Starožitnosti

a antikvariát v Domažlicích
image of item
Zrcátko se rtěnkou je puncováno platným českým puncem z období I. republiky pro stříbro 900/1000. Rtěnka se zasunuje ve spodní části rukojeti a tvoří se zrcátkem celek. Zrcátko je na obou stranách. Při okrajích má ozdobné zabroušení. Zrcátko je dlouhé 15 cm, průměr v nejširší části zrcátka je 6 cm. Váží 80,00 gramů. Je vhodné do kabelky nebo pro sběratele stříbrných předmětů.Je to hezký dárek pro ženu, která má ráda starožitnosti.
image of item
Kruhový náramek je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 z období I. republiky a váží 24,50 gramů. Náramek je dutý, široký 1,5 cm a jeho průměr je 7 cm. Je zdobený rostlinným dekorem a neobvyklým hustým šrafováním v art deco stylu. Je v pěkném stavu, málo nošený.
image of item
Stříbrný náramek v art deco stylu je článkový, skládá se z 14 kusů různě dlouhých článků.Je dlouhý 19 cm, široký 1,2 cm, zapnutý má průměr 7 cm. Náramek je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 835/1000 z období I. republiky. Náramek váží 22,50 gramů. Uvnitř náramku je vyryto datum 1.9.1954, jméno Rico, ČSR, Most. Zřejmě to bylo vyryto dodatečně, při darování šperku.
image of item
Náhrdelník je bižuterie z 60. let z Jablonce nad Nisou. Je ve výborném stavu, velmi málo nošený. Délka náhrdelníku je 46 cm. Je v šedé a stříbrné barvě, v barvě kovu. Je to překrásný doplněk na léto.
image of item
Náramek je bižuterie z 60. let z Jablonce nad Nisou. Je ve výborném stavu, velmi málo nošený. Délka náramku je 22 cm. Je v šedé až stříbrné barvě kovu. Je to překrásný doplněk na léto.
image of item
Brož ve tvaru šesticípé hvězdy je osázená 61 pravými českými granáty v barvě holubičí krve. Brož je třístupňovitá.V nejhořejším patře je jeden granát, ve spodním 12 granátů a na každém cípu hvězdy je osm granátů. Lze ji nosit jako brož i na sametce jako náhrdelník.Žádný granát nechybí, hvězda je zcela kompletní, nepoškozená.Kov, do kterého jsou granáty zasázené, je tombak. Je to speciální kov z 19. století, do kterého se české granáty zasazovaly, aby nevypadávaly. Brož má i funkční jehlici a háček. Průměr brože je 3,5 cm..Český granát je průsvitný minerál syté červené barvy, ohnivé až krvavě červené.V roce 1679 označil B.Balbín pyrop názvem ČESKÝ GRANÁT a od té doby se pyropy, nalézané v Čechách nazývaly „českými granáty" Po roce 1700 se české granáty ve šperkařství rozšířily.Ve 2. čtvrtině 18. století přišly do módy šperky s granáty a tak císařovna Marie Terezie vydala roku 1762 zákaz vývozu českých granátů ze země. Ochránila tak domácí těžbu a zpracování českých granátů.Národní obrození prosadilo český granát za mineralogický symbol.
image of item
Náhrdelník z mořského korálu je dlouhý 41 cm. Uzávěr je z obecného kovu bílé barvy. Náhrdelník byl zřejmě dovezen z nějakého letoviska v jižní Evropě v období I. republiky. Dnes se móda korálu opět vrací a v nových obchodech šplhá jejich cena velmi vysoko. Šńůra korálů je jednoduchá. Při okrajích jsou korály o malém průměru, postupně se zvětšují. V centru jsou největší o průměru 4mm.
image of item
Pánské manžetové knoflíčky jsou kruhové, paprskovitě gravírované. Knoflíčky krásně lomí světlo, jsou puncované platným českým puncem pro stříbro 900/1000, váží 8,40 gramů, průměr knoflíčků je 2 cm.
image of item
Brož Koš hojnosti je starožitná z období I. republiky.Je velmi zachovalá. Žádný kamínek nechybí.
image of item
Stříbrný pozlacený prsten je v perfektním stavu, není vůbec nošený. Je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 2,60 gramů. Velikost prstenu je 60.
image of item
Stříbrný přívěšek s Madonkou a Ježíškem je nové puncovaný Puncovním úřadem v Plzni platným českým puncem pro stříbro 925/1000, váží 3,45 gramů, měří na výšku 3,5 cm včetně poutka, 2,5 cm bez poutka. Na stříbře je plastický reliéf podle originálního obrazu Sixtinská Madona od renezančního malíře Rafaela Santiho. Madonka je málo nošená, zcela nepoškozená. Madonka je zavěšená na stříbrném řetízku, který je rovněž puncován platným českým puncem pro stříbro 925/1000. Řetízek je dlouhý 51 cm a váží 3,80 gramů.
image of item
Kapka, přívěšek s českými granáty Přívěšek s pravými českými granáty je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 800/1000 z období I. republiky, váží 2,80 gramů. Přívěšek má tvar kapky. Je osázená 3 stupni pravých českých granátů a to včetně největšího o průměru 7 mm v centru přívěšku. Celkem je na něm 33 pravých českých granátů. Český granát je průsvitný minerál krásně syté červené barvy, ohnivé až krvavě červené. Potěší každou ženu.
image of item
Stříbrný náramek je článkový, skládá se z 8 kusů obdélníkových článků zdobených stylizovanými květinovými motivy.Je dlouhý 20 cm, široký 1,5 cm, zapnutý má průměr 6,5 cm. Náramek je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 835/1000 z období I. republiky. Náramek váží 25,50 gramů. Je ve velmi pěkném stavu, nepoškozený.
image of item
Stříbrná brož se žlutým kamenem je šperkařsky krásně provedená práce z období I. republiky. Je nově puncovaná Puncovním úřadem v Plzni platnou puncovní značkou pro stříbro 835/1000 a váží 6,40gramů. Jehlice je funkční a je z obecného kovu.Délka brože je 5 cm.
image of item
Náhrdelník z pravého mořského korálu je z období I. republiky. Je dlouhý 55 cm včetně jednoduchého uzávěru z obecného kovu žluté barvy. Na náhrdelníku je 250 kusů pravých mořských korálů, každý o délce 1cm. Tento náhrdelník se hodí zejména pro milovnici korálů, která se jimi ráda zdobí. V současnosti je korál opět módním hitem a jeho cena dosti stoupá.
image of item
Prsten s českými granáty je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 800/1000 z období I. republiky, váží 3,50 gramů. Velikost prstenu je 56. Prsten je zlacený. Je osázený 3 stupni pravých českých granátů a to včetně největšího o průměru 3 mm v centru prstenu. Celkem je na něm 21 pravých českých granátů. Český granát je průsvitný minerál krásně syté červené barvy, ohnivé až krvavě červené. Potěší každou ženu.
image of item
Brož Mašlička, pravé české granáty, stříbro zlacené Brož mašlička je puncována platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 5,30 gramů. Punc je na ohybu jehlice, takže stříbrná je i jehlice k zapínání, která je i funkční. Brož měří na výšku 1,3 cm, na šířku 4,5 cm. Na celé broži je celkem 61 pravých českých granátů. Brož se hodí na šaty i na sako. Udělá radost každé ženě.
image of item
Prsten s markazity je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a jeho váha je 5,40 gramů, velikost 57. Je to šperkařsky krásně zpracovaný prsten s markazity v centru koruny prstenu i po obvodu. Na ruce vypadá prsten překrásně. Je to krásný dárek pro ženu.
image of item
Prsten s jantarem, stříbro Prsten s jantarem je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 800/1000. Na prstenu je také starý původní ruský punc pro stříbrné zboží, zřejmě byl prsten dovezen z Ruska, kde jsou velká naleziště jantaru. Prsten váží 3,60 gramů a jeho velikost je 57. koruna kamene je oválná o průměrech 2 x 1,2 cm. Prsten se hodí pro milovnici přírodních zemitých tónů.
image of item
Korále ze přírodního jantaru, I. republika Korále z pravého přírodního neopracovaného jantaru mají celkový obvod 75 cm. Jantar má krásnou barvu lesního medu. Hodí se pro ženy, které upřednostňují přírodní zemité tóny.
image of item
Brož ve tvaru srdce je ze žlutého kovu. Ve spodní části má 7 čirých kamenů. Spona brože je funkční, Srdce má rozměr 3,5 x 3,5 cm.
image of item
Stříbrný prsten s fialovými kameny má tvar kosočtverce. Fialové kameny jsou ve středu prstenu umístěny ve dvou stupních. Prsten je nově puncovaný Puncovním úřadem v Plzni platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 5,20 gramů. Velikost prstenu je 60. Hodí se pro ženy, které milují fialkovou barvu.
image of item
Krabička s víčkem, stříbro, I. republika Oválná krabička s víčkem je nově puncovaná platným českým puncem pro stříbro 800/1000 a váží 28,80 gramů. Má výšku má 1 cm a rozměr krabičky je 5,5 x 4 cm. Je nepoškozená. Na víčku má monogram V.B. což je buď monogram majitelky, nebo značka výrobce.Krabička je krásný dárek pro ženu.
image of item
Kroužek na ubrousky je zdobený kulatou pečetí s erbem a nápisem Colombia. Kroužek je stříbrný a je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 o váze 20,65 gramů. Šířka ubrousku je 2,5 cm, průměr pečeti je 3 cm.
image of item
Náhrdelník o délce 110 centimetrů lze nosit zavázaný na krku na mašličku jednoduše. V tom případě je dlouhý 55 cm a dosahuje hluboko pod hrudník. Nebo se dá dvakrát otočit a je pak jen kolem krku a je bohatší. Je to ruční práce, háčkování a pletení, kombinované s dřevěnými kroužky, srdíčky a kuličkami, vše v zemitých tónech béžové, světle a tmavě hnědé barvě. je to velmi originální šperk v pěkném stavu, nenošený.
image of item
Židovský náramek je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 z období I. republiky o váze 13,40 gramů a délce 18 cm.Přívěšek má přívěšky se znamením býka, brýlemi, kšiltovkou, struhadlem, kostkou, rybou, kuličkou, domečkem, pohárem, srdíčkem a destičkou na monogram, celkem 11 přívěšků.
image of item
Stříbrný podlouhlý přívěšek dovezený přímo z Egypta je nově puncovaný Puncovním úřadem v Plzni platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 3,45 gramů.Na zadní straně přívěšku je původní egyptský punc. Přívěšek je zavěšený na stříbrném řetízku puncovaném platným českým puncem pro stříbro 835/1000 a váží 1,30 gramů.Řetízek měří na délku 42,5 cm. Přívěšek měří na výšku i s poutkem 4,5 cm a na šířku 1,5 cm. Na přívěšku jsou plasticky zobrazení dva orli. Orel je státním znakem Egypta. Zcela nahoře je symbol zvaný Ruka Fatimy. Je to zobrazená dlaň a je to znamení ochrany. Přívěšek zřejmě slouží jako amulet.
image of item
Stříbrný prsten má v horní části prstenu 3 řady kobaltově tmavě modrých kamenů. Dvě krajní řady tvoří 11 kamenů, prostřední řada má 12 kamenů, tedy celkem 34 kamenů. Prsten je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 4,60 gramů. Velikost prstenu je 57.
image of item
Stříbrný prsten se zelenými kameny má tvar kosočtverce. Zelené kameny jsou ve středu prstenu umístěny ve třech stupních. Prsten je nově puncovaný Puncovním úřadem v Plzni platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 4,70 gramů. Velikost prstenu je 57. Hodí se pro ženy, které milují zelenou barvu.
image of item
Stříbrná foukaná brož je z období I. republiky. Brož je ve tvaru mašle a je v art deco stylu. Je nově zkoušená a puncovaná platným českým puncem pro stříbro 835/1000. Celá brož váží 8,15 gramů. Jehlice u brože je funkční, ale je z obecného kovu. Brož má rozměry 6 x 2 cm.
image of item
Prsten s korunou ve tvaru mašle je zdobený 5 světle modrými kameny. Prsten je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 5,00 gramů. Velikost prstenu je 57.
image of item
Prsten s trikolorou je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000, váží 6,80 gramů a jeho velikost je 59. Korunu prstenu tvoří 3 řady kamenů v českých národních barvách, v barvě modré červené a bílé. Je to originální šperk.
image of item
Stříbrný prsten se masívní korunou ve tvaru MAŠLE je osázený 14 oválnými světle fialovými kameny . Prsten je zakázkovou současnou prací a je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000, váží 6,30 gramů. Velikost prstenu je 59. Prsten je umělecky zpracovaný originální šperk s masívní korunou ve tvaru mašle o rozměru 2,5 x 1,5 cm cm. Hodí se pro ženy, které mají rády masívní šperky.
image of item
Stříbrné visací náušnice KAPKY jsou dlouhé 7 cm. Je to pěkná šperkařská práce, Na náušnicích je znázorněná stékající voda a na každé náušnici je jeden pravý kámen bronzit ve tvaru kapky.Kámen je hnědý se zlatými střípky. Náušnice jsou puncované platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 7,50 gramů.
image of item
Jantarová brož ve tvaru listu má rozměr 4 x 3 cm. Má krásnou světle medovou barvu. Jehlice k připnutí brože je funkční.
image of item
Prsten s růžovými kameny, stříbro, umělecký design Stříbrný prsten se masívní korunou ve tvaru kosočtverce je osázený 1 centrálním kulatým kamenem, po stranách 2 menšími kulatými kameny a 10 růžovými oválnými kameny. Prsten je zakázkovou současnou prací a je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000, váží 5,80 gramů. Velikost prstenu je 53. Prsten je umělecky zpracovaný originální šperk s masívní korunou o průměru 2,20 cm cm. Hodí se pro ženy, které mají rády masívní šperky.
image of item
Prsten se dvěma květy je nově puncovaný Puncovním úřadem v Plzni platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 6,75 gramů. Velikost prstenu je 62. Prsten je umělecky zpracovaný. Je to originální šperk se dvěma květy. V jednom jsou dva modré kameny, ve druhém tři zelené kameny, ostatní okvětní lístky jsou čiré. je to moderní současný šperk pro moderní ženu, která ráda nosí bílý kov.
image of item
Prsten, stříbro, jantar Stříbrný prsten s jantarem je nově puncovaný Puncovním úřadem v Plzni platným českým puncem pro stříbro 835/1000 a váží 6,70 gramů. Prsten je masívní. Oválná koruna prstenu má rozměr 3,5 x 1,5 cm. Samotný jantar má průměr 2,5 cm x 1 cm. Velikost prstenu je 63. Prsten je krásná šperkařská práce a je vhodný pro ženy, které dávají přednost nápadným šperkům.
image of item
Stříbrný prsten se čtyřmi růžovými a čtyřmi světle modrými kameny po obvodu koruny a s 14 zirkony ve středu prstenu je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 13,40 gramů. Prsten je umělecky zpracovaný originální šperk s masívní korunou o průměru 3 cm. Při obvodu nepravidelné koruny prstenu je ještě 33 zirkonů. Žádný kamen nechybí, prsten je zcela nepoškozený. Hodí se pro ženy, které mají rády masívní šperky.
image of item
Stříbrný prsten ve tvaru plotu je uměleckou návrhářskou prací z 60. let. Je nově puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 9,30 gramů. Jeho velikost je 60 a je vhodný pro ženy, které mají rády masívnější šperky.Krásný vánoční dárek.
image of item
Stříbrný otevírací jehelníček byl patrně součástí šitíčka v 19. století.Na spodní části jehelníčku je na obou stranách vyražena značka šperkaře MA a na jedné straně rok 84, což je rok 1884. Jehelníček byl nově puncovaný platným českým puncem v Puncovním ´řadu v Plzni a nyní je puncovaný pro puncem pro stříbro 835/1000. Oba díly jehelníčku celkem váží 3,00 gramy. Jehelníček je v pěkném stavu, nepoškozený, zdobený rostlinným motivem. Jehelníček je sběratelským předmětem, stejně jako náprstky.
image of item
Brož, Orientální tanečnice, stříbro, tula, Siam, Thajsko Oválná stříbrná brož je na zadní straně značená značkou SIAM STERLING. Jménem Siam bylo v minulosti označováno Thajsko,které bylo takto označováno oficiálním názvem státu do 11. května 1939 a znovu v letech 1945 až 1949. Slovo Thai v thajštině původně znamenalo „svobodný“.Thajské království, zkráceně Thajsko, je stát v jihovýchodní Asii.Brož je celostříbrná, včetně jehlice. je nově puncovaná platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 11,25 gramů. Brož je oválná o rozměrech 6 x 4 cm. V jejím středu je kruh o průměru 4 cm ve tvaru vypouklého štítu. Ten je celý pokrytý tulou a v ní je vyryt motiv dvou thajských tanečnic. brož je velmi originální. Je nepoškozená. Hodí se jak pro milovnici broží, tak pro sběratele orientálního umění.
image of item
Náhrdelník se skládá z 20 nestejně velkých polodrahokamů, jaspisů. Jaspisy jsou také různě barevné, ale většinou jsou v zemitých přírodních tónech. Mezi jednotlivými kameny jsou vlněné nitky, aby se kameny nedotýkaly a nepoškodily. Uzávěr je zpevněný kovovou nití a jako uzávěr slouží malý kulatý jaspis v pomerančové barvě.Rozevřený náhrdelník měří 64 cm. Je nepoškozený. Je vhodný pro ženy, které mají rády přírodní materiály.
image of item
Náhrdelník i náramek jsou z plastu. Imitují vybroušené polodrahokamy jaspisy v smetanovém odstínu. Oba předměty jsou však oproti pravým kamenům velice lehké. Barevné zpracování je velice věrné. Náramek je široký 3 cm a má průměr 8 cm. Náhrdelník má 42 částí a je dlouhý 90 cm a je uzavřený na šroubovací uzávěr.
image of item
Dámské hodinky DUGENA CLASSIC, stříbro, 60. léta Tradice německé značky Dugena sahá až do roku 1917. Jejich cílem bylo vždy prodávat vysoce kvalitní, spolehlivé hodinky za příznivou cenu. Díky této jasné filozofii a úspěšnému růstu na trhu s více než 2 000 hodinovými prodejnami se stala v 60. a 70. letech nejúspěšnější německou značkou hodinek. Starožitné hodinky této značky mají nadčasový design a skutečnou historickou hodnotu.Tyto dámské hodinky jsou celostříbrné včetně pásku. Jsou značené ryzostním číslem 835/1000 a váží celé včetně kovových částí strojku 30,00 gramů. Rozměr ciferníku je 2 x 1,7 cm, délka rozepnutých hodinek je 17 cm, obvod zapnutých hodinek je 16 cm, jsou určeny na štíhlou ruku nebo pro sběratele.
image of item
Prsten Had je puncovaný platným českým puncem z období 1918-1939 pro stříbro 925/1000, Váží 7,20 gramů a jeho velikost je 60. Prsten ve tvaru hada je ve spodní části zdvojený. Vzhledem k jeho velikosti to může být prsten pánský, ale může jej nosit i žena, která má zálibu v masívních špercích.
image of item
Stříbrný prsten s šedým mramorovaným achátem je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 10,00 gramů. Jeho velikost je 54. Achát měří v nejširší části 8 mm, na délku má 1,4 mm.Prsten je vhodný pro ženu, která ráda nosí masívnější šperky.
image of item
Stříbrný přívěšek má tvar rozevřeného květu. Ve středu květu je pravý kámen lapis lazuli. Květ je krásná šperkařská práce. Je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000, váží 5,00 gramů. Průměr květiny je 3 cm, výška včetně poutka je 4,5 cm.
image of item
Stříbrný prsten s mozaikou je moderní designerská šperkařská práce. je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000 a váží 8,50 gramů. Velikost prstenu je 54. Rozměr obdélníkové části prstenu je 2,5 cm x 1,5 cm. Mozaika je v odstínech světle modré barvy.Je to světle modrý smalt.
image of item
Oválný přívěšek ve stříbře je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 800/1000. Váží 13,00 gramů a na výšku měří včetně poutka k zavěšení 5 cm.Na přední straně přívěšku je výjev z opery Prodaná nevěsta, kdy se na závěr opery objímají hlavní posty Jeník s Mařenkou. Zcela dole je text Věrné naše milování a pod tím je lipová ratolest, symbol české státnosti.Přívěšek je z období I. republiky, po roce 1918. V tu dobu vznikl Československý stát, lidé dávali velmi najevo své vlastenecké cítění a oslavovali vše české.Přívěšek je vhodný jak pro sběratelku motivů Prodané nevěsty, tak milovnici šperků z I. republiky.
image of item
Stříbrné náušnice s velkými foukanými dutými kruhy jsou nově puncované platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 4,50 gramů. Jsou dovezené z ciziny, na jednom kruhu na rubové straně je značka výrobce a země, což je Mexiko. Průměr kruhu jsou 3 cm a délka náušnic včetně funkčního závěsu je 5 cm. Hodí se pro ženy, které milují masívní šperky.
image of item
Náhrdelník se třemi svítivě zelenými kameny z uranového skla je ze 30. let minulého století. Je provedený v art deco stylu. Je to obecný kov zlacený 14kt zlatem. Na posledním očku řetízku je vyražen text METAL. Náhrdelník je dlouhý 43 cm. Je to krásná práce z produkce továrny na bižuterii z Jablonce nad Nisou.Náhrdelník je v pěkném stavu.
image of item
Náhrdelník z bílého kovu se hodí na léto k letním šatům. je z 50. let, ale svým provedením se hodí i dnes, kdy je RETRO módní. Náhrdelník má velký průměr 23 cm, takže se v pohodě nasadí přes hlavu. Jeho obvod je 70 cm.
image of item
Zlatý kroucený řetízek zvaný Walis je puncovaný platným českým puncem pro 14kt zlato 585/1000 a váží 5,20 gramů. Je dlouhý 42 cm. Jeho cena je výhodná, pouze 1000kč za 1 gram zlata. Dnes s e běžně prodává 1500 i 1800kč za 1 gram. Zlatý řetízek je velmi výhodný!!! A krásný!!! Lze ho nosit i bez přívěšků.
image of item
Brož je z období 50 .let. Jsou to 3 propojené čtverce z obecného kovu, na přední straně je smalt. Barvy čtverců jsou od oranžové přes jasně červenou do tmavě rudé barvy. Brož má funkční jehlici a měří 4,5 x 2,5 cm.Hodí se na podzim na sako i na džínsové letní šaty, které se tím oživí.
image of item
Stříbrná pozlacená brož je krásná šperkařská práce z období I. republiky. Brož je zpracovaná ve tvaru tří stylizovaných květů. Brož je puncovaná platným českým puncem pro stříbro 800/1000, váží 4,10 gramů, měří 4,5 cm, je široká 1,5 cm a má funkční jehlici. Hodí se na klopu saka, nebo i svetříku nebo na letní šaty. Je to rovněž sběratelský artikl. Velká sběratelka broží je například Madeleine Albrightová, která vydala knihu Tajná řeč broží.
image of item
Hradčany, stříbrná prořezávaná brož, I. republika Stříbrná brož je puncovaná platným českým puncem z I. republiky pro stříbro 900/1000 a váží 6,90 gramů. Má rozměry 3 x 5 cm. Je to překrásná šperkařská práce s prostřihy do stříbra. Na broži je vedle punců také monogram šperkaře VD . Motivem brože je pohled na Hradčany, nejcennější historickou dominantu Prahy. Je to hezký dárek pro návštěvníka Prahy, zejména pro cizince.Motiv Hradčan bývá často i na obrazech.
image of item
Stříbrný prstýnek s kytičkou s červeným kamenem v jejím středu je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 1,70 gramů.Je z období I. republiky. Velikost prstýnku je 59. Je velmi jemný, určený pro ženu, která má ráda drobnější nenápadnější šperky a nosí bílý kov, bílé zlato a stříbro.
image of item
Přívěšek s českými granáty ve tvaru kytičky je z pozlaceného stříbra. Je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 1,20 gramů. Je osázený 8 menšími pravými českými granáty a 1 větším středovým českým granátem. Český granát je průsvitný minerál krásně syté červené barvy, ohnivé až krvavě červené. V roce 1679 označil Bohuslav Balbín pyrop názvem ČESKÝ GRANÁT a od té doby se pyropy, nalézané v Čechách nazývaly „českými granáty" Po roce 1700 se české granáty rozšířily v klenotnictví všeobecně. Ve 2. čtvrtině 18. století přišly do módy šperky s drobnými kameny a tak císařovna Marie Terezie vydala roku 1762 zákaz vývozu českých granátů ze země. Ochránila tak domácí monopol těžby a zpracování českých granátů. České národní obrození prosadilo český granát za mineralogický symbol. Granát je kamenem znamení Štíra. Bývá mu připisována léčivá síla, má vliv na krevní oběh. Zlatý řetízek na obrázku není součástí přívěšku, není prodejní, je zde jen pro představu a dekoraci.
image of item
Prsten s šípkovou růží je velmi originální a byl zhotoven na zakázku. Zlatý prsten s prořezávaným zlatem je puncovaný platným českým puncem pro 14 kt zlato 585/1000 a váží 1,50 gramů. Uvnitř je značka šperkaře - monogram VA. Prsten je nejširší v přední části, kde měří 5 mm a postupně se zúžuje. Uvnitř je rostlinný motiv, ve středu je šípková růže. Velikost prsten má velikost 55.
image of item
Achát je složený z vrstviček jemně vláknitého křemene, chalcedonu a opálu. Název je odvozen z pravděpodobně prvého naleziště, starověké řeky Achates ...Proužkování dodává achátu zvláštní, zajímavý ráz. Achát je jedním z nejstarších známých nerostů. Již ve starověku byl používán jako ozdobný kámen. Časté bylo ale i jeho použití k výrobě rozmanitých nádobek a nejrůznějších amuletů. Z achátů se vyřezávaly často gemy (glyptika). Pestré barvy a neopakovatelná kresba zaručují vlastně původnost každého achátu při jeho použití jako drahého kamene.Náhrdelník je v přírodních zemitých barvách půdy. Je nepoškozený a je dlouhý včetně uzávěrů 43 cm.Achát je polodrahokamem určeným pro znamení Býka, které je podle zvěrokruhu od 24.dubna. do 21. května.
image of item
Náhrdelník s karneoly v barvě ohně a rudého slunce Karneol je polodrahokam přiřazen planetě Slunce a elementu ohně. Je to stabilizující kámen s vysokou energií, který dodává odvahu, klid, trpělivost a harmonii, pozitivní pohled na život, motivuje k úspěchu rozptyluje negativní myšlení a posiluje sebedůvěru. Je v červenooranžové barvě.Velká naleziště karneolů jsou v Brazílii, Austrálii, ale i v ČR v Krkonoších.Náhrdelník s polodrahokamem karneolem je dlouhý včetně uzávěru 53 cm. Skládá se z 12 velkých polodrahokamů o délce 2 cm, 31 menších o průměru 1 cm a 42 malých karneolů ve tvaru korálku o průměru 3 až 5 mm.Náhrdelník je v pěkném stavu. Hodí se pro ženu, která miluje zemité přírodní tóny.
image of item
Stříbrné manžetové knoflíky jsou puncované platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 11,00 gramů. Jsou zajímavě provedené. Mají obdélníkový tvar, ale uvnitř je tvar elipsovitý. je to zajímavý design. Na obdélníku i elipse je jiný vzor. Rozměr obdélníku je 2 x 1,2 cm,
image of item
Brož z I. republiky je ze žlutého kovu, kameny jsou skleněné.Dva velké kameny mají rezavě hnědou barvu, tři menší mají barvu slonové kosti a kolem jsou ještě čtyři do žluta zabarvené kameny imitující český křišťál.Brož má funkční jehlici. Rozměr celé brože je 3 x 4,5 cm
image of item
Přívěšek Andělíček se srdcem na dlani s perlou je z kovu bílé barvy. Je to starožitnost z období I. republiky. Je nepoškozený. Rozměr na výšku včetně perly, na které andělíček sedí je 3 cm. Hodí se na jemný řetízek z bílého kovu.
image of item
Náušnice, klipsy jsou vyrobené ze štrasu, což je typické pro výrobce bižuterie v Jablonci nad Nisou. Náušnice jsou v pořádku a nechybí žádný kamínek.Délka náušnic 3 cm,šířka 1,5 cm. Jsou velmi dekorativní, vhodné na slavnostní příležitost.Jsou hezkým dárkem.
image of item
Květenství je soubor květů sestavených podle určitých zákonitostí o větvení stonku a postavení listů, mezi které patří právě KLAS..Brož ve tvaru KLASU je z bílého kovu. Je to typická bižuterie ze štrasu, po léta vyráběná v Jablonci nad Nisou.KLAS měří na délku 8 cm, nechybí žádný kamínek a je v pěkném stavu. Výborně vynikne na černých šatech nebo saku. Hodí se pro milovnici nebo sběratelku broží. Velkou sběratelkou byla i Madeleine Albrightová, která o brožích vydala i knihu.
image of item
Prsten s českými granáty je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 6,50 gramů. Velikost prstenu je 56. Prsten je zlacený. Je osázený 4 řadami pravých českých granátů a to včetně největšího o průměru 5 mm v centru prstenu. Celkem je na něm 45 pravých českých granátů. Český granát je průsvitný minerál krásně syté červené barvy, ohnivé až krvavě červené. V roce 1679 označil Bohuslav Balbín pyrop názvem ČESKÝ GRANÁT a od té doby se pyropy, nalézané v Čechách nazývaly „českými granáty" Po roce 1700 se české granáty rozšířily v klenotnictví všeobecně. Ve 2. čtvrtině 18. století přišly do módy šperky s drobnými kameny a tak císařovna Marie Terezie vydala roku 1762 zákaz vývozu českých granátů ze země. Ochránila tak domácí monopol těžby a zpracování českých granátů. České národní obrození prosadilo český granát za mineralogický symbol.Prsten je velký, dekorativní, hodí se i do společnosti k velké toaletě, viz foto.
image of item
Brož Kytice růží s mašličkou je velmi dekorativní a vhodná pro ženy, která rády nosí brože, ať už na svetřík, sako nebo kabát. Brož je už novější, zcela jistě po roce 1940. Je nepoškozená, má rozměr 5,5 x 3 cm.Na lístečkách ze žlutého kovu jsou navíc 3 bílé kamínky, které zřejmě imitují kapky rosy.
image of item
Tento medailon ve tvaru knížky je silně stříbřený. Rovněž řetízek je postříbřený. Medailonek i knížka váží celkem 14,00 gramů. Rozměr medailonu ve tvaru knížky je 3,0 x 2,5 cm. Délka řetízku je 47 cm.Medailon pochází z anglického slova medallion, také z německého Medaillon. Je to drobná dutá plochá schránka na fotky nebo drobné upomínkové předměty, pramínky vlasů apod. Medailon může být kulatý, oválný, obdélníkový nebo čtvercový. Medailon má vždy poutko k zavěšení.
image of item
Článkový náramek s červenými kameny je překrásně provedený šperk ve stylu secese. Je z přelomu století. Materiál je double, celková hmotnost 11,45 g. Délka náramku je 18 cm.
image of item
Úzký stříbrný náramek má na povrchu geometrický dekor se středovou linkou uprostřed. Náramek je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 3,50 gramů. Průměr náramku je 7 cm, šířka náramku je 0,30 cm. Lze nosit náramek jednotlivě nebo společně s různě širokými stříbrnými náramky.
image of item
Široký stříbrný náramek má na povrchu plastický dekor. Náramek je puncovaný platným českým puncem pro stříbro 900/1000 a váží 17,50 gramů. Průměr náramku je 7 cm, šířka náramku 1 cm.
image of item
Šperkovnice je má krásný typický art deco tvar se zaoblenými rohy. Je z ořechového dřeva s dýhou z kořenice. Horní deska šperkovnice je intarzovaná, je tam pohled na Karlštejn. Zřejmě je to alegorie, neboť Karlštejn byl pokladnicí českých korunovačních klenotů. Zámek je funkční a má originální klíč. Rozměr šperkovnice je 26 x 41 cm, výška zavřené kazety je 8,5 cm.
image of item
Brož ve tvaru lístečku je ze žlutého kovu. Lísteček měří na délku 5,5 cm a je v pěkném stavu. Výborně vynikne na černých šatech nebo saku. Hodí se pro milovnici nebo sběratelku broží. Velkou sběratelkou byla i Madeleine Albrightová, která o brožích vydala i knihu.
image of item
Šnúra pravých polodrahokamů ve formě sekaných surových zelenošedých turmalínů je dlouhá 85 cm. Mezi jednotlivými kameny jsou malé uzlíky. Kameny se tak o sebe navzájem neodírají. Korále mají šroubovací uzávěr ze žlutého kovu. Uzavřené jsou dlouhé 40 cm. Jsou určeny pro ženu, které má ráda přírodní materiály.
image of item
Přívěšek s achátem má rámeček puncovaný platným českým puncem pro stříbro 925/1000, váží 11,50 gramů, měří 5 x 2,5 cm. Je zavěšený na stříbrném krouceném řetízku, puncovaném platným českým puncem také pro stříbro 925/1000, váží 2,50 gramů a je dlouhý 54 cm. Achát patří mezi polodrahokamy. Není to pouze jeden minerál, ale směs proužků křemene, chalcedonu a opálu. Pestrá kresba a vysoký lesk achátu probouzejí i dnes fantazii klenotníků. Vytvářejí podobu motýlů, květin, leštěnými acháty vykládají skříňky, desky stolů, z achátů se vyrábějí náhrdelníky, brože, přívěšky a jsou zasazovány do prstenů.Achát v léčitelství podporuje vážnost, pevnost a vyrovnanost. Pomáhá rozpouštět záporné emoce a chrání vnitřní podstatu člověka. Probouzí postoj úcty k vlastnímu tělu a působí stavebně na rozmnožovací orgány. Plátek řezaného achátu s krystalovou jeskyňkou poskytuje rostoucímu životu (v těhotenství) bezpečí a ochranu. Dodává důvěru a ulehčuje porod.