držadlo na peru, kam lze je vložit mosazné péro, které je také součástí. Dále je to tužka versatilka, s možností výměny tuhy a pečetítko s vyrytou číslicí 12. Rovněž kazeta je v pěkném stavu s motivem šachovnice. Hodí se jako dárek pro ženu či muže na psací stůl ať už k používání nebo na dekoraci.
image of item
Homole cukru je původní z doby I. republiky.Je to nalezeneno v pozůstalosti.Je vysoká 17,5 cm. Dole má průměr 6 cm. Uvnitř je vložen tmavý papír a na něm je štítek s nápisem Pražské cukrovary Závod 02, Čakovice.
image of item
Závěsná keramická dlaždička je z 50.lét. Je to umělecká ruční práce, originální kousek k zavěšení. Na přední straně je motiv stromů a květin. Dlaždička je nepoškozená, o rozměru 20 x 27 cm.
image of item
Dóza na odkládání šperků má barokní tvar. Dozička je provedená v kovu,zřejmě zinkocín. Pravděpodobně sloužila jako upomínkový předmět z Lázní Poděbrad. Na víčku je zobrazen pomník Krále Jiřího z Poděbrad. Dóza je vysoká 7,5 cm. Rozměr je 9 x 7 cm. Dóza je nepoškozená. Může se použít i na snubní prstýnky.
image of item
Těžítko, Miroslav Tyrš, tvůrce Sokolství, * 1832 + 1884 Těžítko o rozměrech 12 x 8 cm a tloušťce 2 cm je z černého hyalitového skla. Uprostřed těžítka je kulatý plastický reliéf o průměru 3 cm s poprsím Tyrše a nápisem Miroslav Tyrš, tvůrce Sokolství českého.Miroslav Tyrš byl narozen jako Friedrich Emanuel Tirsch v roce 1832 v Děčíně a zemřel v roce 1884 v Oetzu. Byl to český národní obrozenec německého původu, kritik, historik umění, estetik a univerzitní pedagog. Podílel se na vzniku organizovaného tělocvičného hnutí v Čechách, zejména na založení Sokola a je autorem českého tělocvičného názvosloví.
image of item
Kulatý tác pochází z pozůstalosti z období I. republiky, z 30. let. Tác je z chromu, má typické provedení úchytů z 30. let ve stylu art deco. Průměr tácu je 26cm, měřeno přes úchyty 29 cm. Vnitřek tácu tvoří původní zrcadlo. Lze je vyměnit za jiné, nové, také lze vyjmout zrcadlo a vložit tam jen sklo a pod ně třeba rodinné fotografie nebo fotky z dovolené. Výměnu lze provést ze spodní strany tácu.Chrom je nepoškozený, při troše fantazie z něj lze udělat originální kousek.
image of item
Spona na šátek je určená pro ženy, které nosí kolem krku jako doplněk jemný šátek. Tím, že se provlékne sponou se oba cípy spojí v jeden bez toho, aby se šátek vázal na uzel. Spona je dlouhá 4 cm, na každý cíp je určena jedna polovina. Jde zřejmě o obecný kov, ale je zde vyražen výrobce M. Gesch. W. a A. Průměr perleťových ozdob je 1 cm.
image of item
Stříbrný otevírací jehelníček byl patrně součástí šitíčka v 19. století.Na spodní části jehelníčku je na obou stranách vyražena značka šperkaře MA a na jedné straně rok 84, což je rok 1884. Jehelníček byl nově puncovaný platným českým puncem v Puncovním ´řadu v Plzni a nyní je puncovaný pro puncem pro stříbro 835/1000. Oba díly jehelníčku celkem váží 3,00 gramy. Jehelníček je v pěkném stavu, nepoškozený, zdobený rostlinným motivem. Jehelníček je sběratelským předmětem, stejně jako náprstky.
image of item
Současná čínská malba, rok vydání 1961, Artia pro Londýn Velká vázaná kniha v plátěné vazbě byla vytištěna v roce 1961 v nakladatelství Artia pro Londýn. Kniha je v angličtině. Je to obrazová publikace, která publikuje obrazy čínských malířů, spolu s jejich životopisy. U některých zobrazuje i jejich signatury a pěčeť, kterou označovali malíři své originály. Kniha je v pěkném stavu, nepoškozená. Má 184 stran. Její rozměr je 29,5 x 21 cm, tloušťka je 2 cm.
image of item
Materiál oválné svátostky s poškozeným očkem je mosaz a pochází z vykopávky. Na přední straně je zobrazen Ježíš na kříži s plačící Pannou Marií pod ním.Je zde text Im Kreuz ist heil!, což je v překladu V kříži je svatost! Na zadní straně je zobrazena Panna Marie Sedmibolestná se sedmi dýkami v srdci! Svátostka má na zadní straně text Schmerzhafte Mutter wiste für uns! což je zřejmě v překladu Bolestná matko, buď při nás! Vše je psáno švabachem. Svátostka měří na výšku včetně části poutka 2,5cm.
image of item
Ručně háčkovaný čtvercový ubrus má rozměr 75 x 75 cm. Má překrásný krajkový vzor, který se skládá z pravidelných stylizovaných květů. Ubrus má lehký smetanový tón. Je zcela nepoškozený.
image of item
Ručně háčkovaný obdélníkový ubrus se zvonky má rozměry 130 cm x 70 cm. Je háčkovaný čistě bílou přízí a je zcela nepoškozený. Lze jej použít i jako záclonku.
image of item
Ručně vyrobená kulatá dřevěná krabička má bohatě ručně malované víčko chodskými motivy, vlčími máky, kopretinami a pomněnkami. Průměr krabičky je 8 cm, výška 5 cm.Hodí se pro sběratele chodského folkloru a lidového umění, nebo jen na dekoraci na chalupu.
image of item
Ručně vyrobená a ručně malovaná kazeta je dřevěná s pevně přidělaným víčkem. Horní strana a všechny čtyři boční strany jsou ručně malované moravskými motivy. Krabička se hodí na šití, na dopisy, nebo jen k dekoraci na chalupu.Rozměr zavřené kazety je 20 x 15 cm.Výška kazety je 8 cm.
image of item
Panenka z celuloidu je oblečená do dívčího chodského kroje s košilkou s červenými pentličkami, do sukně s živůtkem a takzvané pantlíčkové zástěry. Vše jsou originální původní materiály. Oblečení je v pěkném stavu. Panenka měří na výšku 37 cm.
image of item
Záclona s květy je ručně háčkovaná. Záclona má smetanový tón. Záclona má rozměry 2m x 1,80 cm. Lze použít také na ušití dnes moderních krajkových šatů. Dole je na zácloně klikatá čára.Záclona je zcela v pořádku, nepoškozená.
image of item
Vázaná kniha od Hamiltona Ellise byla poprvé vydaná v roce 1968. Toto je páté vydání z roku 1973 vydané v Praze pod ISBN 0 600 03075 X. Kniha Obrazová encyklopedie železnic je v angličtině a má černobílé fotografie a také množství barevných fotek. Kniha má 591 stran. Pevná plátěná vazba je v naprostém pořádku.
image of item
Mokka lžičky z období I. republiky jsou silně stříbřené. Mokka lžičky jsou z období I. republiky, z let mězi rokem 1918 až 1940. Jsou dlouhé 11 cm a rukojeť mají zdobenou při obvodu drobnými vytlačenými korálky. Jsou pěkným dárkem pro milovníky malých kafíček pressíček, nebo pro sběratele. Jsou silně stříbřené, ale neznačené.
image of item
Sportovec s míčky v ruce, I. republika Starý, zinkocínový sportovec drží v levé ruce dva míčky. Pravou ruku má rozpřaženou a zřejmě v ní chybí tenisová raketa. Sportovec je rozkročený a stojí na zinkocínovém podstavci, umístěném na černém mramoru. Rozměr mramorového podstavce je 8 x 13 cm, výška celé figury včetně podstavce je 26 cm.
image of item
Malá celuloidová panenka je na zádech značená značkou výrobce a číslem 18. Dále je na zádech panenky nápis CELULOID a HOŘLAVÉ. Panenka měří 18 cm a je zcela nepoškozená. Má původní originální šatičky, klobouček, kabelku a botičky. Je vhodná pro sběratele panenek.
image of item
Soška z pálené hlíny Modlící se dívka je vysoká 33 cm. Modlící se dívka má na obdélníkovém podstavci z boku vryto jméno Kolář. Ve slovníku čs. spisovatelů Dr. Tomana je o malíři zmínka. Malíř a grafik Josef Kolář se narodil v roce 1913 v Brně a byl žákem Obrovského na Akademii výtvarných umění v Praze. Také žil a tvořil v Praze.
image of item
Miniaturní dóza s víčkem je stříbrná, je puncovaná platným českým puncem pro stříbro 800/1000. Je z období I. republiky. Dózička váží 8,10 gramů a průměr má 3 cm, výšku včetně víčka 2 cm.Lze ji použít na odkládání šperků, ale i na jiné účely, například sběratelské. Je v pěkném stavu, nepoškozená. Je to překrásná miniatura. Každou ženu potěší drobná maličkost.
image of item
Panenka s černými vlásky s čelenkou je z celuloidu. Má modré mrkací oči. Na zadní straně má značku v kroužku, která není čitelná, pod ní nápis Czechoslovakia a varování HOŘLAVÉ. Jsou zde i čísla, nad značkou číslo 50, pod značkou číslo 2. Panenka má zavřená ústa, zoubky jí nejsou vidět. Nemá původní šatičky. Je v pěkném stavu, vhodná pro sběratele. Pravděpodobně se jedná o firmu Technoplast , neboť v bývalém Československu byla výroba celuloidových panenek zastoupena zejména firmou Technoplast Chropyně.Celuloid je lehký avšak křehký materiál, mohou vznikat praskliny, promáčkliny, a je extrémně hořlavý. Panenka je vysoká 50 cm a velmi hezká do sbírky.
image of item
Originální ručně tkaný gobelín má motiv Krokusů a stromů, probouzejícího se jara. Rozměr 100 cm x 68 cm včetně třásní. Výborný stav, nepoškozeno.
image of item
Bílý ručně háčkovaný ubrus se skládá z množství malých čtverečků, které mají uvnitř kytičku. Celý ubrus měří 100 x 90 cm. Obzvlášť vynikne na tmavém podkladě.Lze jej použít i jako záclonku.
image of item
Stará forma Velikonoční ovečka je dvoudílná forma z tenkého plechu. Dá se použít k velikonoční dekoraci nebo i použít. Do trouby se dává hlavou dolů ve dvou stojánkách, které pevně formu uzavírají, aby nevyteklo těsto. Stojánky jsou pozdější prací, původní se nedochovaly. Výška formy bez stojánku je 16 cm, délka 23 cm, výška se stojánkem je 18 cm
image of item
Jednotlivé závaží o váze 1 dekagram má průměr 1,3 cm a výšku 1,3 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Jednotlivé závaží o váze 20 dekagramů má průměr 4 cm a výšku 3,5 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Jednotlivé závaží o váze 2 dekagramů má průměr 1,5 cm a výšku 1,5 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Jednotlivé závaží o váze 10 dekagramů má průměr 3 cm a výšku 3 cm. Je to vhodná dekorace k váhám nebo pro sběratele.Také může doplnit chybějící místo v dřevěné krabičce na závaží.
image of item
Mosazné závaží v krabičce. Je tam celkem 8 kusů. Krabička má rozměr 13 x 7 cm a výšku 4 cm. Krabička nemá víčko. byla jen takto bez víčka.
image of item
Krásný ručně tepaný a tlačený podnos v stříbřeném kovu se dvěma uchy je ve stylu historismu z konce 19. století. Podnos je celý pokrytý motivy hroznového vína. Je to velmi pěkná dekorace, ale je vhodný i na používání, Je v dobrém stavu, o průměru i s uchy 29 cm a výšce. 3 cm.
image of item
konvička na smetanu, firma LACKNER, rok 1893 Silně postříbřená konvička je vysoká 15,5 cm. Dole na dně je vyražená značka výrobce LACKNER a je značen i rok 1893.
image of item
Stříbrná lžička je puncovaná starým puncem z doby Carského Ruska platným do roku 1917. Je to punc s číslem 84, což je stříbro 875/1000. Lžička váží 25,00 gramů a je bohatě gravírovaná na zadní straně rukojeti i samotné lžičky a na přední straně rukojeti. Je dlouhá 16 cm.
image of item
Ubrus z jemného plátna je bohatě vyšívaný motivy růžiček. Ubrus měří 120 x 120 centimetrů a lze použít na chalupu nebo do domu s rustikálním nábytkem. Ubrus je z období I. republiky a je ve velmi pěkném stavu. Je ve sněhobílé barvě.
image of item
Černý šál ozdobně zakončený třásněmi z období I. republiky se hodí přes jakýkoliv kabát.Je velmi teplý, chrání před prochladnutí. Přitom působí velmi elegantně.Rozměr šálu měřeno bez třásní je 33 cm x 150 cm (1,5 m).
image of item
Soubor 20 kusů starých vánočních formiček. Tmavé velké formičky jsou ještě z konce 19. století, formičky ze světlého plechu jsou z období I. republiky. Tmavé formičky jsou ručně tepané a jsou ve větších velikostech. je to např. hlava kance, sumec, štika,lev, bábovka a slunce. Ostatní postavičky kluka, holčičky, skřítka nebo sněhuláka, žáby, zajíce, brouka a prasátka jsou světlejší a menší.
image of item
Mosazný svícen je přenosný, na jedné straně má držadlo k přenášení. Má kulatou misku na stékání vosku, takže je velmi praktický. Lze do něj dát svíčku malou i hodně vysokou štíhlou. Průměr kulaté misky je 13 cm, výška svícnu je 6 cm.
image of item
Mosazný svícen je vysoký 22,5 cm a jeho průměr ve spodní části měří 12 cm. Tento typ svícnů byl vyráběn v první polovině 19. století, v období zvaném biedermaier. Výborně se hodí jako vánoční svícen.
image of item
Samovar ze 40. let je funkční a je v pěkném stavu. Součástí vybavení je původní šňůra v dobrém stavu. Výška samovaru je 39 cm. Je vhodný k dekoraci i používání. Materiál je chrom.
image of item
Dřevěná ručně vyřezávaná soška s barevnou polychromii. Orientální hudebník s malým bubínkem v náručí z 30. let je dovezen z cest po Asii. Soška je plochá, k zavěšení na stěnu. Výška sošky je 25 cm. Polychromie se neloupe, je v pěkném stavu. Na některých místech jsou barevná sklíčka.
image of item
Zmrzlinový set se skládá u 6 kulatých misek na nožce a z oválného tácu s dekorem hvězdiček při okrajích. Celý set je z chromu. Rozměr tácu je 40 x 27 cm. Průměr kulaté misky je 12 cm, výška misky je 5 cm. Vše je v pěkném stavu, nepoškozené.
image of item
Stolní souprava se skládá z kovové lopatky a dřevěného smetáčku. Obojí je černě natřené a na černém podkladu je ručně namalovaný motiv vlčích máků. Souprava je v pěkném stavu. Je z I. republiky, motiv vlčích máků je v secesním stylu. Lopatka měří 19 x 17 cm, smetáček je dlouhý 25 cm. Obojí lze zavěsit.
image of item
Středně velký mosazný hmoždíř má na podstavci číslo 6. Ze soupravy hmoždířů na poslední fotce je to hmoždíř střední uprostřed. Je vysoký 12 cm a průměr nahoře má 13 cm. Palička je dlouhá 21 cm.
image of item
Pečetítko s monogramem PŠ je z období I. republiky Pečetítko je dlouhé 6,5 cm. Rukojeť pečetítka tvoří černohnědý onyx. Část s razidlem je bronzová.
image of item
Dřevěný růženec je v černé barvě a je zakončený původním starým křížkem z bílého kovu. Zajímavá je i svátostka z bílého kovu, která spojuje tři části růžence. Na jedné straně je hlava Krista, na druhé straně je hlava Madony. Růženec je v pěkném stavu, 100 let starý, dlouhý 52 cm. Je vhodný jako dárek do auta pro šťastný návrat.
image of item
Fotoaparát Pentona II. je podle katalogu vyroben v roce 1957 v Německu. Má objektiv Trioplan 3,5/45, uzávěrku Priomat a rozměr obrázků 24 x 36 cm. ve své době to byl velice kvalitní a drahý fotoaparát. Je v původním koženém pouzdře. Je vhodný pro sběratele nebo k dekoraci.
image of item
Fotoaparát Rolleiflex je podle katalogu vyrobený v roce 1934-38 v Německu. Má objektiv Tessar. Je to typ Rolleiflex 2 Standard., 1:35/75, r-75, uzávěrka Compur 1/500, obrázky 6 x 6 cm. Fotoaparát je v koženém pouzdře. Je vhodný pro sběratele nebo k dekoraci.
image of item
Panenka velikosti dítěte, Armand Marseile, Německo, 19.st. Panenka s porcelánovou hlavou pochází z dílny významného německého tvůrce panenek Armanda Marseille, který provozoval svou továrnu v Německu od roku 1890-1918. Nejoblíbenější panenkou byla právě panenka číslo 390, jako je tato, jak píše autorka v knize starožitné panenky. Panenka je značená vzadu na hlavě AM a číslem 390 a je ve velikosti dítěte, tedy vysoká 80 cm. Má kloubové ruce i nohy, mrkací oči a pootevřená ústa. Je v pěkném stavu, s původní parukou.
image of item
Dřevěná šperkovnice je lakovaná černým lakem a ručně malovaná technikou malby do laku a vykládaním perletí. Provenience je Japonsko. Stav šperkovnice je pěkný. Rozměr zavřené šperkovnice 10 x 15 cm, výška 2,5 cm.
image of item
Konvice na čaj je zdobená prvky historismu. Materiálem je silně postříbřený kov stříbřený uvnitř i vně. Konvice měří 23 cm včetně víčka, které je připevněno pevně a lze je lze odklápět. Konvice je velmi dekorativní. Výborně se hodí na vánoční stůl na čaj nebo punč.
image of item
Lední medvěd je stará hračka z období I. republiky v letech 1948-1940. Materiál je hmota zvaná "papmasche". Lední medvěd je v nálezovém stavu. Je nepoškozený, pouze barva na těle je místy oloupaná. Přesto je hračka zajímavá svou autenticitou. Lední medvěd je vysoký 4 cm a rozměry má 10 x 3 cm. Hodí se pro sběratele i jako retro dekorace.
image of item
Slon je stará hračka z období I. republiky v letech 1948-1940. Materiál je hmota zvaná "papmasche". Slon je v nálezovém stavu. Je nepoškozený, pouze barva na těle je místy oloupaná. Přesto je hračka zajímavá svou autenticitou. Slon je vysoký 10 cm a rozměry má 16 x 5 cm. Hodí se pro sběratele i jako retro dekorace nebo dárek slona pro štěstí.
image of item
Polštář je ručně malovaný vínovém textilu z hedvábí. Spodní díl je žlutý, horní vínový. Okraje jsou začištěny ozdobnou portou. Polštář je nacpaný slámou. Sloužil zřejmě výhradně k dekoraci. Rozměr polštáře je 47 x47 cm.
image of item
Dáma v klobouku krásně vyniká na hnědém podkladu v tmavě hnědém dřevěném rámečku.Dáma je ručně paličkovaná krajka. Velikost dámy v klobouku samotné je 19 x 15 cm a i zdatná krajkářka na něm pracovala měsíc. Rozměr rámečku je 26 x 20 cm.
image of item
Vázaná kniha velkého formátu, Malerisches altes Europa, jMalebná stará Evropa, je psaná v německém jazyce a její rozměr je 39x27,5cm. Je vydaná v roce 1970 v Hamburku a všechny staré grafiky, zde publikované, pocházejí z archivu Německo a svět. V knize je přibližně stovka grafik měst Evropy, některé jsou i kolorované. Je zde Mnichov (München, Feldherrnhalle 1830), Heiderberg, Frankfurt pod Mohanem (Frankfurt am Main 1840), Berlín .Kniha je ve výborném stavu.