Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích

Warning: getimagesize(product_imgs/DSCN3746.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/158770/virtual/www/Zw7pHZw8Zw7p6.php on line 113

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/158770/virtual/www/Zw7pHZw8Zw7p6.php on line 116
image of item
Talíř z jemné keramiky je závěsný. je podepsaný na zadní straně K.Kuneš Klenčí p Č, což je Klenčí pod Čerchovem, obec na Chodsku u Domažlic. K.Kuneš byl soukromý hrnčíř a lidový malíř v období I. republiky, mezi dvěma světovými válkami. Vpředu na talíři je text Černé jezero Šumava. Talíř má průměr 18,5 cm, na zadní straně má nepatrný otluk, vpředu je zcela v pořádku.Je překrásně ručně malovaný,
image of item
Talíř s motivem kočárových koní je z jemné (měkké) kameniny zdobené červeným měditiskem. Průměr talíře je 20 cm, okraje talíře jsou mírně zvlněné. Talíř je značený značeno pod glazurou MYOTT ROYAL MAIL. Made in England. Je nepoškozený, vložený do drátěného závěsu, lze tedy zavěsit.
image of item
Mokka šálek má tvar jahody a podšálek tvar jahodového listu. Oba předměty jsou ručně malované. Na šálku jsou krásně zobrazené i jahodová zrníčka a okvětní lístky. Mokka šálek je vysoký 4,5 cm, jeho horní průměr je 4,5 cm. Podšálek ve tvaru listu má průměr 11 cm. Šálek ani podšálek není značený, ale v knize Rukověť sběratele je zobrazený podobný mokka šálek s podšálkem ve tvaru šípkové růže a ten je značený značkou pro Slavkov. Zřejmě je i tento výrobek porcelánky Slavkov. Podobný šálek s podšálkem je také zobrazený v knize Biedermaier. Podšálek ve tvaru listu má uprostřed malou prasklinu. Přesto je 200 let starý šálek s podšálkem velmi hodnotný. Šálek s podšálkem je vhodný pro sběratele nebo milovníka porcelánu.
image of item
Konvička na smetanu je ručně malovaná dukátovým zlatem. Na přední straně je motiv Tří Grácií. Konvička je nepoškozená a je vysoká 8 cm. Dole na dně konvičky je text Bernadotte porcelaine fine de Bohemie Czechoslovakia.
image of item
Šálek s podšálkem je nepoškozený a je značený značkou pro Loučky mezi léty 1945-1991. Na značce je text Loučky, Made in Czechoslovakia. Podle provedení je to zřejmě šálek s podšálkem ze 70 let. Šálek je vysoký 6 cm, průměr nahoře má 5,5 cm. podšálek má průměr 11,5 cm. Podšálek i šálek má ručně malovanou zlatou linku dukátovým zlatem. Je to krásný dárek kamarádce na malou kávu presso.
image of item
Dvoudílná porcelánová dóza je značená na spodní straně značkou pro porcelánku Karlovy Vary z období I. republiky. Je velmi dekorativní, nahoře s kyticí květů, nepoškozená. Průměr dózy je 8,5 cm. Výška zavřené dózy je 6 cm. Je vhodná jako dárek pro ženu na odkládání šperků.
image of item
Ruský chrt neboli barzoj patří mezi aristokraty mezi psy. Jako nejstarší ruské psí plemeno je považován ve své původní vlasti za národní poklad.Tento porcelánový je vysoký 3 cm. Rozměr barzoje je 10 x 6 cm. Je značený nezjištěnou značkou, zřejmě nějaká německá porcelánka.Soška je nepoškozená.
image of item
Pes z jemné keramiky je značený na spodní straně značkou Ditmar Urbach Teplice. Pes je dóza s víčkem. Je to zřejmě knírač, bílý s černými skvrnami. Je ručně malovaný. Jeho rozměr je 30 x 15 cm, výška včetně víčka je 15 cm.
image of item
Hrníček z období I. republiky má vpředu obrázek Prahy, původní budovy Sněmovny. Hrníček je nepoškozený, vysoký 9 cm o průměru 7 cm. Je nepoškozený, pěkný do sbírky pro toho, kdo sbírá zeměpisné motivy, nebo motivy staré Prahy.
image of item
Lázeňský pohárek s nápisem Karlovy Vary je zdobený motivem kolonády Karlových Varů a to z obou stran. celá pohárek je ručně zlacený na pítku a kolem výjevu kolonády dukátovým zlatem. Výška lázeňského pohárku je 11cm, rozměr 14 x7cm. Je to pěkný dárek pro sběratele.
image of item
Starožitný hrníček bohatě ručně malovaný motivem růží a při okrajích a na oušku dukátovým zlatem. ručně zlacený ručně malovaný, Výška hrníčku je 9cm, průměr 8,5 cm.
image of item
Zajímavá dvoudílná dóza má horní díl zdobený dvěmi plastickými květy růží. Celá dóza je ručně malovaná dukátovým zlatem a má rozměr 12 x 13cm, výška zavřené je 10cm.
image of item
Cukřenka s víčkem je zdobená na víčku i po obvodu motivy jehličí a šišek. Na víčku i při obvodu je zdobená ručně malovanou zlatou linkou dukátovým zlatem. Zlaté štafáže ručně malované jsou i na dvou ouškách. Cukřenka není značená, jen je na ní značka malíře porcelánu.Cukřenka je vysoká včetně víčka 13 cm, průměr kulaté části bez oušek je také 13 cm, průměr v místech oušek je 16 cm.
image of item
Bílý mokka šálek s podšálkem je zdobený motivem takzvaných "německých květů". Obojí je značeno značkou Meissen a značkou ručního malíře. Výška šálku je 4cm, průměr šálku je 5,8cm, průměr podšálku je 12cm, obojí je v pěkném stavu, nepoškozeno. Je to pěkný přírůstek do sbírky.
image of item
Terina s plastickým dekorem na víčku je ručně malovaná zlatem. Plastický dekor slouží jako úchyt, je ručně zlacený,stejně jako úchyty po stranách a také široká linka na víčku i zlaté zdobení při okrajích je ruční malba zlatem. Terina i víčko je nepoškozeno, zřejmě nepoužíváno, jen k dekoraci. Terina je vysoká i s víčkem 18 cm, rozměr teriny je 32 x 20 cm. Vše je značené značkou pro Klášterec nad Ohří v letech 1858-1945. Stejný servis je použitý v seriálu První republika, který natočila Česká televize.
image of item
Jemný šálek s podšálkem s motivem růží je značený značkou KPM, což je Könige Porzelan Manufaktur Berlin. Je to značka z doby před II. světovou válkou do roku 1939. Jedna růže je i uvnitř šálku, což vypadá velmi dekorativně. Výška šálku je 4cm, průměr podšálku 12,5cm. Je to hezký dárek pro milovnici porcelánu.
image of item
Kryštof Kolumbus byl po svém objevení Ameriky doma ve Španělsku oslavován a zván k významným lidem té doby. Na jedné oslavě se našel závistivec, zlehčující význam cesty. Není prý těžké doplout lodí do Ameriky. Kolumbus přitakal. Poté s úsměvem vzal vejce a vyzval „chytráka“, aby je postavil na špičku. Po jeho marném snažení, když se vejce vždy vrátilo do ležící polohy, vzal objevitel nového světadílu vejce, zlehka naťukl špičku a vejce postavil na stůl. Opět se ozvaly hlasy, že to přece nic není. Kolumbus se nebránil – opravdu je to prý hračka, ale jen na to přijít. Ozvaly se hlasy, že je to podvodník, ale Kolumbus řekl, že tak jako vejce naťukl on, mohl ho naťuknout i kdokoli jiný před ním.Touto pověstí se zřejmě inspiroval i malíř obrazu, i když zasadil skupinu lidí do poloviny 19. století do období biedermaieru. Obraz je signovaný vpravo dole E. Schafer a vlevo dole je vtlačená značka KT, což označuje porcelánku Klášterec nad Ohří. Rozměr obrazu bez rámu je 28x44 cm, s rámem 48x60.
image of item
Šálek s podšálkem s drobnými kytičkami je značený značkou pro Chodov u Karlových Varů z období I. republiky. při obvodu šálku i podšálku je zlatá linka, která je ručně malovaná dukátovým zlatem.Výška šálku je 4 cm, průměr šálku je 6 cm, průměr podšálku je 11 cm. Je to krásný přírůstek do sbírky hrníčků. Také je to krásný dárek ženě.
image of item
Slon pro štěstí, výška sochy 26 cm, Royal Dux Slon je velká porcelánová socha o výšce 26 cm a rozměru 34 x 15 cm. Socha je podglazurně malovaná, značená značkou Royal Dux a též růžovým trojúhelníčkem Royal Dux a písmenem D a zeleným trojúhelníčkem s nápisem Royal Dux. Socha je zcela nepoškozená. Slon s chobotem otočeným nahoru přináší štěstí.
image of item
Lední medvěd je velká porcelánová socha o výšce 20 cm a rozměru 34 x 10 cm. Socha je sněhobílá, podglazurně malovaná, značená značkou Royal Dux a též růžovým trojúhelníčkem Royal Dux a písmenem D. Socha je zcela nepoškozená. Je to originální dekorace do bytu i krásný kousek porcelánu pro sběratele.
image of item
Akt ležící ženy měří na délku 75 cm, na šířku 30 cm a na výšku 22 cm. Materiál je jemná keramika smetanové barvy. Akt ležící ženy je podepsaný vpředu na podstavci v místech pod levou rukou ženy jménem Štýbr. Socha je velice krásná, z období I. republiky a je zcela nepoškozená.
image of item
Šálek s podšálkem je ručně malovaný barevnými emaily, spodní díl šálku je zdobený 5mm širokou manžetkou s ozdobným vrapováním. Na šálku ani podšálku není nic značeno, ale pochází ze souboru, kde byla vtlačená značka TK pouze na cukřence. Jedná se o porcelánku Klášterec nad Ohří, která se vtlačenými písmeny značila v 19. století. Šálek i podšálek je nepoškozený. Výška šálku je 7,5cm, průměr nahoře 8,5cm, průměr podšálku je 14,5 cm.
image of item
Šálek s podšálkem je ručně malovaný modrým a bílým emailem, spodní díl šálku je zdobený 5mm širokou manžetkou s ozdobným vrapováním.Na spodní straně talířku je vtlačené písmeno T, zřejmě nedostatečně vtlačené druhé písmeno K. jedná se tedy o porcelánku Klášterec nad Ohří, která se vtlačenými písmeny značila v 19. století. Šálek i podšálek je nepoškozený. Výška šálku je 7,2cm, průměr nahoře 9cm, průměr podšálku je 13,3cm.
image of item
Porcelánová terina na polévku má barokní tvar. na povrchu má plastický dekor. Navíc je zdobená jemnými snítky fialového šeříku. Není značená. Její výška je 21 cm, délka včetně obou držadel 28 cm, hloubka 20 cm.Je nepoškozená, vhodná do sbírky.
image of item
Bohatě ručně malovaný šálek i podšálek má vpředu nápis Karlsbad, což jsou Karlovy Vary. Šálek i podšálek jsou malované černou barvou a dukátovým zlatem. Mokka šálek má 4 nožičky a jeho tvar je elipsovitý. Má rovněž zajímavě tvarované ouško. Výška mokka šálku je 4,7 cm, průměr šálku v horní části je 6 cm. průměr podšálku je 10 cm. Šálek s podšálkem je překrásný pro milovníka porcelánu nebo do sbírky.
image of item
Soška Buddhy je vysoká 22 cm. Buddha je celý zlacený dukátovým zlatem a ručně malovaný černou barvou. Sedí na podstavci bílé barvy dole zdobeném zlatou linkou. Soška je značená značkou Hutschenreuter platnou od roku 1920 dodnes.Německá porcelánka Hutschenreuter má dlouholetou tradici, byla založena v roce 1856.Buddha, vlastním jménem Siddhártha Gautama, žil podle tradice v letech 623–543 př. n. l. a je zakladatel buddhismu. Jméno Buddha znamená probuzený, osvícený.
image of item
Porcelánová kropenka je jednoduchá, při obvodu horního dílu lemovaná fialovou a zlatou linkou, při obvodu dolního dílu lemována modrou linkou. Kropenka je nepoškozená, vysoká 18 cm, neznačená. Na předním horním díle je ruční nápis S Bohem.Je určená buď pro sběratele nebo k ochraně domu. Věší se na boční zeď u dvěří.
image of item
Nádoba na kroupy je z jemné keramiky. Je zdobená fialovými květy šeříku. Má nápis kroupy v němčině. Víčko je rovněž z jemné keramiky.Výška nádoby bez víčka je 15 cm,včetně víčka 21 cm, rozměr je 12 x 11 cm. Hodí se na chalupu. Je nepoškozená, z období I. republiky do roku 1945.
image of item
Nádoba na rýži je z jemné keramiky. Je zdobená fialovými květy šeříku. Má nápis rýže v němčině. Víčko je rovněž z jemné keramiky.Výška nádoby bez víčka je 15 cm,včetně víčka 21 cm, rozměr je 12 x 11 cm. Hodí se na chalupu. Je nepoškozená, z období I. republiky do roku 1945.
image of item
Závěsná nádoba na mouku je z jemné keramik. Je zdobená fialovými květy šeříku. Má nápis mouka v němčině. Víčko je vyrobené ze dřeva.Výška nádoby v zadní části je 16 cm, v přední části včetně víčka 11 cm, šířka je 15 cm a hloubka 11 cm. Hodí se zavěsit na zeď na chalupu. Je nepoškozená, z období I. republiky do roku 1945.
image of item
Výroba keramiky Gmundner znamená vysokou kvalitu, která je založena na dlouhé tradici. Keramická výroba Gmundner vyrábí více než 300 let cenné keramické předměty s nejnáročnějšími řemeslnými výrobky. Každá položka z keramické značky Gmundner je jedinečná, přesvědčivá keramická tvorba. Položky mají úžasné dekorativní vzory s důrazem na každý detail. Výrobce keramiky Gmundner vede život stolní kultury a věnuje se exkluzivním barevným kombinacím.Tato konvice má číslo dekoru 733.Je to keramika s bělninou, bezbarvou glazurou a stříkaným keramickým dekorem ve fialové, červené a žluté barvě. Na dně je značka A, Austria. Konvice je vysoká 25 cm.průměr ve spodní části má 12 cm. Obsah je 1 litr, jak je napsáno na dně konvice.
image of item
Neobvyklá, ručně malovaná vázička, s otvorem k zavěšení se používala na květiny vodněnky nebo jiné drobné převislé rostliny. Vzadu je text Chodovia Klenčí. Vázička je nepoškozená, vysoká 16 cm, šířka 13 cm, tloušťka 6 cm. Družstvo keramické výroby Chodovia Klenčí vzniklo v roce 1920. Do družstva se zapojují také někteří hrnčíři z Klenčí, kteří do té doby malovali soukromě a přinášejí sem staré vzory, podle kterých se zpočátku talíře a jiná keramika malují. Pro chodskou keramiku jsou typické jaské a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska. Družstvo Chodovia Klenčí existuje dodnes.
image of item
Ručně malovaný talíř má při okraji talíře šest poupat růží a uvnitř vavřínovou snítku s textem Na památku, Průměr talíře je 22 cm. Talíř má kovový závěs k zavěšení. Hodí se jako dárek pro chalupáře.
image of item
Kompletní polička na chalupu se 6 hrníčky se stejným dekorem je z období I. republiky. Všechny hrníčky jsou nepoškozené, vysoké 9 cm, o průměru měřeno bez ouška 8 cm. Hrníček má vždy 3 cm pod okrajem dekor rudých růží. Na poličce je ještě prostor pro 2 malované talíře.Polička je ze smrkového dřeva a měří 80 x 45 cm. Je bez červotoče.
image of item
Kavalír s kozlíkem, Praha, 19. století, 1837-1841, unikát Porcelánová soška Kavalír s kozlíkem má na spodní straně vtlačené písmenko P. Takto značila své výrobky porcelánka Praha. Její spolumajitel Karel Ludvík Krieger byl původem z Drážďan, kde se vyráběl špičkový figurální porcelán. Pod jeho vlivem byla v pražské továrně provedená zásadní výrobní změna. Z výroby kameniny se přešlo na výrobu kvalitního porcelánu.Figurek ze Staré Prahy se bohužel dochovalo jen malé množství.Tato je překrásně propracovaná, ručně malovaná a zlacená. Podle značky je z let 1837 - 1841, což je rozmezí pouhých 4 let. Soška z tohoto období je naprostý unikát. Soška kavalír s kozlíkem je zcela nepoškozená.Je vysoká 16 cm.Hodí se jak do sbírky, tak i jako solitér na malý stolek či komodu.
image of item
Zajímavě provedený mokka šálek s podšálkem má téměř celý vnější povrch pokrytý silnou vrstvou dukátového zlata, pouze malá část na šálku i podšálku je ve vínové barvě. Ouško šálku je v art deco stylu. Na šálku je vtlačené číslo formy. Na podšálku je vtlačená značka,která není bohužel čitelná. Výška šálku je 4 cm, průměr šálku je 7 cm, průměr podšálku 10 cm.
image of item
Bílý porcelánový hrníček má secesní prvky, pochází z doby kolem roku 1900. Při okraji je růžová linka a plastický dekor se zlatými puntíky. Pod růžovou linkou je dekor ve zlatém tónu. Linka kolem horního okraje a zlatá štafáž na oušku je ručně zlacená dukátovým zlatem. Ouško je už téměř setřené, linka při okraji je dobře viditelná. Výška hrníčku je 9 cm. Průměr hrníčku bez ouška je 8 cm.Hrníček je nepoškozený. Je to krásný dárek pro sběratele hrníčků nebo milovníka starožitností.
image of item
Perleťově lesklý porcelánový hrníček má secesní prvky, pochází z doby kolem roku 1900. V horní části je fialový proužek, kolem zlatý dekor. Linka kolem horního okraje, linka kolem fialového prožku a zlatá štafáž na oušku je ručně zlacená dukátovým zlatem. Výška hrníčku je 8 cm. Průměr hrníčku bez ouška je 7,5 cm.Hrníček je nepoškozený. Je to krásný dárek pro sběratele hrníčků nebo milovníka starožitností.
image of item
Malá vázička o výšce 15 cm má na přední a zadní straně kytici květů. Je ručně malovaná dukátovým zlatem a značená značkou porcelánky Duchcov ROYAL DUX.Je ve tvaru amfory se dvěma držadly. Je zcela nepoškozená a je krásným dárkem pro ženu.
image of item
Porcelánová krajková figurka Dáma na pohovce je značená značkou pro Volkstedt Ackermann a Fritz v roce 1908. Krajka na sukénce je drobně poškozená. Přesto jako celek působí soška překrásně. Soška je vysoká 11 cm, dlouhá 10 cm a její hloubka je 8 cm.
image of item
Holčička s aktovkou a košíkem, rok 1935, Hummelfigurka Soška Holčička s aktovkou a košíčkem je z jemné keramiky a je značená značkou Hummel z roku 1935. Je to nejstarší varianta této sošky.Je vysoká 14 cm a zcela nepoškozená. Má číslo formy 81. Hummelfigurky jsou sběratelským artiklem. Tato figurka z roku 1935 je podle amerického katalogu oceněna cenou 500 - 600 dolarů.Země původu Hummelfigurek s motivy dětí je Německo, Oeslau, W. Goebel Porzellanfabrik. Figurky jsou vyráběny podle návrhu Marie Innocentie Berty Hümmel.
image of item
Porcelánový talíř, prodávaný při příležitosti I. návštěvy papeže Jana Pavla II. dne 21. dubna 1990 v Praze,kdy přiletěl na pozvání Václava Havla a kardinála Tomáška. Na talíři je text Papež Jan Pavel II. Československo duben 1990 Talíř je dekorativní, nepoškozený, průměr je 25 cm, značený značkou porcelánky Stará Role.
image of item
Vázička je ručně malovaná chodskými motivy, lučními květy, vlčími máky, kopretinami, pomněnkami, jetelem a klasy obilí. Vázička je podepsaná značkou ruční dílny Míča Klenčí, což je Klenčí pod Čerchovem poblíž Domažlic, na Chodsku. Vázička je nepoškozená, vysoká 13 cm, široká v nejširším místě 10 cm.Je z období I. republiky, mezi dvěmi světovými válkami.
image of item
Soška Kavalíra je značená na dně sošky vtlačenou značkou T. Zřejmě jde o porcelánku Klášterec z období 1830 - 1895. Soška je ručně malovaná, zcela nepoškozená. Je vysoká 16 cm.
image of item
Jídelní servis je značený podglazurní zelenou značkou Pirkenhammer, což je porcelánka Březová založená v roce 1803. Tato značka pochází z let kolem roku 1920. Porcelán má smetanovou barvu. Při okrajích je vždy ručně malovaná linka dukátovým zlatem. Na hřbetech talířů a všech předmětů, mís a táců je tmavě zelená tenká linka.Součástí jídelního servisu je 6 hlubokých talířů o průměru 25cm, 6 mělkých talířů o průměru 25,5 cm, 6 dezertních talířků o průměru 20 cm, terina na polévku s víčkem o průměru 23 cm měřeno bez úchytů, omáčník o průměru 20 cm měřeno na talířku pod omáčníkem, čtyřhranná mísa o rozměrech 22 x 22 cm, kulatá mísa o průměru 25,50 cm, kulatý tác o průměru 30 cm a dva oválné tácy, jeden o rozměrech 39 x 26 cm, druhý o rozměrech 37 x 25 cm. Je vhodné používat servis pouze na vyjímečnou přiležitost, například na Vánoce nebo na Velikonoční stůl.
image of item
Porcelánový tác je určený na 12 vajíček. Lze jich na tác nazdobit jen 6 kusů, neboť na každém druhém prostoru pro vajíčka je dekor snítky s pomněnkami. V centru podnosu je dekor velké kytice pomněnek. Tác je značený značkou porcelánky Dubí u Teplic. Tác je nepoškozený, velmi dekorativní na Velikonoční stůl.Průměr tácu je 24 cm.
image of item
Socha ležící ženy s dítětem je z jemné keramiky a sloužil jako kalamář. V pravém rohu má původní skleněnou vložku na inkoust, která je nepoškozená. Ležící žena má rozměry 20 x 40 cm, výška je včetně dítěte 22 cm. Ležící žena je značená značkou Bechyně. Socha ležící ženy s dítětem je krásná, zcela nepoškozená.
image of item
Váza zdobená květy je z jemné keramiky. Je bohatě ručně malovaná květy a art deco motivy. Je neznačená, pouze označená číslem modelu 3132. Podle provedení je to zřejmě výrobek firmy Graniton. Výška vázy je 26 cm, průměr vázy je 16 cm.Váza je ve velmi pěkném stavu, nepoškozená.
image of item
Váza je z jemné kameniny a je zhotovená ve stylu výstavy Expo 58 Brusel. Váza je černá s kresbou tří javorových listů přímo do glazury. Je nepoškozená, vysoká 17 cm. Je plochá, má tvar žardiniéry. Její rozměr je 24 x 10 cm.
image of item
Toaleta, sedící ženský akt, Jan Štursa,rok 1911, Graniton Socha nahé ženy má název Toaleta je podepsaná na horní straně soklu nalevo ŠTURSA. Na pravé straně soklu je vyryto jméno Spolku výtvarných umění Mánes. Vpravo je také vyrytý rok 1911. Socha je vysoká 38 cm a je z jemné měkké kameniny smetanové barvy. Autor sochy Jan Štursa byl významný český sochař, jeden ze zakladatelů českého moderního sochařství. Žil v letech 1880 až 1925.Socha je zobrazena v knize Graniton od autora Jiřího Hořavy a je zde uvedeno modelové číslo 685.Pod tímto číslem je uveden v knize Graniton následující text. Toaleta, sedící ženský akt, návrh Jan Štursa, pravděpodobně v roce 1910-1911 (provedení v mramoru vyobrazeno v Českém světě 15. září 1911 s titulkem Štursova nejnovější díla na mezinárodní výstavě v Římě.)
image of item
Kánoe se 2 sportovci je nepoškozená, značená značkou výrobce, vysoká 18 cm, dlouhá 50 cm. Značka je původní, papírová, se zlatým potiskem. Na spodní straně je razítko s rokem 1972. Kanoe je zajímavá pro sportovce nebo sběratele předmětů s vodáckou tematikou.
image of item
Mokka šálek s podšálkem je zdoben drobnými kyticemi zahradních květin,kopretin,tulipánů,zvonků. Šálek je značen značkou Lesov u Karlových Varů do roku roce 1945.Lesov byl založen už v r. 1888.V roce 1945 byla porcelánka sloučena s továrnou v Ostrově u K.V.,která byla v roce 1949 zrušena.V roce 1958 byla porcelánka v Lesově začleněna do nově vzniklého ředitelství Karlovarský porcelán n.p. Proto je pravděpodobně tento mokka šálek z období 1950-1957.Výška šálku 5cm, průměr šálku 9cm, průměr podšálku 13cm. Šálek i podšálek je nepoškozený.Při okraji šálku i podšálku je ruční zlacení zlatou linkou.
image of item
Pohár s víčkem, kobalt, ruční malba, Německo, 19. století Dekorativní porcelánový kobaltový pohár s víčkem je výrobek porcelánky Potschappel v Německu. Továrna byla založená v roce 1872 a zaměřila se hlavně na výrobu předmětů napodobujících svým provedením i dekorem modely slavných porcelánek celé Evropy (Míšeň, Sevres, Vídeň, Neapol).Pohár je provedení ve stylu francouzského porcelánu ze Sevres. Je bohatě ručně zlacený, na modrém kobaltu jsou překrásně provedené barevné květy. Pohár je v pozdně empírovém stylu, v první polovině 19. století. Celý pohár včetně víčka měří 39cm. a je nepoškozený. Spodní část poháru, bez víčka, měří 25cm, víčko samotné měří 14cm. Průměr číše poháru je 13cm. Hodí se na komodu i malý stolek, nebo přímo do vitríny pro sběratele porcelánu. Je velice dekorativní, v pěkném stavu.
image of item
Lourdská Madona je 34 cm vysoká porcelánová soška, zobrazující Madonu z francouzského městečka Lurdy. V roce 1858 se zde čtrnáctileté dívce zjevila Madona. Lurdy se od té doby staly poutním místem a Lurdská Madona, která konala zázraky a uzdravovala nemocné se zobrazovala vždy v bílém šatu s modrou šerpou u pasu. Tato Lurdská Madona je ručně malovaná, barvami i zlatem a má na zadní straně vtlačenou značku s číslem formy. Tímto způsobem značila své výrobky porcelánka Žacléř, která byla činná od roku 1878-1945. Lurdská Madona je pěkná, nepoškozená, vhodná do různých výklenků na chodbách starých domů a schodišť.
image of item
Konvice a cukřenka mají šestiboký tvar a jsou zdobené motivem růží, mají ručně domalované linky zlatem. Jsou zřejmě z 30. let podle provedení v art deco stylu. Oba předměty jsou značené značkou pro Loket do roku 1945. Cukřenka je navíc značena textem DODÁNO OD Fy. GUSTAV EPSTEIN PLZEŇ, náměstí. Oba předměty jsou nepoškozené, cukřenka i konvice mají víčko . Výška konvice je 20 cm, výška cukřenky 16 cm.
image of item
Bílo-hnědo-černá keramická váza na jednu růži je z 50. let ve stylu Brusel. Váza má neobvyklý plochý tvar. Je nepoškozená.Váza je značená vtlačenými písmeny Keramo Kostelec. Návrh vázy je od Jitky Forejtové,na váze je vtlačené malé písmeno f. Výška je 19 cm.Šířka je 15 cm. Váza byla zakoupena v 50. letech v prodejně Českého fondu výtvarných umění Dílo v Praze.
image of item
vzniklo v roce 1951. Od roku 1912 byla největší keramickou dílnou v Kožlanech továrna na kameninové a hliněné zboží založená panem Arnoštem Rabštejnkem nesoucí jméno ARA. Tento provoz se neustále rozšiřoval a postupem času zaměstnával i hrnčíře z ostatních uzavřených dílen. ARA se stala v roce 1951 sloučením tří soukromých hrnčířů jádrem výrobního družstva Keramo Kožlany. Tato váza podle provedení a stylu patří do 50. let.
image of item
Tmavě hnědá váza je ručně točená a na povrch glazovaná. Hodí se na chalupu na luční květiny, kopretiny nebo karafiáty. Není značená, ale jde pravděpodobně o výrobek starých hrnčířských rodina na Chodsku. je nepoškozená, vysoká 27 cm.
image of item
Porcelánový džbán je ručně malovaný s výjevem sluk a rybníka s rákosem. Na džbánu jsou plastické dekorace. Džbán je nepoškozený. Výška je 35 cm.Lze použít pouze k dekoraci, na vodu nebo i na květiny, viz foto.
image of item
Velký plastický keramický talíř zobrazuje myslivecké neřesti. Myslivec drží v ruce karty a před ním leží pod portmonkou peníze, proto hráčská neřest. Dále je před ním lovecký nůž, což je lovecká vášeň. Kalich představuje lásku k vínu. A zcela vlevo dole je dóza na šňupací tabák, což představuje neřest šňupání. Hlava a obě ruce vystupují plasticky z plochy talíře. Vše je nepoškozené. Talíř je velmi dekorativní. Vzadu má otvory k provléknutí šňůry a k zavěšení. Průměr je 42 cm. Hodí se jako dárek myslivci ke kulatému výročí.
image of item
Šálek s podšálkem a s dezertním talířkem je značený. Podle provedení jde pravděpodobně o 30. léta, takže kolem roku 1930. Vše je zdobeno jemným černobílým proužkem a ručně zlaceno dukátovým zlatem. Výška šálku je 8 cm, průměr šálku je 8,5 cm, průměr podšálku je 14 cm, průměr dezertního talířku je 18 cm. Vše je nepoškozeno.
image of item
Šálek s podšálkem a s dezertním talířkem je značený. Podle provedení jde pravděpodobně o 30. léta, takže kolem roku 1930. Vše je zdobeno jemným černobílým proužkem a ručně zlaceno dukátovým zlatem. Výška šálku je 8 cm, průměr šálku je 8,5 cm, průměr podšálku je 14 cm, průměr dezertního talířku je 18 cm. Vše je nepoškozeno.
image of item
Šálek s podšálkem je bohatě ručně malovaný dukátovým zlatem a má zajímavý osmiboký tvar. Podšálek je dvanáctiboký.Šálek i podšálek byly zřejmě málo používané, protože zlato není příliš setřeno. Výška šálku je 7 cm, průměr podšálku je 15,5 cm. Na podšálku jen vtlačeno písmeno S. Podle knihy Kouzlo keramiky a porcelánu jde o období v letech 1830-1870.
image of item
Na jedné straně šálku je velký květ, který vystupuje plasticky z plochy. Šálek je bohatě zlacený dukátovým zlatem a zlato je nesetřené. Rovněž podšálek je plasticky zdobený žebrováním. Okraje podšálku jsou opět zlacené dukátovým zlatem. Na šálku je německý text. Šálek i podšálek je nepoškozený, výška šálku je 6 cm, průměr podšálku 11,5 cm. Je to překrásný dárek pro kamarádku, pro sběratelku porcelánu nebo pro milovnici malé kávy presso.
image of item
Mísa s lučními květy je z jemné keramiky, po obvodu místy perforovaná. Je ručně malovaná motivy vlčích máků, chrp, kopretin a pivoněk, květů typických pro chodskou keramiku. Mísa má na dně původní text Chodovia Domažlice. Mísa je nepoškozená, má průměr 24 cm, výšku 8,5 cm. Družstvo keramické výroby Chodovia Klenčí vzniklo v roce 1920. Do družstva se zapojovali také někteří hrnčíři z Klenčí, kteří do té doby malovali soukromě a přinášeli do výroby staré vzory, podle kterých se zpočátku talíře a jiná keramika malovaly. Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska.
image of item
Soubor 7 kusů kořenek z období I. republiky má české texty. Jde o 3 velké kořenky a 4 malé kořenky. Všechny jsou nepoškozené a mají dřevěná víčka. Velké mají nápisy, CUKR, HOUSKA, KRUPICE, malé mají nápisy PEPŘ, KMÍN, SKOŘICE, KVĚT (zřejmě muškátový květ).Malé jsou vysoké včetně víčka 9 cm, velké jsou vysoké včetně víčka 18 cm. Je to krásná dekorace zejména na chalupu.Kořenky jsou zdobené lučními květy, pomněnkami a kopretinami.
image of item
Šálek s podšálkem, dračí servis, Satsuma, Japonsko Dračí servis je název typického japonského porcelánu zdobeného drakem. Výška šálku je 5 cm, průměr šálku je 9,5 cm, průměr podšálku je 14 cm. Drak je symbol dálnovýchodního zvířetníku. Je považován za velmi šťastné znamení. Lidé narození ve znamení Draka jsou předurčeni k dosažení vysokého postavení. Gejša je japonské slovo označující profesionální společnici, obvykle krásnou a inteligentní ženu, jejímž hlavním posláním je bavit muže ve společnosti tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním. Gejši patří mezi typické a neodmyslitelné symboly Japonska.Na tomto přátelském servisu pro dvě osoby jsou na modrém podkladě ručně malované motivy draků a gejši. Jsou to malby barevnými emaily a zlatem. Draci na konvičkách a cukřence jsou plastičtí. Vše je nepoškozené, značené japonskou značkou pro oblast Satsuma, která je těmito porcelánovými výrobky typická.
image of item
Šálek s podšálkem, dračí servis, Satsuma, Japonsko Dračí servis je název typického japonského porcelánu zdobeného drakem. Výška šálku je 5 cm, průměr šálku je 9,5 cm, průměr podšálku je 14 cm. Drak je symbol dálnovýchodního zvířetníku. Je považován za velmi šťastné znamení. Lidé narození ve znamení Draka jsou předurčeni k dosažení vysokého postavení. Gejša je japonské slovo označující profesionální společnici, obvykle krásnou a inteligentní ženu, jejímž hlavním posláním je bavit muže ve společnosti tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním. Gejši patří mezi typické a neodmyslitelné symboly Japonska.Na tomto přátelském servisu pro dvě osoby jsou na modrém podkladě ručně malované motivy draků a gejši. Jsou to malby barevnými emaily a zlatem. Draci na konvičkách a cukřence jsou plastičtí. Vše je nepoškozené, značené japonskou značkou pro oblast Satsuma, která je těmito porcelánovými výrobky typická.
image of item
Chodská keramika, ruční malba, Míča Klenčí, 1926-45 Soubor 4 předmětů chodské keramiky je dílem hrnčířského mistra a lidového malíře Františka Míči z Klenčí. František Míča z Klenčí značil značkou, která je na všech těchto kouscích od roku 1926 až do roku 1945. Po tomto roce přešli soukromí hrnčíři z Chodska do podniku Chodovia Klenčí.Průměr závěsného talíře je 25 cm, výška velké vázy je 24 cm, výška džbánu je 20 cm, o obsahu 2 litry, výška malé vázičky je 13 cm. Všechny čtyři předměty jsou nepoškozené, ručně malované.Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska. 6 000 Kč č. 129 376 Vyřadit
image of item
Míšeň, Talíř s kohouty, 20. léta 20. století, 100 let starý Talíř s ručně malovanými kohouty je značený značkou pro Míšeň. Stejný je zobrazený v knize Kouzlo porcelánu, s tím rozdílem, že je zde je talířek malovaný žlutou a zlatou barvou, v knize je talířek malovaný cihlovou barvou. Talířek má průměr 20 cm. Je ručně malovaný barevnými emaily a zlatem. V centru talířku jsou dva kohouti. Kohouti byli jako posvátní ptáci chováni v asijských svatyních. Byli uctíváni jako tvorové, kteří svým hlasem vítají příchod bohyně slunce. Kohout bývá uctíván jako posel dobrých zpráv. Talířek je značený, viz foto
image of item
Malá kořenka s nápisem CHILLI je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 10 cm a rozměr kořenky je 5,5 x 4,5 cm.
image of item
Malá kořenka s nápisem FENYKL je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 10 cm a rozměr kořenky je 5,5 x 4,5 cm.
image of item
Malá kořenka s nápisem TYMIÁN je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 10 cm a rozměr kořenky je 5,5 x 4,5 cm.
image of item
Nádoba s nápisem OLEJ je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Nádoba je jednodílná, zřejmě chybí korková zátka. Jinak je nádoba nepoškozená. Výška nádoby na ocet je 18 cm a rozměr nádoby je je 9 x 9 cm.
image of item
Váza, chodská keramika, ruční malba, Chodovia Klenčí Váza je z jemné kameniny a je bohatě ručně malovaná podle starých vzorů. Váza je nepoškozená, vysoká 19 cm a v nejširším místě má průměr 12 cm. Je nepoškozená a na dně ručně značená textem Chodovia Klenčí. Družstvo keramické výroby Chodovia Klenčí vzniklo v roce 1920. Do družstva se zapojovali také někteří hrnčíři z Klenčí, kteří do té doby malovali soukromě a přinášeli do výroby staré vzory, podle kterých se zpočátku talíře a jiná keramika malovaly. Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska.
image of item
Krásný porcelánový podnos v kovové montáži dvěma uchy je v secesním a stojí na třech kulatých nožkách. Na porcelánu je modrý dekor "Hroznové víno". Podnos má podglazurní zelenou značku a také vtlačenou značku ve tvaru dvou věží, viz foto. Velmi pěkná dekorace, ale vhodné i na požívání, dobrý stav, rozměr - průměr i s uchy 29 cm, v. 3cm
image of item
Neobvyklá kropenka ve stolním provedení je z období historizmu z konce 19. století. Kropenka je bílá, částečně glazovaná a částečně bisquit porcelán. Přední díl je ručně zdobený zlatem. Nad kropenkou stojí Madona se sepjatýma rukama, po stranách klečí dva andělíčci. Výška kropenky je 18 cm, šířka 13 cm, hloubka je 9 cm. Andělíčci mají polámaná křídla, jinak je kropenka v pořádku a z přední strany není poškození vidět. Je to krásný kousek především pro sběratele.
image of item
Soubor dvou závěsných talířů a hrníčku s dvojitým ouškem je ručně malovaný modrými emaily a zlatem. veškerý dekor na talířích i hrníčků je stejný, ale jen jeden talíř je značený značkou porcelánky Stará Role v letech 1884 platnou až do roku 1909. Oba talíře jsou stejně velké o průměru 233 cm, hrníček je vysoký 10 cm, o průměru 8,5 cm. Všechny tři předměty jsou nepoškozené, jen na jednom talíři je malovaný dekor již trochu setřený. Hodí se na chalupu nebo do rustikálního nábytku.
image of item
Boží požehnání, Bože chraň náše Chodsko Boží požehnání je bohatě ručně malované motivy z Chodska. Uprostřed je text Bože chráň náše Chodsko, psaný chodským dialektem. Boží požehnání je keramická dlaždička o rozměrech 15 x 15 cm. Věší se na koso, protože otvor k zavěšení má v horním rohu. Na zadní straně je pouze vyražený text Czechoslovakia Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska. Dříve se Boží požehnání věšelo nade dveře do kuchyně, aby Pán Bůh požehnal a držel nad rodinou ochrannou ruku. Dnes se hodí na chalupu nebo pro sběratele.
image of item
Dvoudílná dóza je ve tvaru srdce se dvěma holoubky na horním dílu. Holoubci slouží jako dekorace, ale i jako úchyt při zvedání víčka a ukládání šperků po denním nošení. Dóza je nepoškozená, není značená, je vysoká včetně víčka 7 cm, o průměru 8 cm.
image of item
Závěsná plastika je patinovaná sádra o rozměru 49 x 22 cm. Dafnis a Chloe, hrdinové staré řecké báje o opuštěných dětech, které vychovávali pastýři. Dafnis a Chloe vyrůstali na pastvinách a slunečných stráních. Stali se z nich nerozluční přátelé. Zamilovali se a s pomocí bohů i vlastní snahou překonali nástrahy osudu.Dílo má silný erotický podtón zvláště v popisu změny jejich nevinné dětské lásky v lásku fyzickou.
image of item
Kompletní likérová souprava ve tvaru ryb je nepoškozená, ručně malovaná zlatem i barevnými emaily. Kobaltová modř je podglazurní. Nechybí ani zátka k největší rybě, karafě, která má tvar koule. Výška velké ryby je 26 cm, výška malých odlívek ve tvaru malých rybek je 8 cm.
image of item
Dva šálky mají motiv květů. Podšálky jsou čistě bílé osmihranné, lemované při okrajích zlatou linkou. Zlatá linka, ručně malovaná je také uvnitř obou šálků při vnitřních okrajích. Také část oušek je malovaná zlatem. Výška šálku je 5,5 cm, průměr nahoře je 6,5 cm. Průměr podšálku je v nejširší části 13,5 cm.Oba šálky i podšálky jsou značené značkou pro porcelánku Loučky.
image of item
Starožitný hrníček je na přední straně bohatě ručně malovaný motivem květů a motýlů. Hrníček je nepoškozený, vysoký 9 cm, o průměru u horního okraje hrníčku 10 cm. Hrníček pochází ze sbírky hrníčků z 19. století.
image of item
Košíček, závěsná váza na pnoucí kytky, art deco Závěsná váza na květinu ve tvaru košíčku je ručně malovaná zlatem a světle zelenou barvou. Provedení košíčku je v art deco stylu, z 30. let z období I. republiky. Výška košíčku je 25 cm, šířka košíčku je 16 cm. Váza ve tvaru košíčku není značená. Košíček je nepoškozený. Hodí se na pnoucí rostliny, vodněnku a podobně.
image of item
Ručně malovaná vázička, značená J. čípa, Z Chodska Bohatě ručně malovaná vázička je zhotovená z jemné kameniny. a je i ručně točená v dílně Josefa Čípy z Klenčí na Chodsku. V Klenčí působily hrnčíři, kteří vyráběly v 19. století veškeré nádobí a zdobili jej chodskými motivy. Toto řemeslo se dědilo z otce na syna.Vázička je nepoškozená, vysoká 11 cm, nahoře má průměr 6,5 cm, v nejširší části má průměr 8 cm.Na přední straně má vázička nápis Z Chodska.
image of item
Soška anděl strážný s křídly chránící malou holčičku je nepoškozená, vysoká 11 cm. Anděl strážný má křídla z přední strany ručně malovaná zlatem. Také lemy šatů jsou malované zlatou tenkou linkou.Soška není značená, ale zřejmě jde o porcelánku Žacléř, která na konci 19. století a v polovině 19. století svaté sošky z porcelánu vyráběla.
image of item
Dvoudílná porcelánová dóza je značená na spodní straně značkou pro porcelánku Karlovy Vary z období I. republiky. Je velmi dekorativní, nahoře s rokokovým motivem kavalíra s dámami, nepoškozená. Průměr dózy je 8,5 cm.Výška zavřené dózy je 6 cm. Je vhodná jako dárek pro ženu na odkládání šperků.
image of item
Porcelánová soška dvou psů, loveckých ohařů, jdoucích po stopě, je značená značkou porcelánky Duchcov Royal Dux po roce 1945 a růžovým trojúhelníčkem s písmenem D. Soška ohařů je nepoškozená, vysoká 20 cm. Její rozměr je 30 x 13 cm. V 70. letech byly tyto lovecké motivy velmi moderní, majitele psů ohařů mohou potěšit i dnes.
image of item
Kulatá plaketa s Madonou a Ježíškem je z jemné keramiky. Je smetanové barvy, glazovaná. Je ve stylu art deco, z 30. let minulého století, přes 80 let stará. Je v perfektním stavu. Její průměr je 35 cm. Na zadní straně má kovový závěs.
image of item
Porcelánová šperkovnice s víčkem je zdobená na víčku medailonem s řeckou bohyní Palas Athénou a celý povrch víčka i spodní části je zdobený ručně malovanými art deco motivy. Šperkovnice je oválná. Má rozměr 11 x 8 cm, výška je 5 cm včetně víčka. Medailon s Palas Athénou je bisquit porcelán, ostatní je porcelán glazovaný. Šperkovnice je značená značkou Union, což je porcelánka v Klášterci nad Ohří, která byla v provozu jen krátce a to v letech 1922 až 1930.
image of item
Mokka šálek i podšálek jsou zdobené drobnými malými růžemi,které jsou i vně i uvnitř šálku. Podšálek je desetiboký a při okraji zdobený plastickými perlami a zlatou linkou. Tento dekor má i šálek při dně. Šálek i podšálek je značený značkou pro Rosenthal z 20. let 20. století. Výška mokka šálku je 4 cm, horní průměr je 7 cm, průměr podšálku je 11 cm. Šálek s růžemi je překrásným dárkem pro ženu, ale i pro sběratele porcelánu.
image of item
Šálek s podšálkem na kávu presso je z jemného tenkého porcelánu a je bohatě malovaný rostlinnými motivy divokých modrých kosatců. Jsou zde i motivy gejši a to jak na šálku, tak na podšálku.Gejša je japonské slovo označující profesionální společnici, obvykle krásnou a inteligentní ženu, jejímž hlavním posláním je bavit muže ve společnosti tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním. Gejši patří mezi typické a neodmyslitelné symboly Japonska. Výška šálku je 5 cm, průměr podšálku 9,5 cm.Vše je nepoškozeno, značeno japonskou značkou.Je to krásný dárek k dekoraci i používání na kávu presso.
image of item
Porcelánový svícen je značený zeleným nápisem ROYAL DUX, dále růžovým štítkem Royal Dux uvnitř s písmenem D a ještě i zlatým původním trojúhelníkovým nalepeným štítkem. Svícen je v kombinaci bílé a zlaté. Široký pruh v dolní části se skládá z šachovnic se zlatými a černými kroužky. Podle provedení svícnu jde o styl z 50. let, kdy byla v Bruselu v roce 1958 velká výstava EXPO 58, kdy měl český porcelán s jednoduchými liniemi obrovský úspěch. Svícen je nepoškozený, výška je 14,5 cm, průměr dole je 6 cm, průměr v nejširší části je 8,5 cm, průměr nahoře je 4 cm.
image of item
Hrníček z růžového porcelánu je výrobek porcelánka ve Slavkově na Karlovarsku po roce 1945. Růžový porcelán je ojedinělý typicky český porcelán, který si nalezl své příznivce po celém světě. Tento hrníček je zdobený ručně malovanými kytičkami a ručně zlacenými štafážemi. Na dně hrníčku je text HAND PAINTED, ručně malováno. Je nepoškozený. Výška hrníčku je 9,5 cm a průměr hrníčku od okraje k okraji je 7 cm, průměr hrníčku v nejširší části je 9 cm..
image of item
Hrníček z růžového porcelánu je výrobek porcelánka ve Slavkově na Karlovarsku po roce 1945. Růžový porcelán je ojedinělý typicky český porcelán, který si nalezl své příznivce po celém světě. Tento hrníček je zdobený podglazurními květinovými motivy a ručně zlacenými štafážemi. Má zajímavé zdvojené ouško. Je nepoškozený. Výška hrníčku je 9 cm a rovněž průměr hrníčku od okraje k okraji je 9 cm.
image of item
Závěsná plaketa z pálené hlíny je ručně malovaná. Je ve stylu art deco z 30. let minulého století, přes 80 let stará. Výška je 24 cm.Šířka je 22 cm. Lze zavěsit za zarážku na zadní straně.
image of item
Talíř s motivem kočárových koní je z jemné (měkké) kameniny zdobené červeným měditiskem. Průměr talíře je 20 cm, okraje talíře jsou mírně zvlněné. Talíř je značený značeno pod glazurou MYOTT ROYAL MAIL. Made in England. Je nepoškozený, vložený do drátěného závěsu, lze tedy zavěsit.
image of item
Talířek s ručně malovanými kohouty je značený značkou pro Míšeň. Stejný je zobrazený v knize Kouzlo porcelánu, jen s tím rozdílem, že je zde je talířek malovaný žlutou a zlatou barvou. Na fotce v knize je talířek malovaný oranžovou barvou. Talířek má průměr 20 cm. Je ručně malovaný barevnými emaily a zlatem. Po obvodu jsou dva draci, uvnitř talířku dva kohouti. Drak je symbolem dálnovýchodního zvířetníku a je považován za velice šťastné znamení. Také kohouti byli jako posvátní ptáci chováni v asijských svatyních jako tvorové, kteří svým hlasem vítají příchod bohyně slunce. Kohout bývá uctíván jako posel dobrých zpráv. Ve 20. létech byla asiatika velice módní a používala ji i porcelánka Míšeň, jako například na tomto talířku. Talířek je značený, viz foto.
image of item
Šálek s podšálkem je z jemné keramiky ručně malované drobnými kvítky. Na dně šálku i podšálku je značka z období po roce 1958. Podšálek má průměr 16 cm, šálek má průměr 10 cm. Vše je pěkné, nepoškozené.Vhodný dárek pro sběratele.
image of item
Čajový servis pro 4 osoby s konvicí a cukřenkou je ručně malovaný.Jde o chodskou keramiku s typickými polními květy, vlčími máky, klasy obilí a pomněnkami, malovanou pestrými barvami na černém podkladu. Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska. Na cukřence je podpis J. Kuželka Klenčí.Jde tedy o meziválečné období. Po II. světové válce soukromé dílny na Chodsku zanikly. Výška konvice 20.cm, výška cukřenky 9 cm, výška šálku 8 cm.
image of item
Porcelánová váza je ručně malovaná mysliveckými motivy. Vpředu je ve velkém medailonku jelen s laní, vzadu v malém medailonku jelen. Váza je 35 cm vysoká. Je neznačená, ale podle provedení jde pravděpodobně o porcelánku Stará Role u Karlových Varů, z období konce 19. století.
image of item
Soubor dvou kusů, slánka a pepřenka, je značený značkou Rosenthal Germany. jedná se o světoznámou porcelánku Rosenthal v Německu, se stoletou tradicí kvalitního porcelánu. Slánka i pepřenka jsou ve tvaru krychle, pepřenka o stranách 5x5x5cm, násypka nahoře je oddělena lemem a má tvar jehlanu. Výška celé pepřenky je 12cm. Slánka je větší, strany má 6x6x6cm a výška je celkem včetně násypky ve tvaru jehlanu 14cm. Oba předměty jsou značené značkou Rosenthal vedle otvoru na nasypání koření. Otvor na nasypání soli a pepře je na hrotu jehlanu. Po obvodu krychlí je dekorace s přírodními motivy. Pěkný dárek pro novomanžele, sběratele i k užívání.