Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích
image of item
Břetislav Benda byl významný český sochař 20. století. Žil v letech 1897 - 1983, narodil se v Sepekově, zemřel v Praze.V roce 1915 byl přijat na Akademii výtvarných umění, kde se stal žákem Josefa Václava Myslbeka. Jeho studia však přerušila první světová válka a v roce 1916 musel narukovat. Pod těžkou palbou v Itálii utrpěl vážná poranění obou dlaní, avšak toto zranění mu v další tvorbě nebylo překážkou. V letech 1919 až 1922 pokračoval ve studiu na Akademii pod vedením Jana Štursy. Od roku 1923 byl členem S.V.U. Mánes. Zemřel roku 1983 v 86 letech a je pohřben na Vyšehradě. Česající se je keramická socha o výšce 43 cm v barvě patinovaného bronzu.Na zadní straně podstavce je podpis B. Benda.
image of item
Váza je z jemné kameniny a je zhotovená ve stylu výstavy Expo 58 Brusel. Váza je černá s kresbou tří javorových listů přímo do glazury. Je nepoškozená, vysoká 17 cm. Je plochá, má tvar žardiniéry. Její rozměr je 24 x 10 cm.
image of item
Toaleta, sedící ženský akt, Jan Štursa,rok 1911, Graniton Socha nahé ženy má název Toaleta je podepsaná na horní straně soklu nalevo ŠTURSA. Na pravé straně soklu je vyryto jméno Spolku výtvarných umění Mánes. Vpravo je také vyrytý rok 1911. Socha je vysoká 38 cm a je z jemné měkké kameniny smetanové barvy. Autor sochy Jan Štursa byl významný český sochař, jeden ze zakladatelů českého moderního sochařství. Žil v letech 1880 až 1925.Socha je zobrazena v knize Graniton od autora Jiřího Hořavy a je zde uvedeno modelové číslo 685.Pod tímto číslem je uveden v knize Graniton následující text. Toaleta, sedící ženský akt, návrh Jan Štursa, pravděpodobně v roce 1910-1911 (provedení v mramoru vyobrazeno v Českém světě 15. září 1911 s titulkem Štursova nejnovější díla na mezinárodní výstavě v Římě.)
image of item
Kánoe se 2 sportovci je nepoškozená, značená značkou výrobce, vysoká 18 cm, dlouhá 50 cm. Značka je původní, papírová, se zlatým potiskem. Na spodní straně je razítko s rokem 1972. Kanoe je zajímavá pro sportovce nebo sběratele předmětů s vodáckou tematikou.
image of item
Porcelánová krajková figurka Dáma na pohovce je značená značkou pro Volkstedt Ackermann a Fritz v roce 1908.Soška je 11 cm vysoká. Krajka na sukénce je drobně poškozená. Přesto jako celek působí soška překrásně.
image of item
Mokka šálek s podšálkem je zdoben drobnými kyticemi zahradních květin,kopretin,tulipánů,zvonků. Šálek je značen značkou Lesov u Karlových Varů do roku roce 1945.Lesov byl založen už v r. 1888.V roce 1945 byla porcelánka sloučena s továrnou v Ostrově u K.V.,která byla v roce 1949 zrušena.V roce 1958 byla porcelánka v Lesově začleněna do nově vzniklého ředitelství Karlovarský porcelán n.p. Proto je pravděpodobně tento mokka šálek z období 1950-1957.Výška šálku 5cm, průměr šálku 9cm, průměr podšálku 13cm. Šálek i podšálek je nepoškozený.Při okraji šálku i podšálku je ruční zlacení zlatou linkou.
image of item
Šálek s podšálkem je ručně malovaný barevnými emaily.Spodní díl šálku je zdobený 5mm širokou manžetkou s ozdobným vrapováním a zlatou linkou.Při okraji šálku je rovněž zlatá linka a při okraji podšálku také. Šálek a podšálek jsou neznačené, ale podle tvaru a typického motivu snítky růžových poupat, který se často na porcelánových servisech Klášterce vyskytuje, jde velice pravděpodobně o výrobek porcelánky Klášterec nad Ohří v 19. století. Šálek i podšálek je nepoškozený. Výška šálku je 7,5 cm, průměr nahoře 9cm, průměr podšálku je 15cm.
image of item
Pohár s víčkem, kobalt, ruční malba, Německo, 19. století Dekorativní porcelánový kobaltový pohár s víčkem je výrobek porcelánky Potschappel v Německu. Továrna byla založená v roce 1872 a zaměřila se hlavně na výrobu předmětů napodobujících svým provedením i dekorem modely slavných porcelánek celé Evropy (Míšeň, Sevres, Vídeň, Neapol).Pohár je provedení ve stylu francouzského porcelánu ze Sevres. Je bohatě ručně zlacený, na modrém kobaltu jsou překrásně provedené barevné květy. Pohár je v pozdně empírovém stylu, v první polovině 19. století. Celý pohár včetně víčka měří 39cm. a je nepoškozený. Spodní část poháru, bez víčka, měří 25cm, víčko samotné měří 14cm. Průměr číše poháru je 13cm. Hodí se na komodu i malý stolek, nebo přímo do vitríny pro sběratele porcelánu. Je velice dekorativní, v pěkném stavu.
image of item
Lourdská Madona je 34 cm vysoká porcelánová soška, zobrazující Madonu z francouzského městečka Lurdy. V roce 1858 se zde čtrnáctileté dívce zjevila Madona. Lurdy se od té doby staly poutním místem a Lurdská Madona, která konala zázraky a uzdravovala nemocné se zobrazovala vždy v bílém šatu s modrou šerpou u pasu. Tato Lurdská Madona je ručně malovaná, barvami i zlatem a má na zadní straně vtlačenou značku s číslem formy. Tímto způsobem značila své výrobky porcelánka Žacléř, která byla činná od roku 1878-1945. Lurdská Madona je pěkná, nepoškozená, vhodná do různých výklenků na chodbách starých domů a schodišť.
image of item
Konvice a cukřenka mají šestiboký tvar a jsou zdobené motivem růží, mají ručně domalované linky zlatem. Jsou zřejmě z 30. let podle provedení v art deco stylu. Oba předměty jsou značené značkou pro Loket do roku 1945. Cukřenka je navíc značena textem DODÁNO OD Fy. GUSTAV EPSTEIN PLZEŇ, náměstí. Oba předměty jsou nepoškozené, cukřenka i konvice mají víčko . Výška konvice je 20 cm, výška cukřenky 16 cm.
image of item
Harlekýn, Emanuel Julian Kodet,1880 -1954, Graniton, art de Socha Harlekýn z jemné glazované keramiky v kombinaci černé a bílé je značena na spodní straně značkou Graniton. Návrh sochy provedl Emanuel Julian Kodet (1880-1954)absolvent Akademie výtvarného umění v Římě, žák sochaře Stanislava Suchardy. Socha je vysoká 31 cm,rozměr podstavce je 19 x 15 cm. Socha je zcela nepoškozená. Harlekýn a Kolombína jsou hlavní postavy italské renezanční Commedia dell'arte. Commedie dell'arte ovlivnily herce a dramatiky ve všech evropských zemích, kam doputovaly. Zejména v první polovině 20. století ovlivnily i české výtvarné umění ve stylu art deco i kubismu.Emanuel Julian Kodet se svými art deco sochami, jako je právě tato, proslavil po celé Evropě.
image of item
Ohnivý mužíček, ALEXANDER WALTER, Znojmo, závod Kravsko, 70. léta Keramická socha Ohnivého mužíčka je autorskou prací návrháře Alexandra Waltera, narozeného v roce 1941. Socha Ohnivého mužíčka je glazovaná a je vysoká 28 cm, její rozměr je 25 x 16 cm. Ohnivý mužíček je značený na spodní straně podstavce značkou pro Znojmo, závod Kravsko, a na levé ruce Ohnivého mužíčka je též originální trojúhelníkový štítek s nápisem ZN, Kravsko, Made in Czechoslovakia. Ohnivý mužíček je zcela nepoškozený.
image of item
Jídelní servis je značený podglazurní zelenou značkou Pirkenhammer, což je porcelánka Březová založená v roce 1803. Tato značka pochází z let kolem roku 1920. Porcelán má smetanovou barvu. Při okrajích je vždy ručně malovaná linka dukátovým zlatem. Na hřbetech talířů a všech předmětů, mís a táců je tmavě zelená tenká linka.Součástí jídelního servisu je 6 hlubokých talířů o průměru 25cm, 6 mělkých talířů o průměru 25,5 cm, 6 dezertních talířků o průměru 20 cm, terina na polévku s víčkem o průměru 23 cm měřeno bez úchytů, omáčník o průměru 20 cm měřeno na talířku pod omáčníkem, čtyřhranná mísa o rozměrech 22 x 22 cm, kulatá mísa o průměru 25,50 cm, kulatý tác o průměru 30 cm a dva oválné tácy, jeden o rozměrech 39 x 26 cm, druhý o rozměrech 37 x 25 cm. Servis nelze dát do myčky, protože by se odřelo zlato na okrajích talířů. Proto je vhodné používat servis pouze na vyjímečnou přiležitost, například na Vánoce.
image of item
Porcelánový svícen je podle provedení z konce 19. století z období historismu. Svědčí o tom velice dekorativní podstavec v tomto stylu. Svícen má tvar pařezu stromu, o který se opírá chlapec v klobouku s píšťalou v ruce, pasáček. Svícen je značený na spodní straně soklu písmeny W a R a značkou Made in Austria. Výška svícnu je 32 cm, rozměr podstavce je 16 x 16 cm. Svícen je ručně malovaný smetanovou barvou a místy je malovaný dukátovým zlatem. Je v pěkném stavu.
image of item
Bílo-hnědo-černá keramická váza na jednu růži je z 50. let ve stylu Brusel. Váza má neobvyklý plochý tvar. Je nepoškozená.Váza je značená vtlačenými písmeny Keramo Kostelec. Návrh vázy je od Jitky Forejtové,na váze je vtlačené malé písmeno f. Výška je 19 cm.Šířka je 15 cm. Váza byla zakoupena v 50. letech v prodejně Českého fondu výtvarných umění Dílo v Praze.
image of item
vzniklo v roce 1951. Od roku 1912 byla největší keramickou dílnou v Kožlanech továrna na kameninové a hliněné zboží založená panem Arnoštem Rabštejnkem nesoucí jméno ARA. Tento provoz se neustále rozšiřoval a postupem času zaměstnával i hrnčíře z ostatních uzavřených dílen. ARA se stala v roce 1951 sloučením tří soukromých hrnčířů jádrem výrobního družstva Keramo Kožlany. Tato váza podle provedení a stylu patří do 50. let.
image of item
Kávový servis s plastickými růžemi, Klášterec nad Ohří Servis s plastickými růžemi na víčku konvice a cukřenky je ručně malovaný zlatem a je kompletní.Celá plastická růže, která slouží jako úchyt, je ručně zlacená, ouška jsou ručně zlacená a také široká linka na víčku i zlaté zdobení při okrajích cukřenky, i konvice je ruční malba zlatem.Také konvička a šálky i podšálky jsou ručně zlacené. Vše je nepoškozeno, zřejmě nepoužíváno, jen k dekoraci. Cukřenka je vysoká i s víčkem 13 cm, konvice 18 cm, výška konvičky na smetanu je 10 cm, výška šálku je 8 cm, průměr podšálku je 15 cm. Vše je značené značkou pro Klášterec nad Ohří v letech 1858-1945. Stejný servis je použitý v seriálu První republika, který natočila Česká televize.
image of item
Cukřenka v čistém art deco stylu má nádherné linie, ručně malované štafáže na ouškách stříbrnou barvou a část červenou barvou. Ve střední části je tenká linka stříbrnou a červenou barvou, též na víčku, a červenou a stříbrnou barvou je ručně malovaný i art decový úchyt víčka cukřenky. Výška včetně víčka je 12cm, průměr cukřenky je bez úchytů 13cm, včetně úchytů 18cm. Cukřenka je nepoškozená, značená značkou pro Dolní Chodov, podle provedení v art deco stylu, z 30. let minulého století. Cukřenku lze používat, máte-li čistě bílý porcelán. Pak by nádherně vynikla.
image of item
Tmavě hnědá váza je ručně točená a na povrch glazovaná. Hodí se na chalupu na luční květiny, kopretiny nebo karafiáty. Není značená, ale jde pravděpodobně o výrobek starých hrnčířských rodina na Chodsku. je nepoškozená, vysoká 27 cm.
image of item
Porcelánový džbán je ručně malovaný s výjevem sluk a rybníka s rákosem. Na džbánu jsou plastické dekorace. Džbán je nepoškozený. Výška je 35 cm.Lze použít pouze k dekoraci, na vodu nebo i na květiny, viz foto.
image of item
Velký plastický keramický talíř zobrazuje myslivecké neřesti. Myslivec drží v ruce karty a před ním leží pod portmonkou peníze, proto hráčská neřest. Dále je před ním lovecký nůž, což je lovecká vášeň. Kalich představuje lásku k vínu. A zcela vlevo dole je dóza na šňupací tabák, což představuje neřest šňupání. Hlava a obě ruce vystupují plasticky z plochy talíře. Vše je nepoškozené. Talíř je velmi dekorativní. Vzadu má otvory k provléknutí šňůry a k zavěšení. Průměr je 42 cm. Hodí se jako dárek myslivci ke kulatému výročí.
image of item
Šálek s podšálkem a s dezertním talířkem je značený. Podle provedení jde pravděpodobně o 30. léta, takže kolem roku 1930. Vše je zdobeno jemným černobílým proužkem a ručně zlaceno dukátovým zlatem. Výška šálku je 8 cm, průměr šálku je 8,5 cm, průměr podšálku je 14 cm, průměr dezertního talířku je 18 cm. Vše je nepoškozeno.
image of item
Šálek s podšálkem a s dezertním talířkem je značený. Podle provedení jde pravděpodobně o 30. léta, takže kolem roku 1930. Vše je zdobeno jemným černobílým proužkem a ručně zlaceno dukátovým zlatem. Výška šálku je 8 cm, průměr šálku je 8,5 cm, průměr podšálku je 14 cm, průměr dezertního talířku je 18 cm. Vše je nepoškozeno.
image of item
Šálek s podšálkem je bohatě ručně malovaný dukátovým zlatem a má zajímavý osmiboký tvar. Podšálek je dvanáctiboký.Šálek i podšálek byly zřejmě málo používané, protože zlato není příliš setřeno. Výška šálku je 7 cm, průměr podšálku je 15,5 cm. Na podšálku jen vtlačeno písmeno S. Podle knihy Kouzlo keramiky a porcelánu jde o období v letech 1830-1870.
image of item
Na jedné straně šálku je velký květ, který vystupuje plasticky z plochy. Šálek je bohatě zlacený dukátovým zlatem a zlato je nesetřené. Rovněž podšálek je plasticky zdobený žebrováním. Okraje podšálku jsou opět zlacené dukátovým zlatem. Na šálku je německý text. Šálek i podšálek je nepoškozený, výška šálku je 6 cm, průměr podšálku 11,5 cm. Je to překrásný dárek pro kamarádku, pro sběratelku porcelánu nebo pro milovnici malé kávy presso.
image of item
Kávový mokka servis byl zhotoven podle návrhu Jaroslava Ježka, který pro porcelánku ve Staré Roli v 50. a 60. letech pracoval a navrhoval. Jeho návrhy slavily obrovský úspěch na výstavě Expo 1958 v Bruselu a dnes jsou opět módním artiklem. Servis navrhl Jaroslav Ježek v roce 1958 podle dekoru z té doby a také podle značky Staré Role, která je datovaná lety 1945 -1958. Servis je zdobený pastelově zelenou barvou, která je podglazurní. Na servisu je jemný motiv čar a bodů, který je ručně malovaný. Výška konvice včetně víčka je 18 cm, výška cukřenky včetně víčka je 8 cm, výška šálku je 4 cm, průměr šálku je 7 cm a průměr podšálku je 11 cm. Jde o velmi kvalitní porcelán.
image of item
Mísa s lučními květy je z jemné keramiky, po obvodu místy perforovaná. Je ručně malovaná motivy vlčích máků, chrp, kopretin a pivoněk, květů typických pro chodskou keramiku. Mísa má na dně původní text Chodovia Domažlice. Mísa je nepoškozená, má průměr 24 cm, výšku 8,5 cm. Družstvo keramické výroby Chodovia Klenčí vzniklo v roce 1920. Do družstva se zapojovali také někteří hrnčíři z Klenčí, kteří do té doby malovali soukromě a přinášeli do výroby staré vzory, podle kterých se zpočátku talíře a jiná keramika malovaly. Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska.
image of item
Soubor 7 kusů kořenek z období I. republiky má české texty. Jde o 3 velké kořenky a 4 malé kořenky. Všechny jsou nepoškozené a mají dřevěná víčka. Velké mají nápisy, CUKR, HOUSKA, KRUPICE, malé mají nápisy PEPŘ, KMÍN, SKOŘICE, KVĚT (zřejmě muškátový květ).Malé jsou vysoké včetně víčka 9 cm, velké jsou vysoké včetně víčka 18 cm. Je to krásná dekorace zejména na chalupu.Kořenky jsou zdobené lučními květy, pomněnkami a kopretinami.
image of item
Šálek s podšálkem, dračí servis, Satsuma, Japonsko Dračí servis je název typického japonského porcelánu zdobeného drakem. Výška šálku je 5 cm, průměr šálku je 9,5 cm, průměr podšálku je 14 cm. Drak je symbol dálnovýchodního zvířetníku. Je považován za velmi šťastné znamení. Lidé narození ve znamení Draka jsou předurčeni k dosažení vysokého postavení. Gejša je japonské slovo označující profesionální společnici, obvykle krásnou a inteligentní ženu, jejímž hlavním posláním je bavit muže ve společnosti tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním. Gejši patří mezi typické a neodmyslitelné symboly Japonska.Na tomto přátelském servisu pro dvě osoby jsou na modrém podkladě ručně malované motivy draků a gejši. Jsou to malby barevnými emaily a zlatem. Draci na konvičkách a cukřence jsou plastičtí. Vše je nepoškozené, značené japonskou značkou pro oblast Satsuma, která je těmito porcelánovými výrobky typická.
image of item
Šálek s podšálkem, dračí servis, Satsuma, Japonsko Dračí servis je název typického japonského porcelánu zdobeného drakem. Výška šálku je 5 cm, průměr šálku je 9,5 cm, průměr podšálku je 14 cm. Drak je symbol dálnovýchodního zvířetníku. Je považován za velmi šťastné znamení. Lidé narození ve znamení Draka jsou předurčeni k dosažení vysokého postavení. Gejša je japonské slovo označující profesionální společnici, obvykle krásnou a inteligentní ženu, jejímž hlavním posláním je bavit muže ve společnosti tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním. Gejši patří mezi typické a neodmyslitelné symboly Japonska.Na tomto přátelském servisu pro dvě osoby jsou na modrém podkladě ručně malované motivy draků a gejši. Jsou to malby barevnými emaily a zlatem. Draci na konvičkách a cukřence jsou plastičtí. Vše je nepoškozené, značené japonskou značkou pro oblast Satsuma, která je těmito porcelánovými výrobky typická.
image of item
Chodská keramika, ruční malba, Míča Klenčí, 1926-45 Soubor 4 předmětů chodské keramiky je dílem hrnčířského mistra a lidového malíře Františka Míči z Klenčí. František Míča z Klenčí značil značkou, která je na všech těchto kouscích od roku 1926 až do roku 1945. Po tomto roce přešli soukromí hrnčíři z Chodska do podniku Chodovia Klenčí.Průměr závěsného talíře je 25 cm, výška velké vázy je 24 cm, výška džbánu je 20 cm, o obsahu 2 litry, výška malé vázičky je 13 cm. Všechny čtyři předměty jsou nepoškozené, ručně malované.Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska. 6 000 Kč č. 129 376 Vyřadit
image of item
Míšeň, Talíř s kohouty, 20. léta 20. století, 100 let starý Talíř s ručně malovanými kohouty je značený značkou pro Míšeň. Stejný je zobrazený v knize Kouzlo porcelánu, s tím rozdílem, že je zde je talířek malovaný žlutou a zlatou barvou, v knize je talířek malovaný cihlovou barvou. Talířek má průměr 20 cm. Je ručně malovaný barevnými emaily a zlatem. V centru talířku jsou dva kohouti. Kohouti byli jako posvátní ptáci chováni v asijských svatyních. Byli uctíváni jako tvorové, kteří svým hlasem vítají příchod bohyně slunce. Kohout bývá uctíván jako posel dobrých zpráv. Talířek je značený, viz foto
image of item
Hodiny s motivem cibuláku jsou značené značkou porcelánky Dubí u Teplic. Tato porcelánka byla založena v roce 1871 . V roce 1945 byla znárodněna a po roce 1958 byla začleněna pod národní podnik Karlovarský porcelán. Podle značky po roce 1945 jde o období mezi rokem 1945-1958. Hodiny jsou funkční. Jsou na baterii. Mají mosazné ručičky a průměr hodin je 25 cm. Cibulák je ruční malba.Jsou použité typické motivy už 250 let staré. Název cibulák vznikl omylem, když si lidé spletli granátové jablko s cibulí. Cibulák je plný symbolů, granátové jablko značí plodnost, chryzantéma symbol času, bambusový výhonek soudržnost,pivoňka značí bohatství, vznešenost a růst
image of item
Velikonoční tác na vajíčka, pomněnky, Dubí u Teplic Velikonoční porcelánový tác má 12 oválných misek na servírování vajec. Uprostřed je motiv kytice pomněnek. Na spodní straně je značka pro porcelánku Dubí u Teplic z let po roce 1945. Tác je nepoškozený. Má průměr 24 cm. Hodí se na velikonoční stůl nebo pro sběratele motivů s pomněnkami.
image of item
Talířek cibulák je značený značkou Meissen s plnou hvězdičkou. Jde o výrobek porcelánky Dubí u Teplic, která v letech 1920-1929 s Míšní spolupracovala. Průměr talířku je 15 cm. Je to ruční malba cibuláku. Jsou použité typické motivy už 250 let staré. Název cibulák vznikl omylem, když si lidé spletli granátové jablko s cibulí. Cibulák je plný symbolů, granátové jablko značí plodnost, chryzantéma symbol času, bambusový výhonek soudržnost,pivoňka značí bohatství, vznešenost a růst. Okraje talířku jsou perforované.Je to vhodný dárek pro sběratele cibuláku.
image of item
Malá kořenka s nápisem CHILLI je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 10 cm a rozměr kořenky je 5,5 x 4,5 cm.
image of item
Malá kořenka s nápisem FENYKL je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 10 cm a rozměr kořenky je 5,5 x 4,5 cm.
image of item
Malá kořenka s nápisem NOVÉ KOŘENÍ je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 10 cm a rozměr kořenky je 5,5 x 4,5 cm.
image of item
Malá kořenka s nápisem TYMIÁN je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 10 cm a rozměr kořenky je 5,5 x 4,5 cm.
image of item
Nádoba s nápisem OLEJ je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Nádoba je jednodílná, zřejmě chybí korková zátka. Jinak je nádoba nepoškozená. Výška nádoby na ocet je 18 cm a rozměr nádoby je je 9 x 9 cm.
image of item
Kořenka s nápisem RÝŽE je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 20 cm a rozměr kořenky je 10 x 12 cm.
image of item
Kořenka s nápisem KÁVA je z jemné keramiky a je dekorovaná motivem cibuláku. Kořenka je dvoudílná, nádoba a víčko a je nepoškozená. Výška kořenky včetně víčka je 20 cm a rozměr kořenky je 10 x 12 cm.
image of item
Váza, chodská keramika, ruční malba, Chodovia Klenčí Váza je z jemné kameniny a je bohatě ručně malovaná podle starých vzorů. Váza je nepoškozená, vysoká 19 cm a v nejširším místě má průměr 12 cm. Je nepoškozená a na dně ručně značená textem Chodovia Klenčí. Družstvo keramické výroby Chodovia Klenčí vzniklo v roce 1920. Do družstva se zapojovali také někteří hrnčíři z Klenčí, kteří do té doby malovali soukromě a přinášeli do výroby staré vzory, podle kterých se zpočátku talíře a jiná keramika malovaly. Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska.
image of item
Krásný porcelánový podnos v kovové montáži dvěma uchy je v secesním a stojí na třech kulatých nožkách. Na porcelánu je modrý dekor "Hroznové víno". Podnos má podglazurní zelenou značku a také vtlačenou značku ve tvaru dvou věží, viz foto. Velmi pěkná dekorace, ale vhodné i na požívání, dobrý stav, rozměr - průměr i s uchy 29 cm, v. 3cm
image of item
Neobvyklá kropenka ve stolním provedení je z období historizmu z konce 19. století. Kropenka je bílá, částečně glazovaná a částečně bisquit porcelán. Přední díl je ručně zdobený zlatem. Nad kropenkou stojí Madona se sepjatýma rukama, po stranách klečí dva andělíčci. Výška kropenky je 18 cm, šířka 13 cm, hloubka je 9 cm. Andělíčci mají polámaná křídla, jinak je kropenka v pořádku a z přední strany není poškození vidět. Je to krásný kousek především pro sběratele.
image of item
Soubor dvou závěsných talířů a hrníčku s dvojitým ouškem je ručně malovaný modrými emaily a zlatem. veškerý dekor na talířích i hrníčků je stejný, ale jen jeden talíř je značený značkou porcelánky Stará Role v letech 1884 platnou až do roku 1909. Oba talíře jsou stejně velké o průměru 233 cm, hrníček je vysoký 10 cm, o průměru 8,5 cm. Všechny tři předměty jsou nepoškozené, jen na jednom talíři je malovaný dekor již trochu setřený. Hodí se na chalupu nebo do rustikálního nábytku.
image of item
Boží požehnání, Bože chraň náše Chodsko Boží požehnání je bohatě ručně malované motivy z Chodska. Uprostřed je text Bože chráň náše Chodsko, psaný chodským dialektem. Boží požehnání je keramická dlaždička o rozměrech 15 x 15 cm. Věší se na koso, protože otvor k zavěšení má v horním rohu. Na zadní straně je pouze vyražený text Czechoslovakia Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska. Dříve se Boží požehnání věšelo nade dveře do kuchyně, aby Pán Bůh požehnal a držel nad rodinou ochrannou ruku. Dnes se hodí na chalupu nebo pro sběratele.
image of item
Mokka šálek má tvar jahůdky a podšálek tvar jahodového listu. Oba předměty jsou ručně malované. Na šálku jsou krásně zobrazené i jahodová zrníčka a okvětní lístky. Mokka šálek je vysoký 4,5 cm, jeho horní průměr je 4,5 cm. podšálek ve tvaru listu má průměr 11 cm.Šálek ani podšálek není značený, ale v knize Rukověť sběratele je zobrazený podobný mokka šálek s podšálkem ve tvaru šípkové růže a ten je značený značkou pro Slavkov. Zřejmě je i tento výrobek porcelánky Slavkov. Je zcela nepoškozený, v pěkném stavu. Je vhodný pro sběratele nebo milovníka porcelánu.
image of item
Mokka šálek má tvar jahůdky a podšálek tvar jahodového listu. Oba předměty jsou ručně malované. Na šálku jsou krásně zobrazené i jahodová zrníčka a okvětní lístky. Mokka šálek je vysoký 4,5 cm, jeho horní průměr je 4,5 cm. podšálek ve tvaru listu má průměr 11 cm.Šálek ani podšálek není značený, ale v knize Rukověť sběratele je zobrazený podobný mokka šálek s podšálkem ve tvaru šípkové růže a ten je značený značkou pro Slavkov. Zřejmě je i tento výrobek porcelánky Slavkov. Mokka šálek má místy kaz v porcelánu v podobě černých teček, podšálek ve tvaru listu má uprostřed malou prasklinu. Když je šálek na listu, není prasklina vůbec vidět..Šálek s podšálkem je vhodný pro sběratele nebo milovníka porcelánu.
image of item
Dvoudílná dóza je ve tvaru srdce se dvěma holoubky na horním dílu. Holoubci slouží jako dekorace, ale i jako úchyt při zvedání víčka a ukládání šperků po denním nošení. Dóza je nepoškozená, není značená, je vysoká včetně víčka 7 cm, o průměru 8 cm.
image of item
Závěsná plastika je patinovaná sádra o rozměru 49 x 22 cm. Dafnis a Chloe, hrdinové staré řecké báje o opuštěných dětech, které vychovávali pastýři. Dafnis a Chloe vyrůstali na pastvinách a slunečných stráních. Stali se z nich nerozluční přátelé. Zamilovali se a s pomocí bohů i vlastní snahou překonali nástrahy osudu.Dílo má silný erotický podtón zvláště v popisu změny jejich nevinné dětské lásky v lásku fyzickou.
image of item
Kompletní likérová souprava ve tvaru ryb je nepoškozená, ručně malovaná zlatem i barevnými emaily. Kobaltová modř je podglazurní. Nechybí ani zátka k největší rybě, karafě, která má tvar koule. Výška velké ryby je 26 cm, výška malých odlívek ve tvaru malých rybek je 8 cm.
image of item
Dva šálky mají motiv květů. Podšálky jsou čistě bílé osmihranné, lemované při okrajích zlatou linkou. Zlatá linka, ručně malovaná je také uvnitř obou šálků při vnitřních okrajích. Také část oušek je malovaná zlatem. Výška šálku je 5,5 cm, průměr nahoře je 6,5 cm. Průměr podšálku je v nejširší části 13,5 cm.Oba šálky i podšálky jsou značené značkou pro porcelánku Loučky.
image of item
Starožitný hrníček je na přední straně bohatě ručně malovaný motivem květů a motýlů. Hrníček je nepoškozený, vysoký 9 cm, o průměru u horního okraje hrníčku 10 cm. Hrníček pochází ze sbírky hrníčků z 19. století.
image of item
Soška okouna je dlouhá 32 cm a je značená značkou ROYAL DUX z roku 1960. Soška ryby je nepoškozená, vysoká 21 cm, tloušťka v nejširší části je 8 cm. Je to nápaditý dárek pro rybáře nebo sběratele porcelánu.
image of item
Košíček, závěsná váza na pnoucí kytky, art deco Závěsná váza na květinu ve tvaru košíčku je ručně malovaná zlatem a světle zelenou barvou. Provedení košíčku je v art deco stylu, z 30. let z období I. republiky. Výška košíčku je 25 cm, šířka košíčku je 16 cm. Váza ve tvaru košíčku není značená. Košíček je nepoškozený. Hodí se na pnoucí rostliny, vodněnku a podobně.
image of item
Ručně malovaná vázička, značená J. čípa, Z Chodska Bohatě ručně malovaná vázička je zhotovená z jemné kameniny. a je i ručně točená v dílně Josefa Čípy z Klenčí na Chodsku. V Klenčí působily hrnčíři, kteří vyráběly v 19. století veškeré nádobí a zdobili jej chodskými motivy. Toto řemeslo se dědilo z otce na syna.Vázička je nepoškozená, vysoká 11 cm, nahoře má průměr 6,5 cm, v nejširší části má průměr 8 cm.Na přední straně má vázička nápis Z Chodska.
image of item
Ručně malovaný talíř, motiv růží, s textem Na zdar! Ručně malovaný talíř má při okraji talíře šest poupat růží a uvnitř vavřínovou snítku s textem Na zdar! Průměr talíře je 22 cm. Talíř má kovový závěs k zavěšení. Hodí se jako dárek pro chalupáře.
image of item
Ručně malovaný talíř, motiv růží, s textem Na památku! Ručně malovaný talíř má při okraji talíře šest poupat růží a uvnitř vavřínovou snítku s textem Na památku, Průměr talíře je 22 cm. Talíř má kovový závěs k zavěšení. Hodí se jako dárek pro chalupáře.
image of item
Soška anděl strážný s křídly chránící malou holčičku je nepoškozená, vysoká 11 cm. Anděl strážný má křídla z přední strany ručně malovaná zlatem. Také lemy šatů jsou malované zlatou tenkou linkou.Soška není značená, ale zřejmě jde o porcelánku Žacléř, která na konci 19. století a v polovině 19. století svaté sošky z porcelánu vyráběla.
image of item
Vázička, Žacléř, 1878 -1945 Vázička s plastickým portrétem Ježíše Krista je výrobkem porcelánky Žacléř. Vázička je vzadu značená vtlačeným číslem 1088. Tímto způsobem vtlačenými čísly forem značila své výrobky porcelánka Žacléř, která vznikla v roce 1878 a zanikla v roce 1945.Vázička je nepoškozená a měří 13 cm.
image of item
Dvoudílná porcelánová dóza je značená na spodní straně značkou pro porcelánku Karlovy Vary z období I. republiky. Je velmi dekorativní, nahoře s rokokovým motivem kavalíra s dámami, nepoškozená. Průměr dózy je 8,5 cm.Výška zavřené dózy je 6 cm. Je vhodná jako dárek pro ženu na odkládání šperků.
image of item
Dvoudílná porcelánová dóza je značená na spodní straně značkou pro porcelánku Karlovy Vary z období I. republiky. Je velmi dekorativní, nahoře s kyticí květů, nepoškozená. Průměr dózy je 8,5 cm.Výška zavřené dózy je 6 cm. Je vhodná jako dárek pro ženu na odkládání šperků.
image of item
Porcelánová soška dvou psů, loveckých ohařů, jdoucích po stopě, je značená značkou porcelánky Duchcov Royal Dux po roce 1945 a růžovým trojúhelníčkem s písmenem D. Soška ohařů je nepoškozená, vysoká 20 cm. Její rozměr je 30 x 13 cm. V 70. letech byly tyto lovecké motivy velmi moderní, majitele psů ohařů mohou potěšit i dnes.
image of item
Kulatá plaketa s Madonou a Ježíškem je z jemné keramiky. Je smetanové barvy, glazovaná. Je ve stylu art deco, z 30. let minulého století, přes 80 let stará. Je v perfektním stavu. Její průměr je 35 cm. Na zadní straně má kovový závěs.
image of item
Porcelánová šperkovnice s víčkem je zdobená na víčku medailonem s řeckou bohyní Palas Athénou a celý povrch víčka i spodní části je zdobený ručně malovanými art deco motivy. Šperkovnice je oválná. Má rozměr 11 x 8 cm, výška je 5 cm včetně víčka. Medailon s Palas Athénou je bisquit porcelán, ostatní je porcelán glazovaný. Šperkovnice je značená značkou Union, což je porcelánka v Klášterci nad Ohří, která byla v provozu jen krátce a to v letech 1922 až 1930.
image of item
Mokka šálek i podšálek jsou zdobené drobnými malými růžemi,které jsou i vně i uvnitř šálku. Podšálek je desetiboký a při okraji zdobený plastickými perlami a zlatou linkou. Tento dekor má i šálek při dně. Šálek i podšálek je značený značkou pro Rosenthal z 20. let 20. století. Výška mokka šálku je 4 cm, horní průměr je 7 cm, průměr podšálku je 11 cm. Šálek s růžemi je překrásným dárkem pro ženu, ale i pro sběratele porcelánu.
image of item
Soška Racek v rozletu má roztažená křídla v iluzi letu, dotýká se zvednuté mořské vlny. Je to krásné zachycení pohybu podle návrhu Fritze Heidreicha. Návrh vznikl už v roce 1938, realizace návrhu proběhla až v roce 1955. Číslo modelu je 1541. Původně byl jen v bílém provedení, později i v barvě. Existují 2 velikosti, toto je ta vyšší. Výška v nejvyšším bodě je 21 cm. Racek je značený na spodku sošky značkou pro světoznámou porcelánku Rosenthal v Německu, která má v současnosti zastavenou výrobu. Letící racek je zcela nepoškozený. Je překrásný a hodnotný do sbírky i jako soliter do bytu. Hodí se na komodu nebo samostatný stolek. Potřebuje prostor, aby vynikl.
image of item
Šálek s podšálkem na kávu presso je z jemného tenkého porcelánu a je bohatě malovaný rostlinnými motivy divokých modrých kosatců. Jsou zde i motivy gejši a to jak na šálku, tak na podšálku.Gejša je japonské slovo označující profesionální společnici, obvykle krásnou a inteligentní ženu, jejímž hlavním posláním je bavit muže ve společnosti tancem, zpěvem, hrou na hudební nástroje, intelektuálním hovorem či jiným uměním. Gejši patří mezi typické a neodmyslitelné symboly Japonska. Výška šálku je 5 cm, průměr podšálku 9,5 cm.Vše je nepoškozeno, značeno japonskou značkou.Je to krásný dárek k dekoraci i používání na kávu presso.
image of item
Porcelánový svícen je značený zeleným nápisem ROYAL DUX, dále růžovým štítkem Royal Dux uvnitř s písmenem D a ještě i zlatým původním trojúhelníkovým nalepeným štítkem. Svícen je v kombinaci bílé a zlaté. Široký pruh v dolní části se skládá z šachovnic se zlatými a černými kroužky. Podle provedení svícnu jde o styl z 50. let, kdy byla v Bruselu v roce 1958 velká výstava EXPO 58, kdy měl český porcelán s jednoduchými liniemi obrovský úspěch. Svícen je nepoškozený, výška je 14,5 cm, průměr dole je 6 cm, průměr v nejširší části je 8,5 cm, průměr nahoře je 4 cm.
image of item
Hrníček z růžového porcelánu je výrobek porcelánka ve Slavkově na Karlovarsku po roce 1945. Růžový porcelán je ojedinělý typicky český porcelán, který si nalezl své příznivce po celém světě. Tento hrníček je zdobený ručně malovanými kytičkami a ručně zlacenými štafážemi. Na dně hrníčku je text HAND PAINTED, ručně malováno. Je nepoškozený. Výška hrníčku je 9,5 cm a průměr hrníčku od okraje k okraji je 7 cm, průměr hrníčku v nejširší části je 9 cm..
image of item
Hrníček z růžového porcelánu je výrobek porcelánka ve Slavkově na Karlovarsku po roce 1945. Růžový porcelán je ojedinělý typicky český porcelán, který si nalezl své příznivce po celém světě. Tento hrníček je zdobený podglazurními květinovými motivy a ručně zlacenými štafážemi. Má zajímavé zdvojené ouško. Je nepoškozený. Výška hrníčku je 9 cm a rovněž průměr hrníčku od okraje k okraji je 9 cm.
image of item
Závěsná plaketa z pálené hlíny je ručně malovaná. Je ve stylu art deco z 30. let minulého století, přes 80 let stará. Výška je 24 cm.Šířka je 22 cm. Lze zavěsit za zarážku na zadní straně.
image of item
Talíř s motivem kočárových koní je z jemné (měkké) kameniny zdobené červeným měditiskem. Průměr talíře je 20 cm, okraje talíře jsou mírně zvlněné. Talíř je značený značeno pod glazurou MYOTT ROYAL MAIL. Made in England. Je nepoškozený, vložený do drátěného závěsu, lze tedy zavěsit.
image of item
Talířek s ručně malovanými kohouty je značený značkou pro Míšeň. Stejný je zobrazený v knize Kouzlo porcelánu, jen s tím rozdílem, že je zde je talířek malovaný žlutou a zlatou barvou. Na fotce v knize je talířek malovaný oranžovou barvou. Talířek má průměr 20 cm. Je ručně malovaný barevnými emaily a zlatem. Po obvodu jsou dva draci, uvnitř talířku dva kohouti. Drak je symbolem dálnovýchodního zvířetníku a je považován za velice šťastné znamení. Také kohouti byli jako posvátní ptáci chováni v asijských svatyních jako tvorové, kteří svým hlasem vítají příchod bohyně slunce. Kohout bývá uctíván jako posel dobrých zpráv. Ve 20. létech byla asiatika velice módní a používala ji i porcelánka Míšeň, jako například na tomto talířku. Talířek je značený, viz foto.
image of item
Šálek s podšálkem je z jemné keramiky ručně malované drobnými kvítky. Na dně šálku i podšálku je značka z období po roce 1958. Podšálek má průměr 16 cm, šálek má průměr 10 cm. Vše je pěkné, nepoškozené.Vhodný dárek pro sběratele.
image of item
Čajový servis pro 4 osoby s konvicí a cukřenkou je ručně malovaný.Jde o chodskou keramiku s typickými polními květy, vlčími máky, klasy obilí a pomněnkami, malovanou pestrými barvami na černém podkladu. Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska. Na cukřence je podpis J. Kuželka Klenčí.Jde tedy o meziválečné období. Po II. světové válce soukromé dílny na Chodsku zanikly. Výška konvice 20.cm, výška cukřenky 9 cm, výška šálku 8 cm.

Warning: getimagesize(product_imgs/DSCN2334.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /data/web/virtuals/158770/virtual/www/Zw7pHZw8Zw7p6.php on line 113

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/158770/virtual/www/Zw7pHZw8Zw7p6.php on line 116
image of item
Překrásně ručně malovaná váza z jemné keramiky má dole průměr 13 cm a v nejširší části 18 cm a je vysoká 23 cm. Jde o chodskou keramiku, která je typická černým podkladem a květy rudých máků, kopretin, růží a klasů. Váza je je značená na spodní straně značkou pro soukromou keramickou dílnu v období I. republiky Františka Míči. Značka je rozmazaná, ale je to určitě keramika Míča, Klenčí. Jde o starý rod malířů chodské keramiky v Klenčí u Domažlic. Váza je ručně malovaná podle jednoho ze starých vzorů z období I. republiky. Pro chodskou keramiku jsou typické jasné a pestré barvy, jako barvy chodských krojů a svojí veselostí vyjadřují mentalitu lidu Chodska.
image of item
Porcelánová váza je ručně malovaná mysliveckými motivy. Vpředu je ve velkém medailonku jelen s laní, vzadu v malém medailonku jelen. Váza je 35 cm vysoká. Je neznačená, ale podle provedení jde pravděpodobně o porcelánku Stará Role u Karlových Varů, z období konce 19. století.
image of item
Soubor dvou kusů, slánka a pepřenka, je značený značkou Rosenthal Germany. jedná se o světoznámou porcelánku Rosenthal v Německu, se stoletou tradicí kvalitního porcelánu. Slánka i pepřenka jsou ve tvaru krychle, pepřenka o stranách 5x5x5cm, násypka nahoře je oddělena lemem a má tvar jehlanu. Výška celé pepřenky je 12cm. Slánka je větší, strany má 6x6x6cm a výška je celkem včetně násypky ve tvaru jehlanu 14cm. Oba předměty jsou značené značkou Rosenthal vedle otvoru na nasypání koření. Otvor na nasypání soli a pepře je na hrotu jehlanu. Po obvodu krychlí je dekorace s přírodními motivy. Pěkný dárek pro novomanžele, sběratele i k užívání.
image of item
stará porcelánová kropenka, jednoduchá, při obvodu horního dílu lemovaná fialovou a zlatou linkou, částečně setřeno, při obvodu dolního dílu lemováno modrou linkou, nepoškozená, výška 18cm, neznačená, ruční nápis S Bohem, dřívě bývala zavěšeno u dveří